رویداد ورزش الکترونیکی بازی PlayerUnknown’s Battlegrounds به خاطر ویروس کرونا به تعویق افتاد

۲۱ بهمن ۱۳۹۸ - ۱۹:۰۰

به تازگی استودیوی پابجی کورپریشن (PUBG Corporation) اعلام کرده است که اولین رویداد رقابتی PlayerUnknown’s Battleground در سال ۲۰۲۰، به خاطر ویروس کرونا به تعویق خواهد افتاد.

به تعویق افتادن این تورنمنت، یکی از جدیدترین‌ها در فهرست بلند رویدادهایی است که به خاطر ویروس کرونا لغو شده‌اند یا به تعویق افتاده‌اند. یکی از مشهورترین آن‌ها پیش از این، لیگ Overwatch در کشور چین بود که به کل لغو شد. با این حال، رویداد PlayerUnknown’s Battleground یک تفاوت کلیدی با آن رویداد دارد و آن، جریان داشتن این رویداد در کشور آلمان است. با این حال، به نظر می‌رسد تمهیدات مراقبتی باعث شده است تا پابجی کورپریشن برای برگزاری این رویداد خطر نکند.

در حال حاضر ۱۴ مورد ابتلا به ویروس کرونا در کشور آلمان گزارش شده است، اما کسی جان خود را از دست نداده است. در کشور چین که مبدا این ویروس است تا کنون بیش از ۴۰ هزار فرد مبتلا گزارش شده‌اند که ۹۰۸ مورد جان خود را از دست داده‌اند. بلاشک شیوع این ویروس مرگبار در کشور چین، به کل تجارت جهانی آسیب خواهد زد و بازی‌های ویدئویی نیز از این قائده مستثنی نیستند.

در یک بیانیه‌ی رسمی، پابجی کورپریشن اعلام کرد که با وجود تعهد به برگزاری رویدادهای رقابتی مختلف برای بازی PlayerUnknown’s Battleground، رویداد برلین این بازی که برای ماه آوریل برنامه‌ریزی شده بود، به خاطر حفظ سلامتی بازی‌بازان به تعویق خواهد افتاد. احتمالا رقابت‌های مقدماتی بازی نیز به تعویق می‌افتند، چرا که سازمان سلامت جهانی شیوع ویروس کرونا را یک بحران بین‌المللی خوانده است. این در حالی است که چندی پیش، تورنمنت‌های PlayerUnknown’s Battleground و League of Legends  در چین به کل لغو شدند. رویدادهای Counter Strike: Global Offensive و Dota 2 در مجمع جهانی سالانه‌ی ورزش‌های الکترونیکی  نیز کاملا لغو شده‌اند. حتی صحبت‌هایی از به تعویق افتادن عرضه‌ی کنسول‌های نسل نهمی به گوش می‌رسد.

هنوز تاریخ جدیدی برای این تورنمنت اعلام نشده است.

0
0

نظرات

دیدگاهتان را بنویسید