در گزارش مالی شرکت الکترونیک آرتس، هیچ اشاره‌ای به بایوور و یا بازی‌های آن‌ها نشده است

۱۴ بهمن ۱۳۹۸ - ۲۳:۴۵

در جدیدترین گزارش مالی شرکت الکترونیک آرتس مربوط به سه ماهه‌ی سوم سال جاری، هیچ نامی از استودیوی بایوور و یا محصولات این استودیو برده نشده است.

شرکت الکترونیک آرتس (Electronic Arts) اخیرا جدیدترین گزارش مالی خود را منتشر کرده است ولی به شکلی عجیب نام استودیوی بایوور (BioWare) یا عناوین این استودیو در این گزارش دیده نمی‌شوند. در گزارش منتشر شده، شرکت الکترونیک آرتس به عناوینی همچون FIFA و یا Star Wars Jedi: Fallen Order اشاره کرده است که موفقیت و درآمدزایی آن‎ها پیش از این نیز مشخص بودند. با این حال، نام استودیوی بایوور و یا محصولات مربوط به این شرکت در این گزارش دیده نمی‌شوند. باید یادآور شویم که بازی جدید استودیوی بایوور یعنی Dragon Age 4 یکی از مهم‌ترین و مورد انتظارترین عناوین در دست ساخت شرکت الکترونیک آرتس است و شایعه‌های بسیاری به رونمایی از این بازی در آینده‌ی نزدیک اشاره داشتند. علاوه بر این، اخیرا شایعه‌هایی نیز در فضای مجازی منتشر شده بود که بیان می‌کردند استودیوی بایوور در حال تدارک دیدن برای آغاز توسعه‌ی نسخه‌ی بعدی سری محبوب Mass Effect است. با توجه به این که استودیوی بایوور سری‌های بزرگ و محبوبی را در اختیار دارد، برده نشدن نام این استودیو در گزارش مالی شرکت الکترونیک آرتس کمی عجیب به نظر می‌رسد.

استودیوی بایوور مدتی پیش بازی تمام آنلاین Anthem را منتشر کرد که با بازخوردهای ضعیفی را از هواداران و منتقدین دریافت کرد. با این حال، این استودیو حاضر به ترک بازی نشده و همچنان تلاش دارد با ایجاد تغییرات اساسی در آن، این عنوان را به یک موفقیت تجاری تبدیل کند. با وجود ماهیت تمام آنلاین بازی Anthem و وجود خریدهای درون‌برنامه‌ای مختلف در آن، همچنانی نامی از این بازی در گزارش شرکت الکترونیک آرتس دیده نمی‌شود. از آن‌جایی که استودیوی بایوور برروی ساخت عناوین مختلفی کار می‌کند، بسیاری منتظر شنیدن جزییات و اطلاعاتی جدید از برنامه‌های این استودیو بودند.

براساس آخرین گزارش مالی الکترونیک آرتس، درآمد این شرکت در مقایسه با مدت مشابه سال گذشته رشدی ۲۴ درصدی را تجربه کرده و به رقم ۱٫۵۹ میلیارد دلار رسیده است. البته این رقم همچنان بسیار پایین‌تر از رقم پیش‌بینی شده توسط تحلیل‌گران مختلف است. شرکت الکترونیک آرتس اخیرا عناوین بزرگ و محبوب زیادی شامل Star Wars Jedi: Fallen Order، Plant Vs Zombies: Battle for Neighborville و آخرین نسخه از سری Need for Speed را منتشر کرد. علاوه بر این، موفقیت تجاری بازی Apex Legends نیز کمک شایانی به این شرکت کرده است.

یکی از اعضای ارشد شرکت الکترونیک آرتس بیان کرده است که «ما انتظار داریم رشد سرویس‌های آنلاین را در سال مالی ۲۰۲۱ و در سال ۲۰۲۲ با انتشار نسخه‌ی جدید Battlefield، افزایش بیشتر آن را شاهد باشیم». به نظر می‌رسد شرکت الکترونیک آرتس توجه خود را بیش از هر چیز به سرویس‌های آنلاین و خریدهای درون‌برنامه‌ای معطوف کرده است. حال باید منتظر ماند و دید با توجه به شکست بازی Anthem، آیا این شرکت در سیاست‌های خود در خصوص سرمایه گزاری در استودیوی بایوور و بازی‌های داستان محور آن‌ها تغییری ایجاد می‌کند یا خیر.

0
0

نظرات

دیدگاهتان را بنویسید