سونی، رویداد خیریه‌ای را در کشور استرالیا برگزار می‌کند

۱۴ بهمن ۱۳۹۸ - ۰۸:۰۰

اخبار شنیده شده حاکی از آن هستند که رویداد خیریه‌ای از جانب سونی در کشور استرالیا در حال برگزاری است. این مراسم، استریمرهای توییچ (Twitch) را دعوت به جمع آوری کمک برای جبران خسارات آتش سوزی اخیر در این کشور کرده است.

این رویداد که Gaming4Life نام گذاری شده‌ است، قصد دارد تا آتش نشان‌های خصوصاً جوانی که در حادثه‌ی آتش سوزی گسترده‌ی جنگل‌های استرالیا دچار آسیب شده‌اند را حمایت کند. لازم به ذکر است که در همان ابتدای شروع رویداد، مبلغ ۲۰۰۰۰۰ دلار به عنوان کمک به این عمل اختصاص یافته است و باقی درآمدهای حاصله نیز به این مبلغ افزوده خواهد شد. علاوه براین، برخی از استودیوهای زیر مجموعه‌ی پلی‌استیشن نظیر ناتی داگ (Naughty Dog) و اینسامنیاک گیمز (Insomniac Games)، در حال برگزاری مراسم‌های اختصاصی برای پشتیبانی از این رویداد هستند.

به نقل از منابع رسمی، تحقیقات اخیر نشان می‌دهد که در پی این فاجعه طبیعی، حدود ۲۷٪ از کودکان و نوجوانان استرالیایی، دچار اختلالات ذهنی و یا افسردگی شده‌اند. البته این امر کاملاً طبیعی است، چرا که استفاده از شبکه‌های اجتماعی و حتی باشگاه‌های ورزشی، جای خود را به استرس و اضطراب ناشی از این حوادث داده بود. به همین دلیل سونی تصمیم به برگزاری چنین مراسمی گرفته است تا علاوه بر کمک به آتش نشانان، تاثیری مثبت روی روحیه‌ی کودکان و نوجوانان استرالیایی گذاشته باشد.

البته، سونی در این راه پیش قدم و یا اولین نبوده است. چندی کمپانی‌های بانجی، بتسدا و هامبل باندل به ترتیب درآمدهای حاصل از فروش تی‌شرت‌ها، برگزاری رویدادی ۲۴ ساعته و فروش بسته‌های نرم‌افزاری را به این عمل اختصاص داده‌اند. همچنین، استدیوی اینفیتی وارد (Infinity Ward)، درآمد حاصل از فروش بسته‌ی Outback Relief Pack برای بازی Call of Duty: Modern Warfare را برای کمک به جبران این آتش سوزی اختصاص داد. حتی یوبی‌سافت در اقدامی تحسین برانگیز، مبلغ ۳۰۰۰۰ دلار را به صورت مستقیم به صندوق کمک به آتش سوزی استرالیا اهدا کرد.

لازم به ذکر است که رویداد خیریه سونی، از روز گذشته (۱ فوریه) آغاز شده و تا تاریخ ۲۳ فوریه ادامه خواهد داشت.

0
0

نظرات

دیدگاهتان را بنویسید