عدم عرضه‌ی بازی‌های جدید برروی استیدیا باعث نارضایتی کاربران شده است

۱۰ بهمن ۱۳۹۸ - ۱۱:۳۰

به نظر می‌رسد عدم عرضه‌ و یا معرفی بازی‌های جدید برای پلتفرم استریم بازی‌های شرکت گوگل یعنی استیدیا، باعث نارضایتی و ناامیدی بسیاری از کاربران این پلتفرم شده است.

گوگل استیدیا در ماه نوامبر سال گذشته‌ی میلادی به صورت رسمی فعالیت خود را آغاز کرد و در دسترس کاربران برخی از کشورها قرار گرفت. شرکت گوگل در روز نخست، ۲۲ بازی را برروی این پلتفرم عرضه کرد و همچنین وعده‌ی انتشار تعداد بیشتری از بازی‌های محبوب را به هواداران داد. اگرچه بسیاری از هواداران، این پلتفرم را به دلیل علاقه به آینده‌ی سرویس‌های استریم بازی‌ها و یا تجربه‌ی یک بازی برروی چندین دستگاه مختلف خریداری کرده‌اند ولی عدم عرضه‌ی عناوین جدید برروی این سرویس کمی نگران کننده است.

برخی از کاربران در صفحه‌ی Reddit این پلتفرم به این موضوع اشاره کرده‌اند که از انتشار آخرین بازی برروی استیدیا بیش از ۴۰ روز می‌گذرد. اگرچه بخش زیادی از این ۴۰ روز به تعطیلات سال نوی میلادی مربوط می‌شود ولی با این حال، عدم عرضه‌ی حتی یک عنوان جدید در اولین ماه از سال جاری آن هم پس از دادن وعده‌هایی مانند انتشار ۱۲۰ بازی جدید در سال ۲۰۲۰ میلادی، شروع ناامید کننده‌ای برای استیدیا در سال جدید میلادی به شمار می‌رود.

علاوه بر این، تعداد زیادی از بازی‌هایی که از آن‌ها در فهرست عناوین موجود برروی استیدیا نام برده شده است، بازی‌هایی هستند که هنوز عرضه نشده‌اند. برای مثال، در این فهرست نام عناوینی همچون Cyberpunk 2077، Doom Eternal، Baldur’s Gate 3 و Orcs Must Die 3 دیده می‌شود که هیچ یک از آن‌ها هنوز به مرحله‌ی انتشار نرسیده‌اند. اگرچه بسیاری از این عناوین از مورد انتظارترین بازی‌های امسال هستند ولی با توجه به شرایط فعلی، تصور انتشار ۱۲۰ بازی جدید برای استیدیا در کم‌تر یک سال کمی دشوار خواهد بود. شرکت گوگل در طول تعطیلات سال نو، پیام زیر را برای هواداران منتشر کرده بود:

ما چیزهای زیادی را برای شما در نظر داریم و سخت تلاش خواهیم کرد تا بازی‌بازان را با ایده‌هایمان برای استیدیا، شگفت‌زده کنیم. زمانی که به لاین‌آپ آینده نگاه می‌کنیم، بیش از ۱۲۰ بازی را می‌بینیم که در سال ۲۰۲۰ میلادی برروی استیدیا عرضه می‌شوند. علاوه بر این، ما بیش از ۱۰ بازی را هدف قرار داده‌ایم که در نیم سال اول عرضه می‌شوند و در زمان انتشار، تنها برروی استیدیا در دسترس خواهند بود. ما در حال همکاری با شرکای خود هستیم تا اطلاعات بیشتری از این بازی‌ها را در آینده‌ی نزدیک در اختیار شما قرار دهیم.

اگرچه بسیاری از هواداران صنعت بازی‌های ویدئویی امیدوار هستند یک سرویس باکیفیت و قدرتمند تمام دیجیتالی استریم بازی‌ها در بازار موجود شود ولی در حال حاضر شرایط استیدیا کمی نگران کننده به نظر می‌رسد. اگر کمی به متن بالا دقت کنید، متوجه خواهید شد که تیم پشتیبانی استیدیا وعده‌ی عرضه‌ی ۱۰ بازی انحصاری زمانی پیش از ماه جولای را داده است. علاوه بر این، اولین بازی بزرگی که امسال برروی استیدیا عرضه می‌شود، Doom Eternal است که تا پایان ماه مارس به بازار عرضه نخواهد شد. با توجه به این که مدت زمان اشتراک بسیاری از کاربران سرویس استیدیا به زودی به پایان خواهد رسید، تصویر این که این افراد در شرایط فعلی مجددا اشتراک استیدیا را تهیه کنند، کمی دشوار است.

در کنار عدم عرضه‌ی بازی‌های جدید، نداشتن ویژگی‌های پایه‌ای که بسیاری از فروشگاه‌ها و پلتفرم‌ها مانند استیم سال‌های پیش آن‌ها را در اختیار کاربران خود قرار داده بودند، شرایط را بیش از پیش برای استیدیا وخیم کرده است. علاوه بر این، بسیاری از کاربران بارها نسبت به مواردی مانند کیفیت نامناسب بازی‌ها در رزولوشن ۴K و یا مشکلات مربوط به اتصال در زمان استفاده از LTE شکایت کرده بودند. اگر همه‌‌ی این موارد را کنار یکدیگر قرار دهیم، این گونه به نظر می‌رسد که استیدیا یک محصول اولیه و کاملا خام است که نیاز به رشد و پیشرفت بالایی دارد تا بتواند نظر مثبت کاربران و هواداران را به سمت خود جلب کند.

0
0

نظرات

دیدگاهتان را بنویسید