قیمت و اطلاعات جدیدی از سرویس Pokemon Home منتشر شد

بالاخره اطلاعات جدیدی از سرویس Pokemon Home که در خرداد ماه سال ۱۳۹۸ معرفی شده بود، منتشر شد. سرویس Pokemon Home که به‌وسیله فضای ابری خود، بین نینتندو سوییچ و گوشی‌های هوشمند ارتباط برقرار می‌کند، قرار است تا در ماه آتی عرضه شود. تاکنون هزینه‌ی اشتراک در این سرویس، یک سوال بی‌جواب بود اما  امروز و طی اطلاعیه‌ای رسمی، این سوال نیز پاسخ داده شد.

قطعاً اگر بخواهیم به چند نمونه از بازی‌هایی که نینتندو را به موفقیت رسانده‌اند اشاره کنیم، مجموعه‌ی Pokemon یکی از آن‌ها خواهد بود. حالا، این شرکت تصمیم گرفته تا با ارائه سرویسی به نام Pokemon Home، تمامی بازیکنان پلتفرم‌های مختلف Pokemon را دور هم جمع کند. علاوه براین، با استفاده از این سرویس می‌توان Pokemon را بین بازی‌های مختلف انتقال داد.

به هرترتیب، طبق آخرین تغییرات اعمال شده در وب‌سایت Pokemon Home، قیمت این سرویس در بازه‌ی زمانی یک ماه تا یک سال، بین ۲٫۹۹ دلار تا ۱۵٫۹۹ دلار متغیر است. اما دراین بین، بازیکنانی که از نسخه رایگان Pokemon Home استفاده می‌کنند، قادر به استفاده از Pokemon Bank نخواهند بود. این موضوع بدین معناست که اگر Pokemon شما در بخش Sun یا Moon باشد، تا پرداخت هزینه اشتراک، نمی‌توانید از قابلیت انتقال او استفاده کنید.

علاوه براین، کاربران نسخه‌ی رایگان این سرویس، تنها اجازه ذخیره‌ی ۳۰ پوکمون را دارند، اما این عدد برای کاربران ویژه‌ی این سرویس به ۶۰۰۰ می‌رسد. به جز مورد ذکر شده، تفاوت‌های جزئی دیگری بین نسخه‌ی رایگان و ویژه‌ی این سرویس، نظیر ظرفیت Wonder Box نیز وجود دارد.

در مجموع، طراحی Pokemon Home به گونه‌ای صورت گرفته که نسخه‌ی رایگان آن به شدت محدود باشد و بازی‌باز برای استفاده از تمام پتانسیل آن، سرویس ویژه را خریداری کند. البته که این سرویس برای بازیکنان دائمی پوکمون می‌تواند ضروری باشد، اما قطعاً طرفداران دیرینه پوکمون دلایل زیادی برای نخریدن آن دارند.

شاید مهم‌ترینِ این دلایل، قیمت عجیب و غریب این سرویس باشد، چرا که ۱۵٫۹۹ دلار فقط برای استفاده از Pokemon Bank که در نسخه ۳DS هزینه‌ای معادل ۵ دلار را داشت، بسیار گران به‌نظر می‌رسد. علاوه براین، کسانی که برای اشتراک نینتندو آنلاین هزینه می‌کنند، قطعاً با این موضوع مخالفت‌های شدیدی خواهند داشت و در نتیجه‌ی آن، در روزهای آینده شاهد اعتراضات زیادی نسبت به این تصمیم خواهیم بود.

12345678910(4 رای, میانگین آرا 5٫75 از 10 )
Loading...

نظرات

دیدگاهتان را بنویسید