انیماتور The Last of Us با انتشار ویدئویی نمونه‌ای از پیشرفت گرافیکی کنسول‌های نسل بعد را به‌تصویر کشید

۸ بهمن ۱۳۹۸ - ۱۱:۳۵

نسل بعدی و پیشرفت چندبرابری سخت‌افزار و فناوری کنسول‌ها نسبت به نسل فعلی تا چه حد برروی جلوه‌های بصری بازی‌های ویدئویی تاثیرگذار خواهد بود؟ آماده‌ی دیدن یک چشمه از آن باشید!

درحالی که این روزها جامعه‌ی بازی‌های ویدئویی برای نسل نهم و تجربه‌ی جدیدترین دست‌آوردهای این صنعت هیجان‌زده هستند، به‌لطف ویژگی‌های اضافه شده در موتور بازی‌سازی آنریل انجین ۴ (Unreal Engine 4) مربوط به سخت‌افزار کنسول‌های اکس‌باکس سری اکس و پلی‌استیشن ۵، می‌توانیم نمونه‌ای از آن‌چه تا کم‌تر از یک سال دیگر تجربه خواهیم کرد را مشاهده کنیم.

برای تماشای چنین نمونه‌ای، چه کسی بهتر از جاناتان کوپر (Jonathan Cooper)، انیماتور عناوینی چون The Last of Us و Assassin’s Creed، می‌تواند صلاحیت کافی و لازم را داشته باشد؟ وی به‌تازگی با انتشار ویدئویی در حساب شخصی خود در توییتر، چشمه‌ای کوچک از توانایی فنی کنسول‌های نسل بعد را با بازی‌بازان به‌اشتراک گذاشته است. در ادامه شما را به تماشای این ویدئو که با برچسب “همه در حال صحبت کردن درباره‌ی رهگیری پرتو هستند اما من می‌خواهم نسل بعدی با این فیزیک فوق‌العاده‌ی موها دیوانه‌ام کند” از سوی کوپر مزین شده است، دعوت می‌کنیم:

دریافت ویدئو

همان‌طور که در تصویر بالا مشاهده می‌کنید، فیزیک موها به‌شدت واقعی به‌نظر می‌رسند و زمانی که مدلِ پیاده‌سازی شده در ویدئوی فوق به اطراف حرکت می‌کند، وضعیت آن‌ها به طبیعی‌ترین شکل ممکن تغییر می‌یابد. اگر به عقب برگشته و روند تکامل موها از بازی Super Mario Bros که چهره‌ی ماریو به‌دلیل ضعف سخت‌افزاری به سبیل آراسته شد و سپس به انیمیشن پیکسلی موهای شخصیت Blaze Fielding در Street of Rage رسیدیم و کمی بعدتر مثلث‌های بی‌کیفیت لارا کرافت (Lara Croft) در اولین Tomb Raider را تحسین کردیم و حتی مدت‌ها بعد از آن شاهد هیجان‌زده شدن سازندگان از فناوری پردازش ریش‌های کریتوس در God of War 2018 بودیم را تا این ویدئوی جدید مرور کنیم، به‌خوبی متوجه‌ی پیشرفت صنعت بازی‌های ویدئویی در چند دهه‌ی اخیر و دنیایی که بسیاری از ما به همراه آن بزرگ شده‌ایم، خواهیم شد.

کنسول‌های نسل نهم پلی‌استیشن ۵ و اکس‌باکس سری اکس در تعطیلات سال ۲۰۲۰ میلادی در دسترس کاربران قرار خواهند گرفت.

0
0

نظرات

دیدگاهتان را بنویسید