خشم دنیای عجیب | نقدها و نمرات بازی Oddworld: Stranger’s Wrath HD منتشر شد

۶ بهمن ۱۳۹۸ - ۲۲:۰۰

Oddworld: Stranger’s Wrath HD یک بازسازی با کیفیت HD از بازی Oddworld: Stranger’s Wrath است که اصالتا در سال ۲۰۰۵ توسط الکترونیک آرتس (Electronic Arts)، برروی کنسول اکس‌باکس منتشر شد. این بازی توسط استودیو آدورد اینهبیتنس (Oddworld Inhabitants) توسعه یافته است و بخشی از سری Oddworld است. بازی در مورد یک جایزه‌بگیر به نام Stranger است و ماجراجویی‌های او را دنبال می‌کند.

این بازسازی در سال ۲۰۱۰ برروی رایانه‌های شخصی، پلی‌استیشن ۳ و پلی‌استیشن ویتا عرضه شد و حالا در دسترس کاربران نینتندو سوئیچ قرار گرفته است. در حالی که نسخه‌ی پلی‌استیشن ۳ توانست در سال ۲۰۱۰ نمره‌ی خوب ۸۲ را در متاکریتیک ثبت کند، به نظر می‌رسد نسخه‌ی نینتندو سوئیچ به آن اندازه تحسین‌برانگیز نیست و نتوانسته نظر منتقدان را چندان جلب کند. در ادامه برخی از نقدها و نمرات این بازی را بررسی می‌کنیم.

Hobby Consolas 8.5/10

Oddworld: Stranger’s Wrath HD همان تجربه‌ای را تحویل نینتندو سوئیچ می‌دهد که در سال ۲۰۰۵ عرضه شده بود. با این حال، برتری این نسخه‌ی جدید وضوح تصویر بهتر، نرخ فریم بالاتر، کم شدن صفحات بارگذاری و استفاده از کنترلرهای سوئیچ است. برخی جزئیات کاملا قدیمی بودن خودشان را نشان می‌دهند، اما در مجموع Oddworld: Stranger’s Wrath HD ماجراجویی جالبی است و بهترین نسخه‌ی آن، در حال حاضر همین نسخه است.

The Gamer 8/10

صبر برای این عنوان، کاملا ارزشمند بوده است. Oddworld: Stranger’s Wrath HD تجربه‌ی منحصر به فردی است که موفق می‌شود بخش‌های پلتفرمینگ خود را با مکانیک‌های شوتر ترکیب کند. برخی بخش‌های این بازی تاریخ مصرف گذشته هستند، اما این مهم نباید باعث شود تا بی‌خیال تجربه‌ی آن شوید.

GameSpew 8/10

در مجموع باید گفت اگر پیش از این موفق به تجربه‌ی Oddworld: Stranger’s Wrath HD نشده‌اید، حتما پورت سوئیچ آن را در نظر بگیرید. این بازی با گذشت بیش از یک دهه از ساخت آن، همچنان اصالت خود را حفظ کرده است و تازگی پانزده سال پیش خود را از دست نداده است. Oddworld: Stranger’s Wrath HD شایسته‌ی عشق شما است. نینتندو سوئیچ نیز پلتفرم مناسبی برای تجربه‌ی آن است و شاید، بهترین پلتفرم باشد.

Game Revolution 8/10

برخی از بخش‌های Oddworld: Stranger’s Wrath HD نیاز به بهبود دارند. سیستم ارتقای آن خیلی ساده است، چند نوع از گلوله‌های به خوبی که باید کار نمی‌کنند، مخفی‌کاری در بازی هیچ‌گاه جواب نمی‌دهد، پرده‌ی پایانی بازی بیش از حد طولانی است و دنیای آن می‌تواند کمی زنده‌تر باشد. با این حال، Oddworld: Stranger’s Wrath HD همانند نامی که دارد، عجیب و غریب و منحصر به فرد است و به همین دلیل ارزشمند می‌شود. این بازی شایسته‌ی یک بازسازی کامل یا یک دنباله است، اما از آن جایی که احتمال آن خیلی کم است، همین پورت هم می‌تواند جواب‌گو باشد.

IGN Italia 7.5/10

Oddworld: Stranger’s Wrath HD به لطف سبک خاص خود و یک داستان درگیرکننده و جذاب وسترن، هنوز هم بازی خوبی است. ماجراجویی دلچسب Stranger یادآور جاه‌طلبی‌های دهه‌ی ۲۰۰۰ است و علی‌رغم برخی مشکلات فنی و یک سری تصمیمات نادرست، این بازی هنوز هم حس تازگی جالبی دارد. پورت سوئیچ می‌توانست بهتر باشد، چرا که اشکالات نرخ فریم و عدم استفاده‌ی مناسب از کنترلرهای جدید، در سال ۲۰۲۰ قابل قبول نیست.

Nintendo Life 7/10

بازی‌بازانی که به دنبال یک تجربه‌ی کلاسیک از مجموعه‌ی Oddworld هستند، ممکن است با Oddworld: Stranger’s Wrath HD ناامید شوند. بازی هنوز هم آن هویت منحصر به فرد خود را دارد و جست و جو در دنیای آن بسیار سرگرم‌کننده است. با اینکه بازی در مجموع خود را خوب حفظ کرده است، اما وجود برخی مشکلات فنی که واضحا مربوط به سال ۲۰۰۵ هستند، کاملا مشهود است. مکانیک‌های مخفی‌کاری ابدا آن طور که باید صیقل‌خورده نیستند و عدم وجود یک سری دستورالعمل‌ها در پرده‌ی پایانی بازی، به داستان آن ضربه می‌زند. Oddworld: Stranger’s Wrath HD تجربه‌ی دلچسبی برروی سوئیچ است، اما فقط در صورتی باید به سمت آن روید که پیش از این موفق به تجربه‌ی آن نشده‌اید.

COGconnected 6.8/10

Oddworld: Stranger’s Wrath HD ریمستر قابل قبولی است که تجربه‌ی بازی اصلی را تکرار کند و انجام آن به آسانی و دلچسبی انجام آن در سال ۲۰۰۵ است. با کنترل‌هایی نرم و روان و همچنین گیم‌پلی شوتر و پلتفرمینگ اول شخص جذاب، تنها ایراد این بازی این است که از دیالوگ‌های تکراری و نه چندان جالب رنج می‌برد. به علاوه، دنیای بازی بیش از حد خالی و بدون روح است.

NintendoWorldReport 6.5/10

با اینکه برخی المان‌های بازی خود را به خوبی حفظ کرده‌اند، بخش‌های زیادی از آن واضحا متعلق به سال ۲۰۰۵ هستند و به یک سرگرمی تعاملی در سال ۲۰۲۰ شباهت ندارند. با وجود این، اگر مانند به عجیب بودن بازی‌های نسل ششم علاقه دارید، احتمالا از Oddworld: Stranger’s Wrath HD به خاطر یادبودی که از این نسل به همراه دارد استقبال می‌کند. مانند تمامی ریمسترهای حال حاضر، بهتر است این بازی را با توجه به انتظارات از سال ۲۰۰۵ انجام دهید.

Game Rant 6/10

Oddworld: Stranger’s Wrath بازی فوق‌العاده‌ای است، اما در صورتی که در سال ۲۰۰۵ باشیم. بازی در سال ۲۰۲۰ هنوز هم خوب است، اما به هیچ عنوان ارزش قیمت ۳۰ دلاری‌اش را ندارد. در مجموع تجربه‌ی این بازی هنوز هم تا حدودی سرگرم‌کننده است، به خصوص اگر یک نوستالژی‌باز باشید. با این حال، با ارزیابی آن با توجه به استانداردهای دنیای امروزی، متوجه می‌شویم که بازی‌های بسیار بهتری برروی سوئیچ وجود دارد که می‌توانند تجربه‌ی مشابه‌ای را القا کنند.

Gameblog.fr 6/10

Oddworld: Stranger’s Wrath وقتی در سال ۲۰۰۵ عرضه شد، حقیقتا یک الماس بود، اما بازگشت Stranger در سال ۲۰۲۰ کمی دیر به نظر می‌رسد. بازی هسته‌ی سرگرم‌کننده‌ای دارد اما مانند سابق در زمینه‌ی گرافیک و گیم‌پلی نمی‌درخشد. حال و هوای وسترن بازی هنوز هم فوق‌العاده است و تجربه‌ی آن به عنوان بخشی از تاریخ بازی‌های ویدئویی، می‌تواند جذاب باشد. با این حال، ّبهتر است به یک بازسازی کامل امیدوار باشیم.

GAMINGbible 6/10

پورت بازی به خوبی انجام شده است و به هنگام استفاده‌ی سویچ به صورت دستی کاملا جواب‌گو است. زمان بارگذاری بازی کوتاه است و استفاده‌ی خوبی از کنترلرهای سوئیچ شده است. پس اگر به دنبال تجربه‌ی Oddworld: Stranger’s Wrath HD در بیرون از خانه هستید، این نسخه گزینه‌ی خوبی است. با این حال، با وجود اینکه هوادار Stranger’s Wrath هستم، ترجیح می‌دهم تا منتظر نسخه‌ی جدید Oddworld بمانم. Oddworld: Stranger’s Wrath زمانی می‌درخشید، اما اکنون با گذشت سال‌ها خاک گرفته است.

میانگین نمرات بازی در وبسایت متاکریتیک

 

0
0

نظرات

دیدگاهتان را بنویسید