سفر به جزیره رؤیاها، قشم با معرفی مناسب ترین هتل ها

رپورتاژ دائمی ۶ بهمن ۱۳۹۸ - ۱۶:۲۴

سفر به جاهایی که ترین ها را از آن خود کرده اند برای هر کسی جذاب است. یکی از همین اماکن که به عنوان بزرگ ترین جزیره در خلیج فارس قرار دارد، برای کسانی که تا به حال به آن سفر نکردند شگفت انگیز و برای کسانی که پای شان به این جزیره باز شده است، جذاب و گیرا. قشم، دردانه ی خلیج فارس، هر ساله میزبان هزاران گردشگر و مسافر است و با تمام گرمی، از میهمانان خود پذیرایی می کند. میزبانی قشم با ارائه هتل ها و اقامتگاه هایی با کیفیت، رفاه و آسایش را برای مسافران به همره دارد و ما نیز قصد داریم در این مقاله علاوه بر معرفی برخی از جاذبه های قشم، به تعدادی از باکیفیت ترین هتل های این جزیره جادویی نیز اشاره کنیم. برای رزرو آنلاین تور قشم همین حالا اینجا را کلیک کنید.

سفر به قشم، کشف شگفتی ها

بزرگ ترین جزیره خاورمیانه است. بر حاشیه ی خلیج این جزیره، نیم تاجی از گیاهان  کبود کرانه ای و درختان سرخ شاه پسند و مخمل سبزی از جلبک های دریایی قرار دارد. در میان ریشه هایی که از ساحل به دریا آمده اند، آبزیان حاره ای، میگوها و بچه ماهی ها رشد می کنند و از همین ریشه ها سیر می شوند. ۶۰ دهکده بندری با حیاط هایی پوشیده از گیاهان دارویی و گل های خوشبوی جزیره ای در قشم، رویای دوستی انسان و طبیعت را به حقیقت پیوند می دهد. دره های آفتاب سوخته این جزیره، برگه های جدا نشدنی از سال های ژرف زمین شناختی کره خاکی ما به حساب می آیند و هر چه آفتاب سوخته تر می شوند، لبخند شان شکافته تر می شود و خورشید را عمیق تر نفس می کشند. تپه های سرخ گونه و دره های امن و پیر قشم برای پرندگان مهاجری که می خواهند استراحتی به بال های شان بدهند، نقطه امن و قلب مهربان جزیره به حساب می آیند. باید قدر دانست؛ چرا که جلوتر از ما چشمان تیزبین سازمان یونسکو این جزیره را عزیز شمرده و آن را در فهرست پر ناز و افاده خود که هر چیزی به آن راه ندارد، ثبت کرده است. قشم جزیره ای معاف از مالیات است اما سوسوی چراغ های ریز و درشت آسمان خراش هایی در آن سوی خلیج، خبر از حرکت فناوری جهان امروز را در مسیر بندری این جزیره و زندگی سنتی آن می دهد. اما تغییر ماهیت این جزیره از نسخه اصلی اش محال است! اگر برای یک بار هم این جزیره اصیل را دیده باشید، متوجه می شوید که از قشم هیچ وقت ناامید نمی شود.

 

برای دریافت اطلاعات و رزرو آنلاین بلیط هواپیمای قشم روی لینک زیر کلیک کنید:

بلیط-هواپیما-قشم/https://www.eligasht.com/ticket

 

قشم، جزیره همیشه بیدار!

تا خورشید در میان آسمان این جزیره شناور است، اهالی جزیره به کارشان ادامه می دهند. همه لبخند به لب دارند و به آرامی حرکت می کنند. قبل از این که به سرکار بیایند و درب دکان های شان را باز کنند، فلاسک خود را بر می دارند و آبی می گذارند تا جوش بیاید. بعد فلاسک شان را پر از آب جوش می کنند و به راه می افتند. در راه از ایشان می پرسی: « چه در فلاسک ریخته اید؟ انگار چای نیست! خیلی خوشبو است! » در جواب لبخندی تحویل می دهند و می گویند: « چای نیست. قهوه عربی است! » لیوانی پر می شود و جلویت گذاشته می شود. بوی قهوه عربی دیوانه ات می کند. اولین جرعه را سر می کشی و انگار جزیره را می نوشی! تعداد رایحه های قهوه آنقدر زیاد است که ذهن در شمردن و تشخیص آن ها وا می ماند و سرآخر مغز آدم هم سر مست می شود و در میان طعم و رایحه های تند و گرم آن غوطه ور می شود. کار روزانه به آرامی و خوشی انجام می شود و نوبت به غروب می رسد. غروبی که به جای تماشا از پشت پنجره ها دلگیر باشد، در ساحل تماشا می کنی و دستان خورشید را می بینی که بر روی ساحل خلیج فارس کشیده می شود و پتوی شب را برای خوابی آرام روی ساحل قشم می کشد. به محض تاریک شدن هوا، لنج های تفریحی روی موج های خلیج فارس سوار می شوند و صدای نی امبان و تمپو و دمام، شب را بی خواب می کند. لنج ها و مسافران و گردشگرانی که برای لنج سواری بلیط گرفته اند، سوار بر لنج ها می شوند و به آب می زنند و تا دم دمای صبح، گوش به موسیقی بندری می دهند و خوراکی محلی می خورند. اعتقاد هست که جهان زیر آب جزیره باعث این هیاهو و بی خوابی ساکنین جزیره می شود و این حقیقت که در زیر آب های نیلگون خلیج فارس زندگی میلیون ها گونه از آبزیان، دلفین ها و لاک پشت ها و جانداران دیگر، روح جزیره را تشکیل می دهند، انکار ناپذیر است.

هتل اسماری قشم

هتل ۲ ستاره اسماری یکی از بهترین اقامتگاه های قشم از دیدگاه مسافران و گردشگران این جزیره در سال های پیش بوده است. صبحانه جنوبی و فضای دوستانه و کارکنان خون گرم هتل اسماری، توانسته رتبه یک را در بسیاری از سایت های خارجی و ایرانی را به این هتل اختصاص دهد. نزدیکی این هتل تا ساحل آرام قشم باعث می شود بسیاری از مسافران جزیره، اسماری را برای اقامت خود انتخاب کنند.

هتل سینگو قشم

در مرکز تجاری درگهان، هتل سینگو قرار دارد. این هتل در سال ۹۳ افتتاح شد و با هدف نزدیکی به بزرگ ترین مرکز تجاری قشم، این امکان را به میهمانان خود داد تا بتوانند تا در کم ترین زمان ممکن به فروشگاه های معتبر این مرکز خرید دسترسی داشته باشند. هتل سینگو با معماری بروز در منطقه ای زیبا قرار گرفته و آماده پذیرایی از میهمانان جزیره زیبای قشم است.

هتل ارم قشم

هتل ۴ ستاره ارم قشم یکی از مرتب ترین و شیک ترین اقامتگاه های جزیره قشم به حساب می آید. اتاق های متنوع هتل ارم قشم با امکانات و اندازه های متفاوت، این امکان را به میهمانان خود می دهد تا با راحتی کامل، واحد اقامتی خود را انتخاب کنند. این هتل ۵ طبقه در همسایگی ساحل زیبای خلیج فارس ساخته شده است و به همین دلیل، مسافران هتل ارم می توانند در تمام مدت اقامت شان از چشم انداز خلیج فارس لذت ببرند. اگر کسی با اتومبیل شخصی اش به جزیره قشم بیاید و در هتل ارم اقامت داشته باشد، دیگر لازم نیست تا نگران جای پارک برای ماشینش باشد؛ چرا که هتل برای ۸۰ ماشین جا دارد. رستوران هتل ارم با ظرفیتی ۱۵۰ نفره، برای اجرای مراسم مختلف بسیار جای مناسبی است و شما می توانید دورهمی های خود را در آن برگزار کنید. برای دریافت اطلاعات کامل هتل های قشم همین حالا اینجا را کلیک کنید.

منبع: eligasht.com

اطلاعات تماس الی گشت:

تلفن: ۰۲۱۸۵۴۰

ایمیل: info@eligasht.com

آدرس: تهران، خیابان بهشتی، خیابان خالد اسلامبولی، کوچه ۲۳، پلاک ۷

12345678910(9 رای, میانگین آرا 5٫56 از 10 )
Loading...

نظرات

دیدگاه‌ها بسته شده‌اند.