هجوم مردگان متحرک | نقدها و نمرات بازی The Walking Dead: Saints & Sinners منتشر شد

۵ بهمن ۱۳۹۸ - ۱۲:۰۰

The Walking Dead: Saints & Sinners یکی از متفاوت‌ترین تجربه‌ها در دنیای مردگان محترک است. در این بازی باید در شهر نیواورلینز به جست و جو برای بازمانده‌ها بپردازید و خود را زنده نگه دارید، در حالی که یک هدست واقعیت مجازی بر سر دارید. بله، The Walking Dead: Saints & Sinners اولین بازی از این فرنچایز محبوب است که واقعیت مجازی را چاشنی کار خود می‌کند. استودیو اسکای‌دنس اینترکتیو (Sydance Interactive) که پیش از این با خرید حق بازی‌های The Walking Dead تل‌تیل (Telltale)، دست به انتشار مجموعه‌ی Telltales The Walking Dead: The Definitive Series زده بود، حال این بازی واقعیت مجازی عرضه کرده است.

The Walking Dead: Saints & Sinners در حال حاضر تنها برروی پلتفرم رایانه‌های شخصی موجود است و به تازگی نقدهای آن منتشر شده است. نقدهایی که خبر از یک تجربه‌ی ناب واقعیت مجازی از دنیای مردگان متحرک می‌دهد. در ادامه به برخی از این نقدها می‌پردازیم:

Road to VR 9/10

The Walking Dead: Saints & Sinners یک بازی نقش‌آفرینی کوچک‌شده است که پتانسیلی برای یک بازی کامل دارد. البته گیم‌پلی کوتاه آن، جلوی بازی از ارائه‌ی داستانی درگیرکننده را نگرفته است. کشتن زامبی‌ها در این بازی حس فوق‌العاده‌ای دارد و اتمسفر بازی درست مانند کامیک‌های The Walking Dead، تاریک و خفقان‌آور است.

TheSixthAxis 9/10

The Walking Dead: Saints & Sinners یک بازی واقعیت مجازی فوق‌العاده است که خود را به راحتی از سایر بازی‌های این سبک جدا می‌کند. سیستم مبارزه‌ی سنگین بازی در کنار نگرانی دائم از حضور مردگان، باعث خلق عنوانی به شدت دلهره‌آور شده است. داستان چفت و بست‌دار را هم به این‌ها اضافه کنید تا متوجه‌ی بازی خاصی که The Walking Dead: Saints & Sinners است شوید.

UploadVR 8/10

علی‌رغم مشکلات کوچک مانند محیط‌های خسته‌کننده، ماموریت‌های تکراری و هوش مصنوعی ضعیف انسان‌ها، The Walking Dead: Saints & Sinners به آسانی بهترین بازی واقعیت مجازی زامبی‌محور تاریخ است. مکانیک‌های تیراندازی در بازی سنگینی خاص و دلچسبی دارند و نبرد تن‌ به تن هم خونین و خشن است. عمق زیادی بین سیستم Crafting بازی و بقا در دنیای آن وجود دارد و ماجراجویی هسته‌ی بازی ورای سایر بازی‌های واقعیت مجازی است.

VR Focus 8/10

از همان آغاز کار، The Walking Dead: Saints & Sinners تجربه‌ای را ارائه‌ می‌دهد که پیدا کردن چیزی مانند آن، سخت و دشوار است. اگر به دنبال تجربه‌ی یک آخرالزمان پر شده از مردگان هستید، The Walking Dead: Saints & Sinners برای خود شماست. اگر با آرامش بازی را به پیش ببرید، نزدیک به ۱۵ ساعت محتوا در آن وجود دارد و اتمسفر و فیزیک فوق‌العاده‌ی The Walking Dead: Saints & Sinners، آن را تبدیل به تجربه‌ای یک‌دست می‌کند.

Everyeye.it 7.7/10

The Walking Dead: Saints & Sinners از لایسنس مجموعه‌ی The Walking Dead سوءاستفاده نمی‌کند و این تا حدودی لایق تحسین است. با فاصله گرفتن از کامیک‌های مردگان متحرکت، The Walking Dead: Saints & Sinners موفق می‌شود خود را به عنوان یک تجربه‌ی وحشت بقای منحصر به فرد ثابت کند، اما یکی که بیش از حد عامه‌پسند است.

Gamerant 6/10

اگر مشکلات فنی را کنار بگذاریم، The Walking Dead: Saints & Sinners در مجموع بازی خوبی است و یک سر و گردن بالاتر از سایر بازی‌های واقعیت مجازی در ژانر وحشت قرار می‌گیرد. سطح تعامل در بازی به تنهایی می‌تواند علاقه‌مندان به واقعیت مجازی را مجاب به تجربه‌ی این بازی کند، اما مکانیک‌های مخفی‌کاری و سیستم مبارزات ضعیف با انسان‌ها ممکن است بسیاری را فراری دهد.

میانگین نمرات بازی در وبسایت متاکریتیک

 

 

 

0
0

نظرات

دیدگاهتان را بنویسید