فقط برای هواداران واقعی | مروری بر نقدها و نمرات Kingdom Hearts III Re:Mind

چند روز قبل و پس از ماه‌ها انتظار بالاخره جدیدترین بسته‌ی الحاقی بازی Kingdom Hearts III  به‌نام Re:Mind منتشر شد که امروز قصد داریم به اتفاق یک دیگر مروری بر نقدها و نمرات آن داشته باشیم.

حدود یک سال قبل بود که بازی Kingdom Hearts III پس از بارها تاخیر و شش سال توسعه به بازار راه یافت و علاوه بر بازخورد بسیار خوب هواداران، از استقبال منتقدان نیز برخوردار شد. اما مدتی بعد و در آوریل ۲۰۱۹ اسکوئر انیکس (Square Enix) با معرفی بسته‌ی الحاقی بزرگ این بازی به‌نام Re:Mind به هواداران وعده‌ی ماجراجویی‌های بیشتری را داد. Kingdom Hearts III Re:Mind که قرار بود بخش داستانی مخصوص به خود را داشته باشد، روایت‌گر سفر دوباره‌ی Sora به قبل از نبرد Keyblade Graveyard بوده و عناصر گیم‌پلی جدیدی را در خود جای داده است. همچنین در این بسته‌ی الحاقی قادر خواهید بود شخصیت مورد نظر خود را بین Riku, Aqua, Roxas, Kairi انتخاب کرده و به انجام بازی به‌جای آن‌ها بپردازید. در ادامه سخن را کوتاه می‌کنیم تا در کنار شما نگاهی به نقدها و نمرات Kingdom Hearts III Re:Mind داشته باشیم:

 

Destructoid: 80/100

مانند تمام تجسمات بازی، این بسته‌ی الحاقی شما را هم سردرگم و هم هیجان‌زده می‌کند.

Hobby Consolas: 70/100

اگر فقط از داستان بازی لذت می‌برید، Re:Mind ممکن است کمی شما را ناامید کند. اما اگر شیفته‌ی پیچیدگی سیستم مبارزات و سختی دیوانه‌کننده‌ی باس‌های Kingdom Hearts III هستید، این بسته‌ی الحاقی برای شما مانند رویایی است که به حقیقت پیوسته.

Everyeye.it: 68/100

اگرچه Re:Mind ماموریت خود را کاملاً موفقیت‌آمیز به‌ اتمام نمی‌رساند -مخصوصاً باتوجه به قیمتی که باید برایش پرداخت کنید- اما در عین حال برای روشن شدن آینده‌ی پیچیده‌ی حماسه‌ی اسکوئر انیکس، ضروری و اساسی است.

Push Square: 60/100

بازی‌های ویدئویی وجود دارند که مخصوص هواداران طراحی می‌شوند و Kingdom Hearts III Re:Mind نیز جزو همین دسته است. باتوجه به این‌که داستان آن به پیچیده‌ترین شکل ممکن به بررسی رویدادهای بعد از پایان بازی اصلی می‌پردازد، این بسته‌ی الحاقی برای هواداران سرسخت مجموعه طراحی شده و مخاطبان معمولی خود را رها کرده است. به‌نظر می‌رسد این رویکرد عمدی و از روی قصد باشد تا هواداران قبلی از نبردهای دشوار با باس‌های قدرتمندی که سال‌ها انتظارشان را می‌کشیدند لذت ببرند. درک کردن، همه‌جانبه مجذوب شدن و در لحظه‌ لذت بردن در این بازی به‌طرز تمسخربرانگیزی دشوار است؛ احتمالا هرگز چیزی مانند Kingdom Hearts III ساخته نخواهد شد.

Kingdom Hearts III Re:Mind هم‌اکنون برروی کنسول‌های پلی‌استیشن ۴ و اکس‌باکس وان در دسترس قرار دارد.

12345678910(6 رای, میانگین آرا 8٫33 از 10 )
Loading...

نظرات

دیدگاهتان را بنویسید