روزی روزگاری:زیبا، جذاب و درگیر کننده| نقد و بررسی Uncharted 2:Among Thieves

مقالات ، نقد و بررسی ۱ بهمن ۱۳۹۸ - ۰۹:۰۰

وقتی نسخه اول یک فرنچایز عنوان صرفا خوبی باشد، اصولا سازندگان تلاش می‌کنند نسخه دوم آن را بسیار بهتر و با مشکلات کمتر بسازند; اما این مهم در بیشتر اوقات عملی نمی‌شود و نسخه دوم یا به خوبی نسخه قبل نیست یا نهایتا در حد و اندازه‌های نسخه اول می‌شود. اما در تاریخ بازی‌های رایانه‌ای عناوینی هم هستند که در نسخه‌های بعد نه تنها در حد و اندازه‌های نسخه اول هستند که بسیار هم بهتر ظاهر می‌شوند;یکی از این بازی‌ها برگ زرینی است در تاریخ به نام Uncharted 2: Among Thieves. عنوانی که نه تنها یک شاهکار به تمام معنا بود و هست; که آنقدر با کیفیت است که می‌توان سال‌ها پس از انتشارش هم آن را تجربه کرد و لذت برد.

Uncharted 2 دو سال بعد از Drake’s Fortuneمنتشر شد ولی آنقدر بازی بهتری بود که باور آنکه فقط ۲ سال فاصله زمانی داشته‌اند واقعا سخت بود. گرافیک بازی یکی از بهترین‌های تاریخ بود و بازی در بعد داستان و گیم‌پلی آنقدر پیشرفت کرده بود که چیزی جز شاهکار خالص برای آن به کار نمی‌رفت. افکت‌های گرافیکی در نوع خود بهترین بودند و تقریبا ذره به ذره چیزی که در بازی به چشم می‌خورد لذت‌بخش و زیبا بود. برای آن که بفهمید چرا Uncharted 2: Among Thieves تبدیل به چنین بازی عالی و به یادماندنی شد با نقد و بررسی آن در گیمفا همراه باشید.

دو سال بعد از Drake’s Fortuneمنتشر شد ولی آنقدر بازی بهتری بود که باور آنکه فقط ۲ سال فاصله زمانی داشته‌اند واقعا سخت بود. گرافیک بازی یکی از بهترین‌های تاریخ بود و بازی در بعد داستان و گیم‌پلی آنقدر پیشرفت کرده بود که چیزی جز شاهکار خالص برای آن به کار نمی‌رفت. افکت‌های گرافیکی در نوع خود بهترین بودند و تقریبا ذره به ذره چیزی که در بازی به چشم می‌خورد لذت‌بخش و زیبا بود. برای آن که بفهمید چرا Uncharted 2: Among Thieves تبدیل به چنین بازی عالی و به یادماندنی شد با نقد و بررسی آن در گیمفا همراه باشید.

داستان فرنچایز در نسخه اول چندان پر جزئیات و با شخصیت‌پردازی‌های چندبعدی و کامل نبود. حتی گاها انگیزه بعضی از کاراکترها مشخص نبود اما به طور کلی می‌توانستیم Dreake’s Fortune هم یک بازی با داستان قبول قبول بدانیم، اما نه بیشتر. این محدودیت‌ها و کم‌کاری‌ها در نسخه دوم هیچ جایی ندارند و با داستانی کامل و بی‌نقص( در قامت یک بازی ویدئویی) مواجه هستیم. بازینامه‌ای کار شده با دیالوگ‌هایی جذاب، روایت مناسب، فلش‌بک و فلش فورواردهای بسیار به موقع، جایگذاری مناسب تک تک چپترهای بازی به بهترین نحو و هر چیزی که برای روایت یک داستان عالی در جهان بازی‌ها نیاز است در بازی گنجانده شده.

یکی از تغییرات بسیار خوب بازی در بعد داستان نسبت به نسخه قبل، آنتاگونیست‌های بسیار خوب است. علاوه بر آنتاگونیست اصلی بازی، چند شخصیت منفی دیگر هم در قالب دشمن ظاهر می‌شوند که اتفاقا بعضی از آن‌ها در طی چند مرحله بلای جانتان هستند و اینطور نیست که فقط برای کشته شدن و طولانی کردن روند بازی در داستان باشند. به یقین در طی بازی علاوه بر پیدا کردن Flynn که آنتاگونیست اصلی است برای از سر راه برداشتن بقیه دشمن‌ها هم مشکلات زیادی خواهید داشت

 

یکی از تغییرات بسیار خوب بازی در بعد داستان نسبت به نسخه قبل، آنتاگونیست‌های بسیار خوب است. علاوه بر آنتاگونیست اصلی بازی، چند شخصیت منفی دیگر هم در قالب دشمن ظاهر می‌شوند که اتفاقا بعضی از آن‌ها در طی چند مرحله بلای جانتان هستند و اینطور نیست که فقط برای کشته شدن و طولانی کردن روند بازی در داستان باشند. به یقین در طی بازی علاوه بر پیدا کردن Flynn که آنتاگونیست اصلی است برای از سر راه برداشتن بقیه دشمن‌ها هم مشکلات زیادی خواهید داشت. خیانت را به معنای حقیقی در طول بازی حس می‌کنید و سیاه شدن شخصیت Flynn به تناسب نزدیک شدنش به گنج کاملا مشهود است.

داستان از این قرار است که Nathan Drakeمحبوب‌ترین شخصیت فرنچایز تصمیم به یک گنج‌ربایی دیگر می‌گیرد و در این راه Chloe Frazer هم او راهمراهی می‌کند. Chloe به او ابتدا پیشنهاد ربودن یک کاخ را می‌دهد که Flynn، یکی از قدیمی‌ترین دوستان نیتن هم به قضیه ورود می‌کندو با پشنهاد یک نقشه خوب گروه ۳ نفره آن‌ها تشکیل می‌شود. بر خلاف انتظار، Flynn در پایان نقشه بعد از برداشتن وسایل و البته یک نقشه ارزشمند، نیتن و کلوئی را پشت سرش می‌گذارد و فرار می‌کند. از اینجاست که داستان اصلی بازی و نبرد نیتن با یکی از بهترین دوستانش بر سر گنج آغاز می‌شود

داستان از این قرار است که Nathan Drakeمحبوب‌ترین شخصیت فرنچایز تصمیم به یک گنج‌ربایی دیگر می‌گیرد و در این راه Chloe Frazer هم او راهمراهی می‌کند. Chloe به او ابتدا پیشنهاد ربودن یک کاخ را می‌دهد که Flynn، یکی از قدیمی‌ترین دوستان نیتن هم به قضیه ورود می‌کندو با پشنهاد یک نقشه خوب گروه ۳ نفره آن‌ها تشکیل می‌شود. بر خلاف انتظار، Flynn در پایان نقشه بعد از برداشتن وسایل و البته یک نقشه ارزشمند، نیتن و کلوئی را پشت سرش می‌گذارد و فرار می‌کند. از اینجاست که داستان اصلی بازی و نبرد نیتن با یکی از بهترین دوستانش بر سر گنج آغاز می‌شود و البته همانطور که گفته شد فلین در این راه همانند نیتن تنها نیست و نیتن باید تمام آن‌ها را از سر راه بردارد.

گیم‌پلی بازی به نوعی نسخه بهبود یافته و البته بسیار بهتر نسخه اول است. به طور کلی بازی از ۳ بخش مبارزات، حل معما و جست و جو در محیط و Platforming تشکیل شده. گان‌پلی بازی بسیار بهبود یافته و نشانه‌گیری ‌ها و کاورگیری‌ها و جابه جایی بین کاورها بسیار بهبود یافته و اندک مشکلات نسخه اول هم دیگر دیده نمی‌شود. تنوع سلاح‌ها نسبتا بهتر شده اما با وجود سلاح‌های زیاد نسخه قبل و سبک بازی نیاز چندانی هم بهتنوع بیش از حد سلاح در این فرنچایز نیست; اما خوشبختانه Naughty Dog در این مورد هم سنگ تمام گذاشته و بنابر سلیقه و سبک خود می‌توانید از آن‌ها استفاده کنید. معماهای بازی برخلاف نسخه قبل که راهنمایی خاصی نداشتند، این‌بار با دفترچه راهنمای اضافه شده به بازی دیگر مشکل چندانی در ساز و کار معماها نخواهید داشت; هر چند سخت بودن بعضی از آن‌ها را هم حتی با وجئذ راهنما نمیشود انکار کرد که این هنر سازندگان را می‌رساند.

گیم‌پلی بازی به نوعی نسخه بهبود یافته و البته بسیار بهتر نسخه اول است. به طور کلی بازی از ۳ بخش مبارزات، حل معما و جست و جو در محیط و Platforming تشکیل شده. گان‌پلی بازی بسیار بهبود یافته و نشانه‌گیری ‌ها و کاورگیری‌ها و جابه جایی بین کاورها بسیار بهبود یافته و اندک مشکلات نسخه اول هم دیگر دیده نمی‌شود. تنوع سلاح‌ها نسبتا بهتر شده اما با وجود سلاح‌های زیاد نسخه قبل و سبک بازی نیاز چندانی هم بهتنوع بیش از حد سلاح در این فرنچایز نیست; اما خوشبختانه Naughty Dog در این مورد هم سنگ تمام گذاشته و بنابر سلیقه و سبک خود می‌توانید از آن‌ها استفاده کنید

بزرگترین تغییر گیم‌پلی بازی نسبت به نسخه قبل بخش سکوبازی است; در نسخه قبل بعضی از پلتفرمینگ‌های بازی شامل راه رفتن روی یک سطح کوچک و باریک بدون هیچ تکیه‌گاهی بود که به دلیل ضعیف بودن آن‌ها این مکانیسم به کلی در بازی حذف شده و به جای آن سکوبازی‌هایی بسیار بهتر و پیشرفته‌تر در بازی وجود دارد. شما در طی سکوبازی‌ها کاملا بر خود تسلط دارید و دقیقا می‌دانید با چه حرکتی در صحنه بعد به نقطه مورد نظر خواهید رسید،علاوه بر این چرخش دوربین و کنترل بسیار خوب آن در این صحنات ستودنی است. به طور کلی بازی در هر ۳ حنبه گیم‌پلی خود پیشرفت داشته‌است و به جز تحسین چیز دیگری در وصف آن بیهوده است.

گرافیک بازی هنوز هم بعد از ۱۰ سال بی‌نظیر است و کیفیت بافت‌ها و تکسچرها و افکت‌های گرافیکی بسیار خوب است. تعداد پارتیکل‌هایی که برای اشیاء استفاده شده نسبت به سال ساخت بازی و کنسولی بودن آن حقیقتا حیرت‌آور است. برف و باران انقدر در بازی زیباست که کمتر وقتی پیدا می‌شود که افکت‌های کم‌کیفیت در بازی ببینید، آن‌ها هم فقط زمانی ظاهر می‌شوند که نمای دوربین بسیار از نزدیک است و در غیر این مواقع، مشکل دیگری در این مورد وجود ندارد.چهره شخصیت‌های بازی در حد عالی است و دست کمی از بازی‌های با گرافیک تکنیکی خوب این نسل هم ندارد. فریم ریت بازی چه در نسخه PS3 و چه در نسخه بهبود‌یافته آن در PS4، بسیار خوب است و کمترین افت‌فریمی در بازی وجود ندارد. در نهایت به نورپردازی بازی می‌رسیم که در کنار سایه‌های بسیار با کیفیت بازی و Draw Distanceهای عالی، همگی در صف بهترین‌های تاریخ قرار می‌گیرند و هوش از سرتان خواهند برد.

گرافیک بازی هنوز هم بعد از ۱۰ سال بی‌نظیر است و کیفیت بافت‌ها و تکسچرها و افکت‌های گرافیکی بسیار خوب است. تعداد پارتیکل‌هایی که برای اشیاء استفاده شده نسبت به سال ساخت بازی و کنسولی بودن آن حقیقتا حیرت‌آور است. برف و باران انقدر در بازی زیباست که کمتر وقتی پیدا می‌شود که افکت‌های کم‌کیفیت در بازی ببینید، آن‌ها هم فقط زمانی ظاهر می‌شوند که نمای دوربین بسیار از نزدیک است و در غیر این مواقع، مشکل دیگری در این مورد وجود ندارد.چهره شخصیت‌های بازی در حد عالی است و دست کمی از بازی‌های با گرافیک تکنیکی خوب این نسل هم ندارد

صداگذاری و موسیقی بازی هم مثل دیگر ابعاد بازی کم‌نظیراست. صداگذاری کاراکترها و بروز احساس در صدایشان شما را با جریان بازی بیشتر و بیشتر همراه خواهد کرد و موسیقی‌های بازی هم با تعدا زیاد قطعاتشان شما را تا مدت‌ها مشغول به خود خواهند کرد. موسیقی زیبای بازی در مراحل برفی و قطار و درگیری‌ها و موسیقی آرام در حین حل معماها قطعا فراموش‌شدنی نیستند. همه باید به اخترام Naughty Dog در این مورد هم ایستاده تشویقش کنیم.

Uncharted 2: Among Thieves نه تنها یکی از بهترین انحصاری‌های تاریخ سونی است; که یکی از بهترین‌های تاریخ است. داستان، گیم‌پلی و گرافیک بازی چیزی فرای عالیست و در قامت شاهکار و حتی فراتر از آن می‌رود. اکنون که ۱۱ سال از انتشار بازی می‌گذرد، هنوز هم بازی زیبایی‌هایش را حفظ کرده. بعضی از بازی‌ها پیر نمی‌شوند، چون از تاریخ آنقدر جلوتر هستند که حالا حالاها مانده تا تاریخ مصرفشان تمام شود; Uncharted 2 هم پیر نمی‌شود. هیچگاه و هیچوقت قدیمی نمی‌شود.

 

 

12345678910(39 رای, میانگین آرا 9٫21 از 10 )
Loading...

نظرات

دیدگاهتان را بنویسید

 • milad.ps5 گفت:

  ممنون بابت نقد خاطراتش برام زنده شد من با این بازی کلمه شاهکار رو با کل وجودم حس کردم

  نظر محبوب به انتخاب کاربران 39Thumb up 5Thumb down
 • evil within2 گفت:

  به نظر میاد بهترین نسخه سری آنچارتده و تجربش واجبه…امیدوارم یک روز بتونم بازیش کنم. In Love In Love In Love In Love In Love In Love

  26Thumb up 8Thumb down
  • Badboy17 گفت:

   بهترین نسخه بازی واقعا خیلی سخته گفتنش!
   از لحاظ داستان گویی دراکمن تو نسخه ۴ غوغا کرد
   نسخه دوم انقلابی بود و یهو همه چی اونقدر پیشرفت کرد که کسی باورش نمیشد این شاهکار بدون نقص فقط دو سال از بازی قبلی فاصله داره
   افکت های برف و یخ بازی هنوز که هنوز ه میتونه با بهترین های نسل هشتم رقابت کنه
   اما برای من و خیلی های دیگه نسخه سوم برترین نسخه بود
   نسخه سوم دقیقا همون چیزی بود که یه آنچارتد باید میبود
   تنوع محیطی شگفت انگیز که هنوزم غیر قابل درکه چطوری این همه تنوع رو تو دو سال تهیه کردن از کشتی و سرزمین های عربی تا جنگل و قلعه تخریب شده، از فاضلاب های لندن تا کوچه پس کوچه های شهر و آخر از همه شهر گمشده……
   موسیقی های نسخه سوم هم به نظرم بهترین تو کل سری بودن و بهترین هماهنگی رو با محیط داشتن
   و خب اگه از من بپرسن میگم نسخه سوم برترین نسخه بود!

   نظر محبوب به انتخاب کاربران 34Thumb up 4Thumb down
 • AloneFighter44 گفت:

  نسخه ی دوم Uncharted واقعا شاهکار بود ، مخصوصا گیم پلی و البته روایت داستانی جذابش ، ممنون بابت نقد و بررسی . خاطراتم زنده شد ! Yes

  14Thumb up 1Thumb down
 • mohammadnik1994 گفت:

  وااااو
  عجب بازی عالی بود
  یادش بخیر سال۲۰۰۹ک اومد غوغا بپاکرد شد بهترین بازی سال
  دوستام ک اکس باکس داشتن توی حسرت تجربه چنین شاهکاری موندن
  اینقدر این بازی باکیفیته ک هم برایps3گرفتمش و هم تویps4تجربش کردم
  کیفیت ساخت برف و یخ وسرما توسال ۲۰۰۹خیییلی بالاس و قشنگ میشد حس کرد واس یه نسل جلوتره این بازی

  17Thumb up 3Thumb down
 • H.SONY گفت:

  به نظرم بهترین نسخه Uncharted بود
  ممنون از نقد Yes

  19Thumb up 1Thumb down
 • Ozhan گفت:

  زمانی که امی هینیگ اینو ساخت صنعت ویدئو گیم رو به دو قسمت تقسیم کرد In Loveقبلش قصه گویی سینمایی و بلاک باستری اینجوری نداشتیم…

  18Thumb up 3Thumb down
 • AladarNumberOne گفت:

  بهترین بازی و فرانچایز پلی استیشن.

  13Thumb up 2Thumb down
 • ShadoWWolf2 گفت:

  ممنون از آقای رضایی عزیز،مقاله بسیار زیبایی بود Rose Rose
  آنچارتد ۲ از نظر من از نسخه های دیگش زیباتر و شاهکارتر هست چه از اون شروع زیبا و نفسگیر در قطاری که لبه پرتگاهه و نیتن زخمی و درمونده باید ازش فرار کنه و اون داستان گیرا و جذابش همراه با گرافیک و جزییات خیره کننده ای که در نسل هفت نمونش خیلی کم بود و از طرفی اون کله خرایی که با تیرکمان طلایی میومدن به استقبالمون Laugh Laugh
  واقعاً از هر لحاظ نمره ای که دادید در خور این ابر شاهکاره Yes Yes Yes
  همیشه از اینکه طرفدار سونی و پلی استیشنم به خودم افتخار میکنم چون استدیو های این کمپانی چیزی جز شاهکار تحویل مخاطب ندادن Razz Wink

  10Thumb up 2Thumb down
  • ShadoWWolf2 گفت:

   اون ایموجی زبون درازی اشتباه شد Neutral
   در اصل اینو خواستم بزارم Kiss
   خواهشاً ویرایش رو برگردونید.

   8Thumb up 3Thumb down
  • Badboy17 گفت:

   دقیقا اگه ناتی داگ نبود پلی استیشن نصف موفیقت های الانشم نداشت قشنگ ناتی داگ اندازه جمع همه فرست پارتی و بازی های ترد پارتی انحصاری ps موفیقت کسب کرده… بعد خبر میاد عرضه لست آو آس پارت ۲ ( از نظر خیلی ها دیگه قله و اوج بازی های ps) رو pc میاد! آخه کدوم عقل سلیمی قبول میکنه سونی هم معلومه تکذیب یا تایید نمیکنه تا خبر داغ بمونه!

   7Thumb up 14Thumb down
 • Advent Sorrow گفت:

  بهترین بازی ساخته شده توسط ناتی داگ. فقط با این بازی ارتباط برقرار کردم یک شاهکار محضه و بی نظیر. تجربه ای که به همه پیشنهاد میشه.

  8Thumb up 15Thumb down
 • Mgs4 گفت:

  من انچارتد۳ رو بین سری بیشتر از همه دوس داشتم به نظرم فایت تن به تن بهتری نسبت به ۲ داشت و معما ها و پازل هاش تو سری از همه بهتر بود البته منکر انقلاب انچارتد ۲درخلق لحظاط سینمایی نمیشم مثل قطار در حال حرکت یا ساختمون در حال ریخن که تا اون زمان به اون شکل تو هیچ بازی نبود انچارتد۲و۴دراکمن کارگردانی کرده۱و۳رو امی هینگ

  5Thumb up 9Thumb down
 • majidam گفت:

  در کل همه ی نسخه های انچارتد شاهکار هستن و نمیشه گفت کدوم یکی بهتره چون همشون شاهکار هستن

  6Thumb up 3Thumb down
 • Xbox is my heart گفت:

  وای نسل هفت چی بود.
  از هر سری دو سه تا نسخه داشتیم
  سونی شاهکار مسداد نینتندو شاهکار میداد مایکرو شاهکار میداد.
  و این بازی ی نمونه فالی از این بازی های اون دوران است.

  8Thumb up 2Thumb down
 • 30nabhl گفت:

  دوستان یه سوال
  یه سایت هست اکانت ps now میفروشه ۱۸۵ تومن ماهانه
  با اینترنت ۴جی پلاس همراه اول نامحدود شبانه میشه بازیش کرد؟
  خیلی دوست دارم لست ۱ و سری آنچارتد (هر نسخه ای باشه) رو بازی کنم
  فیلترشکن هم میخواد؟

  0Thumb up 8Thumb down
 • 2003 Hamid Reza گفت:

  به به به به ممنونم اقای حلاجیان عزیز
  یه شاهکار
  محبوب ترین دزد تاریخ
  امیدوارم یه روزی ما هم بازیش کنیم
  با توجه به عرضه بازی های انحصاری سونی روی pc و شایعات ببینیم اگه راست باشن ممکنه اینا هم عرضه بشن

  10Thumb up 3Thumb down
 • Rich Man گفت:

  ممنون از مقاله . Yes
  از نظر من هم نسخه ی دوم نه تنها زیبا تر بلکه با استاندارهایی فراتر از زمان خودش ظاهر شد .
  این چاشنی در نسه ی سوم کمی دیر به بازی اضافه شد که البته در نوع خود بی نظیر بود ( بخش صحرا )
  نسخه ی ۴ هم که یک شاهکارهنریه و آدم بیشتر میخواد با محیط تعامل کنه تا اینکه L2 + R2 رو فشار بده .

  6Thumb up 0Thumb down
 • mamad sony 64 گفت:

  مگه میشه آنچارتدم بد باشه?

  دوستان به نظرتون بهترین نسخه سری چهاره یا دو?
  چون من چهارش رو بازی کردم ولی هنوز اینو نه.

  5Thumb up 2Thumb down
 • Retr0 گفت:

  از دوستان گیمفایی متعجبم
  در شاهکار بودن این عنوان هیچ شکی نیست ولییی…..
  شما اومدید نقد بخونید یا اینکه فقط نمره ی ۱۰ ببینید و خاطراتتون زنده بشه ؟

  6Thumb up 4Thumb down
 • pouria_gamer_goty گفت:

  الحق که باید ۱۰۰ از ۱۰ بگیره این بازی فولترین و کاملترین انقلابیترین بازی نسل هفتم بود

  7Thumb up 1Thumb down
 • hamid619 گفت:

  مگه میشه چیزی کمتر از ۱۰ به این شاهکار داد من بیشترین خلاقیت رو تو همین نسخه دیدم بیشتر از همشون دوسش دارم و در مجموع ۴ قسمت اون واژگونی کشی با اون عظمت رو خیلی دوست داشتم دم ناتی داگ گرم امیدوارم روزی همه بتونن این عنوان بی نظیر رو بازی کنند

  6Thumb up 1Thumb down
 • mohamad19 گفت:

  سلام دوستان یه سول دارم . تو بازی های ps4 یه مشکل پیداکردم . زمانی کا انالوگ سمت راست رو استفاه میکنم . مثلا به سمت راست یا چپ حرکت میدم تو صفحه تلویزیون بسیار کند حرکت میکنه و خیلی سخت شده حرکت چپ وراست صفحه ‌ ‌. به نظرتون مشکل ازچیه ؟ hdmi جدید گرفتم به اون که ربطی نداره ؟ دستمم هم نسبتا نو هستش و یکسال نشده خریدم . ودر ضمن این مشکل امروز اتفاق افتاد و قبلا نبود . راهنمایی کنید

  2Thumb up 0Thumb down
 • Iman گفت:

  با تشکر از مهدی رضایی عزیز
  حتما این ۳ شاهکار رو باید تهیه کنم‌ چون به دلیل مشکلات کلا ps3 نخریدم و یه ضرب ps4 گرفتم.اول نسخه ۴ رو بازی کردم ولی تصمیم دارم کالکشنشو بگیرم و یه بار این چهار گانه ی زیبا رو پشت سر هم بازی کنم.

  5Thumb up 0Thumb down
 • hadiac گفت:

  مگه داریم از Uncharted بهتر؟! D:

  3Thumb up 0Thumb down
 • MS GAMER گفت:

  با ختلاف بهترین نسخه آنچارتد بود لامصب همه چیزش به جا بود تا میومد از پلتفرمینگشخسته بشی سریع وارد گان پلی میشدی و بلعکس دقیقا همه چیز سر جایه خودش بود.من که پلاتش کردم در کل هم بالای ۲۰ بار تمومش کردم هر بار هم بیشتر از بار قبل ازشلذت بردم

  3Thumb up 0Thumb down
 • ERFAN103079 گفت:

  کاش میشد آخر بازی انتخاب دیالوگ داشته باشی بابا من دلم کلویی رو میخاست واقعا بد سلیقه ایی دارکمن Neutral

  2Thumb up 0Thumb down
 • امیر مهرعلیزاده گفت:

  ممنون بابت نقد و بررسی عالیتون. واقعا این بازی قابل تحسین هست… برای کسانی که در این دنیاین بی کران بازی های رایانه ای دنبال هنر هستند همیشه و همیشه هستند بازی هایی مانند Uncharted 2 که باعث لذت بردن این چنین افرادی باشد.

  0Thumb up 0Thumb down