راکستار بیانیه‌ای را در رابطه با عدم پرداخت مالیات منتشر کرده است

اخبار ، اخبار بازی ۳۰ دی ۱۳۹۸ - ۱۶:۱۵

راکستار گیمز (Rockstar Games) و اتحادیه‌ی سرگرمی‌های تعاملی بریتانیا (UKIE)، به گزارش گروه Taxwatch UK مبنی بر سود ۳۷٫۶ میلیون پوندی راکستار از عدم پرداخت مالیات واکنش نشان داده‌اند.

دیروز گروه Taxwatch UK گزارشی ارائه داد که در آن راکستار گیمز با استفاده از طرحی که مختص به بازی‌سازان کوچک است، توانسته بود از پرداخت مالیات به صورت قانونی بگریزد و ۳۷٫۶ میلیون پوند سود کند. این گروه مدعی شده بود که دولت بریتانیا بخش عمده‌ی بودجه‌ی این طرح را برروی راکستار سرمایه‌گذاری کرده است، چرا که از سوددهی آن‌ها مطمئن بوده است. حالا راکستار بیانیه‌ای رسمی در این باره منتشر کرده است و مدعی شده که فعالیت‌ آن‌ها، باعث خلق بیش از هزار شغل در بریتانیا شده است:

برنامه‌ی بریتانیا برای حمایت از صنایع در حال رشد با عدم پرداخت مالیات، یک موفقیت ثابت‌شده است. این برنامه باعث افزایش سرمایه‌گذاری‌ها راکستار در منطقه‌ی بریتانیا شده است و راکستار نیز بیش از هزار شغل مهارتی و ثابت در شهرهای لندن، یورکشایر، لینکلن و همچنین کشور اسکاتلند ایجاد کرده است.

یکی از سخن‌گویان راکستار نیز در این باره گفته است:

سرمایه‌گذاری و موفقیت بازی‌های بریتانیایی که تحت حمایت این برنامه هستند نه تنها به طرز مشخصی به اقتصاد کشور کمک می‌کند، بلکه جایگاه بریتانیا به عنوان یکی از قطب‌های اصلی بازی‌سازی در آینده را نیز تضمین می‌کند.

اتحادیه‌ی سرگرمی‌های تعاملی بریتانیا نیز در پاسخ به گزارش Taxwatch UK گفته است:

برنامه‌ی عدم پرداخت مالیات در بازی‌های ویدئویی، یک برنامه‌ی آینده‌نگر است که نشان می‌دهد دولت بریتانیا از اهمیت بازی‌های ویدئویی به عنوان یک صنعت در حال رشد آگاه است. به ازای هر یک پوند که تحت برنامه‌ی عدم پرداخت مالیات در بازی‌های ویدئویی سرمایه‌گذاری شده است، چهار پوند به اقتصاد کشور بازگشته است. حتی مهم‌تر از آن، این است که این برنامه به طور مستقیم باعث ایجاد ۴۳۲۰ شغل رده‌بالا در زمینه‌ی توسعه‌ی بازی‌های ویدئویی شده است. عددی که تقریبا یک سوم تمام توسعه‌دهندگان بازی‌های ویدئویی در کشور است. بریتانیا از شهرت جهانی در زمینه‌ی توسعه‌ی بازی‌های با کیفیت لذت می‌برد، حالا وقت آن است که حمایت خود از این صنعت را افزایش دهیم و به جهان نشان دهیم که بریتانیا چه سطح از توانایی را به این صنعت می‌آورد.

12345678910(23 رای, میانگین آرا 6٫78 از 10 )
Loading...

نظرات

دیدگاهتان را بنویسید

 • Thedarkknight گفت:

  دوستان گرامی سایت گیمفا
  لطفا در جریان باشید سه تا اکانت
  Playgrond games
  Evil within 2
  HEAVY RAIN WF
  مال همون امین برقزدگان persian nazi هه که تا دیروز برای همه
  بد و بیراه میفرستاد
  حداقل املا و ادبیات نوشتن رو تغییر بده اینقدر تابلو نباشی
  # نه به فیک
  لطفا این کامنت رو تایید کنید چون این شخص داره سایت رو بهم میریزه
  http://s7.picofile.com/file/8385390484/Screenshot_20200119_174419_Samsung_Internet_01.jpg

  7Thumb up 19Thumb down
 • dragon 313 گفت:

  مطمئنا خود کشور انگلستان از این چرخه مالی و شغل های ایجاد شده سود میبرد که به راکستار چیزی نگفته.و موضوع را پیگیری نکرده است.میشه گفت همه به یک زنجیر متصل هستند. Yes Yes

  16Thumb up 0Thumb down