سازنده‌ی Star Citizen به بی‌گناهی خود در مقابل کرایتک باور دارد

اخبار ، اخبار بازی ۳۰ دی ۱۳۹۸ - ۰۹:۱۵

به نظر می‌رسد پرونده‌ی دعوی استودیو کرایتک (Crytek) و کلاود امپریوم گیمز (Cloud Imperium Games) وارد فاز جدیدی شده است و سازنده‌ی Star Citizen بر این باور است که کرایتک مدرک محکمی علیه آن‌ها ندارد.

ماجرا از جایی آغاز شد که با قراردادی، قرار شد کلاود امپریوم گیمز یک بازی با استفاده از موتور CryEngine بسازد. آن بازی به نظر Star Citizen بود، اما بعدها یک ماموریت داستانی از این بازی، تبدیل به یک بازی بزرگ‌تر به نام Squadron 42 شد و همین امر کرایتک را مجاب کرد تا علیه کلاود امپریوم گیمز بابت استفاده‌ی غیرقانونی از CryEngine شکایت بکند. در مقابل کلاود امپریوم گیمز مدعی شد که Squadron 42 با موتور بازی‌سازی Lumberyard ساخته شده است و حتی Star Citizen هم دیگر از این موتور استفاده می‌کند. این ماجرا تا جایی ادامه داشت که کرایتک تصمیم گرفت تاریخ قبلی دادگاه را تا انتشار Squadron 42 عقب بیاندازد. حال کلاود امپریوم گیمز مدعی شده که تعلل کرایتک، به خاطر این است که آن‌ها می‌دانند کلاود امپریوم گیمز بی‌گناه است.

به تازگی وبسایت Eurogamer اقدام به انتشار یک سری مدرک دادگاهی زد که در آن‌ها، کلاود امپریوم گیمز ادعاهای کرایتک را عملا نادرست خوانده و درخواست خود از دادگاه را ارائه داده است:

کرایتک دیگر نمی‌تواند با به تعویق انداختن تاریخ دادگاه، از این حقیقت که ادعای آن‌ها بی پایه و اساس است فرار کند. عقب کشیدن آن‌ها از سر چیزی جز قبول اشتباه نیست. آن‌ها از شهرت خود استفاده کرده‌اند و به همین دلیل دادگاه باید تمامی شکایت‌نامه‌ها و دادخواست‌های کرایتک را باطل کند.

کرایتک پیش از این از دادگاه خواسته بود به دلیل استفاده‌ی غیرقانونی کلاود امپریوم گیمز از CryEngine، حق و حقوق کامل بازی Squadron 42 در اختیار آن‌ها قرار بگیرد. این استودیو مدعی شد که ادعاهای کلاود امپریوم گیمز پر از تناقض است و تنها راه بسته شدن این پرونده، عدم انتشار Squadron 42 به عنوان یک بازی مستقل است. کلاود امپریوم گیمز با استناد به بی‌گناهی خود، در این باره نیز گفته است:

نه تنها دادگاه باید پرونده‌ی مربوط به Squadron 42 را ببندد، بلکه کرایتک باید هزینه‌ی کامل وکلای کلاود امپریوم گیمز که مبلغ پانصد هزار دلار است را نیز بپردازد. درخواست آن‌ها مبنی بر دسترسی به حق و حقوق کامل Squadron 42 باید فورا رد شود.

در حال حاضر به نظر می‌رسد هیچ کدام از طرفین دعوی حاضر به عقب کشیدن از موضع خود نیست. باید تا انتشار Squadron 42 و برگزاری رسمی دادگاه منتظر ماند و نتیجه آن را مشاهده کرد.

12345678910(11 رای, میانگین آرا 9٫82 از 10 )
Loading...

نظرات

دیدگاهتان را بنویسید