گیفت کارت
گیفت کارت

استیم در آینده از دستگاه‌های کروم‌بوک پشتیبانی خواهد کرد

۲۸ دی ۱۳۹۸ - ۰۹:۱۵

این روزها بازار رایانه‌های شخصی همراه شرکت گوگل (Google) به‌لطف ویژگی‌های مناسب و صد البته قیمت قابل‌قبول آن‌ها روبه افزایش است. بنابر اخبار جدید به‌نظر می‌رسد به‌زودی شاهد پشتیبانی این دستگاه‌ها از بازی‌های بزرگ و غیر موبایلی باشیم.

به‌تازگی وب‌سایت Android Police موفق به مصاحبه‌ با کان لیو (Kan Liu)، برنامه‌ریزِ مدیریت محصولات شرکت گوگل، در رویداد CES 2020 شده است. نکته‎‌ی قابل توجه در این گفتگو که حول محور اکوسیستم Chrome OS می‌چرخید، اشاره‌ی لیو به پشتیبانی رسمی فروشگاه استیم از دستگاه‌های کروم‌بوک (Chromebook) در آینده بود. البته طبق این گزارش همکاری گوگل و ولو (Valve) در مراحل اولیه قرار دارد و هنوز هیچ تاریخ مشخصی برای آمدن استیم به سیستم‌عامل Chrome OS تعیین نشده است.

با این وجود شاید سوال اصلی این باشد که اگر استیم برروی رایانه‌های کروم‌بوک  اجرا شود، از چه بازی‌هایی پشتیبانی خواهد کرد؟ در حال حاضر می‌دانیم این دستگاه‌ها برای استفاده‌ی بازی‌بازان تهیه نشده‌اند و قدرت لازم برای اجرای بازی‌های سنگین را ندارند و درنهایت می‌توانند برخی عناوین قدیمی یا بازی‌های معمایی را پوشش دهند. خوش‌بختانه بنابر گفته‌ی لیو، گوگل با همکاری شرکت AMD مشغول طراحی کروم‌بوک‌هایی قدرتمندتر جهت استفاده‌ی بازی‌بازان است. البته نمی‌توان از این دستگاه‌ها انتظار اجرای Red Dead Redemption 2 با نهایت تنظیمات را داشت اما دست‌کم قادر خواهیم بود از آن‌ها برای اجرای بازی‌های محبوبی چون Team Frtress 2 و Counter Strike: Global Offensive استفاده کنیم.

آیا شما از کاربران سیستم عامل Chrome OS هستید؟ در این صورت فکر می‌کنید همکاری گوگل و ولو (Valve) برای آوردن استیم برروی دستگاه‌های کروم‌بوک تا چه حد موفقیت‌آمیز باشد؟ با ما در میان بگذارید.

0
0
برچسب‌ها: ، ، ، ، ، ،

نظرات

دیدگاهتان را بنویسید