گزارش: پلی‌استیشن ۴ از کنترلر دوال‌شاک ۵ پشتیبانی می‌کند

۲۷ دی ۱۳۹۸ - ۱۶:۳۰

براساس اطلاعات منتشر شده برروی وب‌سایت فرانسوی پلی‌استیشن، کنترلر کنسول پلی‌استیشن ۵ برروی کنسول فعلی شرکت سونی یعنی پلی‌استیشن ۴ نیز کار خواهد کرد.

برروی وب‌سایت فرانسوی پلی‌استیشن، صفحه‌ای وجود دارد که ویژگی نسخه‌های مختلف پلی‌استیشن ۴ شامل نسخه‌ی اصلی، اسلیم و پرو را با یکدیگر مقایسه می‌کند. اگرچه اکثر اطلاعات موجود در این صفحه پیش از این رسما توسط شرکت سونی تایید شده بودند ولی در این صفحه اشاره‌ای به کنسول بعدی این شرکت نیز شده است. براساس اطلاعات موجود در این وب‌سایت، کنترلر دوال‌شاک ۵ (DualShock 5) با تمامی نسخه‌های مختلف کنسول پلی‌استیشن ۴ هم‌خوانی خواهد داشت.

البته باید این نکته را در نظر بگیرید که براساس اطلاعات ذکر شده، این صفحه آخرین بار در سال ۲۰۱۷، یعنی مدتی قبل از معرفی رسمی کنسول پلی‌استیشن ۵ به‌روز شده است. علاوه بر این، این موضوع برروی صفحه‌ی انگلیسی وب‌سایت پلی‌استیشن درج نشده است. در کنار این موارد، وب‌سایت فرانسوی پلی‌استیشن امروز اطلاعات موجود در این صفحه را تغییر داده و نام کنترلر دوال‌شاک ۵ را به طور کامل حذف کرده است. از این رو، احتمال اشتباه بودن این اطلاعات وجود دارد.

با این حال، پشتیبانی کنسول‌ پلی‌استیشن ۴ از کنترلر دوال‌شاک ۵ آن‌قدر عجیب و دور از انتظار نخواهد بود. این ویژگی برای کنترلر دوال‌شاک ۴ و کنسول پلی‌استیشن ۳ نیز در نظر گرفته شده بود. علاوه بر این، منابع بسیاری پیش از این پشتیبانی سخت‌افزاری دو کنسول پلی‌استیشن ۴ و پلی‌استیشن ۵ از یکدیگر را تایید کرده بودند.

با توجه به اطلاعات منتشر شده، بهتر است تا زمان تایید رسمی از سوی شرکت سونی، با کمی شک و تردید به این موضوع بنگریم. کنسول ۵ پلی‌استیشن قرار است در تعطیلات زمستانی سال جاری میلادی عرضه شود.

0
0

نظرات

دیدگاهتان را بنویسید