گیفت کارت
گیفت کارت

بازگشت پرقدرت نقش‌آفرینی ژاپن | نقدها و نمرات بازی Tokyo Mirage Sessions #FE Encore منتشر شد

۲۵ دی ۱۳۹۸ - ۲۰:۳۰

دنیای بازی‌های Fire Emblem و استودیو اتلس (Atlus) دوباره به هم پیونده خورده‌اند و نتیجه‌ی آن پس از عرضه برروی کنسول Wii U، قرار است برای نینتندو سوئیچ پورت شود. Tokyo Mirage Sessions #FE Encore یک بازی نقش‌آفرینی ژاپنی است که اصالتا در سال ۲۰۱۵ برای کنسول Wii U عرضه شد و با توجه به استقبال مخاطبان این ژانر از این بازی، طبق سیاست‌های همیشگی نینتندو برروی جدیدترین کنسول آن‌ها نیز منتشر خواهد شد. این بازی حس و حال، ظواهر و گیم‌پلی سری بازی‌های Shin Megami Tensei و Fire Emblem را با هم ادغام می‌کند و به نظر می‌رسد با توجه به نمرات، شاهد ریمستر خوبی برای سوئیچ هستیم.

در Tokyo Mirage Sessions #FE Encore شیطانی چندبعدی به شهر توکیو حمله کرده است و شما باید با عبور از سیاه‌چاله‌ها، شرکت در مبارزات نوبتی و ترکیب آیتم‌های متفاوت برای خلق آیتم‌های جدید در نهایت این شیطان را شکست دهید. این بازی شخصیت‌های نمادین سری Fire Emblem و Shin Megami Tensei را به مانند یک هارمونی با هم ترکیب می‌کند. در بازی همیشه اشاراتی به بازی‌های اصلی این دو سری وجود دارد. در ادامه برخی از نقدها و نمرات آن را بررسی می‌کنیم:

Nintendo World Report 9.5/10

Tokyo Mirage Sessions #FE Encore همچنان برای من یکی از بهترین بازی‌های نقش‌آفرینی تاریخ است. همه چیز از نبردها تا شخصیت‌ها گرفته، هدف مشخص خود را دارد و همین باعث خلق یک ماجراجویی معنادار می‌شود.

Nintendo Insider 9/10

یک نقش‌آفرینی ژاپنی دیگر با کیفیت که به مجموعه‌ی در حال سوئیچ اضافه می‌شود. این بازی بیشتر Shin Megami Tensei است تا Fire Emblem، با این حال وقتی نتیجه‌ی نهایی چنین دل‌پذیر است، اهمیت دادن به چنین مسائلی سخت است. شخصیت‌های دوست‌‌داشتنی و یک سیستم مبارزه‌ی رضایت‌بخش در کنار جلوه‌های بصری زیبا و داستانی به غایت عجیب و انرژی بخش، Tokyo Mirage Sessions #FE Encore را تبدیل به یکی از معدود بازی‌های نینتندو Wii U می‌کند که ارزش پورت شدن برای سوئیچ را دارند. امیدوارم که این بار این بازی توجهی که شایسته‌اش است را دریافت کند.

Dualshockers 9/10

جلوه‌های بصری، دل‌پذیری ذاتی و گیم‌پلی Tokyo Mirage Sessions #FE Encore باعث می‌شود این بازی به تنهایی و بدون توجه به سری‌هایی که الهام‌بخش آن بوده‌اند، عنوان ارزشمندی باشد. امیدوارم سایر کسانی که آن را تجربه می‌کنند نیز چنین نظری داشته باشند.

Nintendros 8.5/10

Tokyo Mirage Sessions #FE Encore یک بازی نقش‌آفرینی خوب است، با داستانی جذاب، موسیقی متنی با کیفیت و مکانیک‌های جدید و سرگرم‌کننده‌ای که در طول ماجراجویی به بازی اضافه می‌شوند. این نسخه از بازی محتوای اضافه‌ی زیادی دارد، پس اگر فرصت تجربه‌ی آن را برروی Wii U نداشته‌اید، اکنون فرصت خوبی است.

Wccftech 8.2/10

Tokyo Mirage Sessions #FE Encore بدون شک بهترین نسخه‌ی این بازی است. اصلا چه کسی به D-pad نینتندو Wii U نیاز دارد؟ عاشقان نقش‌آفرینی‌های ژاپنی که از چنین فرهنگی لذت می‌برند موارد دوست‌داشتنی زیادی در این بازی پیدا می‌کنند. با این حال، سخت می‌توان گفت که این بازی می‌تواند کسانی که علاقه‌ای به نقش‌آفرینی‌های ژاپنی را ندارند، مانند Persona 5 به این ژانر علاقه‌مند کند. با این حال، این بازی یک افزودنی مناسب برای نینتندو سوئیچ است.

Gamingbible 8/10

Tokyo Mirage Sessions #FE Encore کاملا استحقاق شانسی دوباره را برروی نینتندو سوئیچ دارد. شخصیت‌های آن دوست‌‌داشتنی هستند، دیالوگ‌ها همیشه دل‌نشین هستند، گیم‌پلی آن به شکل خوبی اعتیادآور است و داستان کلی آن درگیرکننده است. شاید این بازی بهترین اثر اتلس در سال جاری نباشد، اما همچنان یک ماجراجویی شگفت‌انگیز است که از انجام آن پشیمان نمی‌شوید.

Daily Star 8/10

Tokyo Mirage Sessions #FE Encore ترکیبی از بهترین ویژگی‌های دو سری Fire Emblem و Shin Megami Tensei است و به خاطر سیستم مبارزات منحصر به فرد و خلاقانه‌ی خود شایسته‌ی تحسین است. عملکرد مناسب آن برروی کنسول نینتندو سوئیچ، محتوای اضافه نسبت به نسخه‌ی Wii U و توانایی بازی به صورت قابل حمل، آن را به یک عنوان ضرروی برای طرفداران نقش‌آفرینی‌های ژاپنی تبدیل می‌کند. حتی کسانی که این بازی را برروی Wii U داشته‌اند هم نباید این نسخه را از دست بدهند.

My Nintendo News 8/10

در پایه‌ای‌ترین حالت خود، Tokyo Mirage Sessions #FE Encore موفق به ارائه‌ی پورتی با کیفیت می‌شود. محتوای جدید، هوش مصنوعی تقویت‌شده و تغییرات ریزی که باعث سریع‌تر شدن گیم‌پلی می‌شوند همگی این ریمستر را تبدیل به اثری به غایت لذت‌‌بخش‌تر از نسخه‌ی اصلی تبدیل می‌کند. با اینکه این بازی نواقصی دارد، اما در مجموع یک نقش‌آفرینی ژاپنی است که جسورتر و ناب‌تر از سایر بازی‌های این ژانر است. شاید این بازی برای همه نباشد، اما موارد دوست‌داشتنی آن برای بسیاری جذاب خواهد بود. از اتلس بابت بازسازی این بازی ممنونم.

Nintendo Life 8/10

Tokyo Mirage Sessions #FE Encore یکی از رنگارنگ‌ترین، خواستنی‌ترین و جذاب‌ترین نقش‌آفرینی‌های موجود برروی سوئیچ است. محتوای داستانی جدید، موسیقی‌های تازه و بهبود عملکرد بازی در مجموع باعث بهبود تجربه‌ی این بازی نسبت به نسخه‌‌ی اصلی می‌شوند، اما نه آن قدر که آن را به اثری کاملا برتر تبدیل کند. با این حال، کسانی که اولین بار فرصت تجربه‌ی این بازی را از دست داده‌اند، دلیلی برای غفلت دوباره ندارند.

COGconnected 7.6/10

من این بازی که ترکیبی از المان‌های Persona و Fire Emblem است را کمی بیش از اندازه نامتعادل می‌دانم. با این حال، زیر لایه‌هایی از زرق و برق، موسیقی و فلاکت، یک نقش‌آفرینی ژاپنی آبرومند وجود دارد. اگر هر کدام از مواردی که به آن اشاره شد برای شما جذاب است، پس Tokyo Mirage Sessions #FE Encore احتمالا تا تیتراژ پایانی شما را سرگرم نگه می‌دارد.

Millenium 7.5/10

بگذارید واضح بگویم: Tokyo Mirage Sessions #FE Encore برای همه کس نیست. گیم‌پلی آن شباهت زیادی به سری Shin Megami Tensei دارد و به اندازه‌ی کافی جذاب و کامل است تا عاشقان نقش‌آفرینی‌های ژاپنی را به خود جذب کند. طبیعت سناریو و تم‌هایی که داستان بازی به آن می‌پردازد، ممکن است شما را غافلگیر کند. داستان Tokyo Mirage Sessions #FE Encore آن قدر عجیب است که بیشتر از حس همذات‌پنداری، باعث تولید خنده‌های ناگهانی می‌شود. اگر فرهنگ ژاپنی را دوست ندارید، پس بی‌خیال این بازی شوید. با این حال، اگر همیشه دوست داشته‌اید با مهارت‌های پاپ ژاپنی خود دنیا را نجات دهید، لحظه‌ای برای خرید این بازی درنگ نکنید.

Vooks 6/10

Tokyo Mirage Sessions ♯FE Encore عمیقا بازی حیرت‌انگیزی است. از طرفی، این بازی یکی از بهترین مکانیک‌های گیم‌پلی نقش‌آفرینی را دارد که من تجربه کرده‌ام، اما از طرف دیگر ناتوانی آن در پرداخت موضوعات جدی، عدم رشد شخصیت‌ها و کاراکترسازی معمولا عجیب و غریب باعث می‌شود تا پیشنهاد این بازی به هر کسی سخت باشد. این بازی هواداران را به دو دسته تقسیم خواهد کرد. به هر حال، Tokyo Mirage Sessions ♯FE Encore شانس‌ دوباره‌ای در سوئیچ نصیب‌اش شده است. اینکه این چیز خوبی است یا نه، هنوز مشخص نیست.

میانگین نمرات بازی در وبسایت متاکریتیک

 

0
0

نظرات

دیدگاهتان را بنویسید