فروشگاه اپیک گیمز از این پس از نقدهای وبسایت OpenCritic استفاده می‌کند

۲۵ دی ۱۳۹۸ - ۲۲:۱۵

سال گذشته که فروشگاه اپیک گیمز شروع به کار کرد، یکی از ویژگی‌های قابل توجه غایب در آن، عدم وجود نقد و بررسی‌ها برای بازی‌های موجود در این فروشگاه بود. به نظر می‌رسد این موضوع قرار است دستخوش تغییراتی شود.

در حالی که استیم از نقدهای کاربران و منتقدان (از وبسایت متاکریتیک) در صفحه‌‌ی مربوط به هر بازی پشتیبانی می‌کند، کاربران فروشگاه اپیک گیمز باید خودشان برای دست‌یابی به این موارد شروع به جست و جو کنند. با این حال، به نظر می‌رسد اکنون بسیاری از بازی‌های این فروشگاه شامل بررسی‌هایی از سوی منتقدان منتخب وبسایت OpenCritic خواهند بود.

با این وجود هنوز برخلاف استیم، قابلیت نمره دادن به بازی‌ها توسط کاربران هنوز در دسترس نیست. البته اگر بخواهیم نیمه‌ی پر لیوان را ببینیم، این به این معنا است که دیگر خبری از نقدهای متعصبانه و منفی نیست. مسئله‌ی عجیب این است که توسعه‌دهندگان هر بازی، می‌توانند اجازه‌ی عدم به نمایش در آمدن نمره‌های بازی خود را در فروشگاه اپیک گیمز صادر نکنند. با این حال به نظر می‌رسد اکثر آن‌ها تصمیم گرفته‌اند تا این کار را نکنند. حتی بازی‌هایی که نمرات پایینی را در این وبسایت کسب کرده‌اند، نمرات خود را به نمایش گذاشته‌اند. به عنوان مثال اکنون با مراجعه به صفحات بازی‌های Darksiders 3 و World War Z، می‌توانید نمرات آن را که به ترتیب ۳۱ و ۵۱ است را ببینید.

شایان ذکر است که برخلاف استیم، اپیک گیمز تنها به میانگین نمرات بازی بسنده نکرده و سه نقد منتخب برای هر بازی را به نمایش گذاشته است. در زمینه‌ی Darksiders 3 باید گفت که هر سه‌ نقد مثبت هستند و در واقع با نمرات ضعیف آن همخوانی ندارند. OpenCritic در این باره توضیحاتی ارائه کرده است. این نقدها براساس الگوریتم اپیک انتخاب می‌شوند. اول از همه نقدهایی که مربوط به نسخه‌ای جز نسخه‌ی رایانه‌ی شخصی هستند، حذف می‌شوند. همچنین آن‌هایی که شامل الفاظ رکیک هستند نیز در این فروشگاه حضور نخواهند داشت. در نهایت نقدهایی که کم‌ترین اختلاف را بین نمره‌ی منتقدان درجه‌یک و درصد تمام منتقدانی که به بازی نمره‌ی مثبت داده‌اند، را دارند در وبسایت قرار خواهند گرفت. به عنوان مثال در زمینه‌ی Darksiders 3، میانگین نمرات بازی از سوی منتقدان درجه‌یک ۶۹ است، در حالی که مجموعا ۳۱ درصد از منتقدان به این بازی نمره‌ی مثبت داده‌اند. به همین سبب، نقدهای مثبت‌تر در سایت قرار خواهند گرفت.

0
0

نظرات

دیدگاهتان را بنویسید