گیفت کارت
گیفت کارت

بازی تخته‌ای Cosmic Encounter Duel معرفی شد

۲۵ دی ۱۳۹۸ - ۱۰:۳۰

استودیوی Fantasy Fight Games جدیدترین نسخه از سری بازی‌های تخته‌ای Cosmic Encounter را معرفی کرده است. این بازی که Cosmic Encounter Duel نام دارد، تا پایان ماه آوریل در دسترس هواداران قرار می‌گیرد.

Cosmic Encounter یکی از معدود سری‌هایی است که هنوز با گذشت سالیان طولانی در بین هواداران محبوب باقی مانده است و طرفداران بسیاری دارد. اگرچه با ورود بازی‌های دیجیتالی و نسل جدید، برخی دیگر از عناوین مشابه مانند Clue یا Monopoly به سرعت از رده خارج شدند ولی Cosmic Encounter هنوز با قدرت به راه خود ادامه می‌دهد. با توجه به اخبار منتشر شده، به نظر می‌رسد تیم سازنده‌ی این بازی نیز مصمم است تا جهان این سری را با انتشار یک نسخه‌ی دو نفره و مستقل با نام Cosmic Encounter Duel، بیش از پیش گسترش دهد.

در بازی Cosmic Encounter Duel، شما و یکی از دوستانتان باید بر سر تبدیل شدن به یکی از اعضای ارشد Cosmic Citizenship Council با هم رقابت کنید. به عبارت دیگر، شما باید بر سر کنترل ۵ سیاره‌ی موجود و کسب بیشترین قدرت ممکن با هم رقابت کنید تا در نهایت بتوانید وارد این گروه شوید. در ابتدای بازی، شما باید شخصیت خود را از میان ۲۱ نژاد موجود انتخاب کنید که هر یک از این نژادها ویژگی‌ها و توانایی‌های خاص خود را دارند که انتخاب هر نژاد، برخی از مکانیک‌های بازی را تغییر می‌دهد. تنوع بالای شخصیت‌ها یکی از مهم‌ترین عوامل محبوبیت بالای سری Cosmic Encounter در بین هواداران بوده است و به نظر می‌رسد نسخه‌ی جدید سری نیز از این قاعده مستثنا نیست.

بخش مهمی از بازی را کارت‌های سرنوشت (Destiny Cards) که در نسخه‌ی اصلی سری نیز حضور داشتند، تشکیل می‌دهد. این کارت‌ها خود به سه گروه شامل کارت‌های Discovery، Event و Refresh تقسیم می‌شوند. کارت‌های نوع Discovery به شما اجازه می‌دهند با رقیب بر سر کشف و کنترل یک سیاره‌ی جدید مبارزه کنید. دو کارت دیگر یعنی کارت‌های نوع Event و Refresh به ترتیب چالش‌های مختلفی را در مقابل شما قرار داده و یا به شما اجازه می‌دهد بخشی از منابع خود را مجددا کسب کنید. در زمان مبارزه برای کنترل یک سیاره، شما باید بر سر تعداد نیروهای خود که قرار است به میدان نبرد فرستاده شوند، تصمیم بگیرید. همانند نسخه‌های پیشین، شما می‌‎توانید در طول بازی با نیروهای جدید متحد شده و از آن‌ها در جنگ کمک بگیرید. البته برخلاف نسخه‌ی اصلی و با توجه به این که بازی دونفره است، متحدان شما بازی‌بازان حاضر در بازی نیستند و دیگر نیازی نیست نگران خیانت آن‌ها باشد.

امکان پیش‌خرید بازی Cosmic Encounter Duel از هم‌اکنون فراهم شده است. جدیدترین نسخه از سری Cosmic Encounter تا پایان ماه آوریل به بازار عرضه می‌شود.

0
0

نظرات

دیدگاهتان را بنویسید