دنیایی جدید برای برای بازیسازان مستقل

۷ اسفند ۱۳۹۱ - ۲۳:۱۵

تقریبا اکثر گیمر ها با انجام بازی های خاص ایده های جدیدی را در ذهن خود پرورش می دهند ، ایده هایی که اکثرا در تلاش پیاده سازی آن ها هستند . ولی این افراد دو سد و مانع در برابر خود دارند ، و آن چیزی نیست جز هزینه و برنامه نویسی . دو مانعی که هم رسیدن به داشتن آن ها سخت است و هم پیاده سازی آن ها در یک راه پر خطر (بازیسازی در ایران) زجر است . با این وجود بعضی از شرکت ها که علاقه خاصی به بازیسازان جوان دارند با تهیه موتورهای بازیسازی کوچک ، ساده ، و پر کاربرد برای ساخت بازی های مستقل ، راه را برای این افراد باز می کنند . موتور هایی مثل Game Maker . در چند ماه قبل خبری در سایت گیم فا قرار گرفت ، مبنی بر ساخت یک موتور جدید بازیسازی که بدون حتی خط برنامه نویسی و خرج یک ریال ( یا دلار ) می توان بازی هایی با ایده هایی نو ساخت .

ایده های نو با این موتور ، خیلی راحت قابل دسترسی است

نام این موتور معرفی شده Axis Game Factory بود که بالاخره یک نسخه از آن منتشر شد . در این موتور بازیسازان می توانند با طراحی ، ساخت ، و به اشتراک گذاشتن بازی های خود ، به یک بازیساز خوب تبدیل شوند . در این موتور دست بازیساز کاملا باز است و می تواند با استفاده از دوربین های مختلف ، زوایای دید مختلف ، شخصیت های مختلف و سبک های مختلف بازی خود را به دنیای دیجیتالی معرفی و عرضه کند . یکی از شگفتی های این موتور در این است که حتی از گیم میکر هم جلو زده است ، علاوه بر این که به دنیای سه بعدی قدم برداشته است ، از یک خط برنامه هم استفاده نمی کند .

از جمله قابلیت های کلیدی این نرم افزار را در ادامه با هم مرور می کنیم :

  • وجود کتابخانه ای گسترده از ابجکت های آماده نظیر گل ها ، درختان ، سبزه ، خانه ها ، شخصیت ها
  • وجود حالت سفارشی برای ساخت هر ابجکت
  • ذخیره خودکار بازی ساخته شده
  • صداگذاری خیلی سریع و راحت بازی
  • انتخاب دوربین ها متفاوت برای سبک بازی ، به طور مثال وجود انواع حالت های FPS, platformer, adventure 3rd person و side-scrollers
  • وجود چند کارکتر اول شخص با انیمیشن های آماده و باقی تنظیمات آن ها
  • گرافیک ظاهری خوب هر ابجکت
  • و خیلی از قابلیت های دیگر …

بدون نیاز به برنامه نویسی !

دنیای خودت را بساز !

با وجود اینکه این موتور هنوز کامل نشده است و در آن مشکلاتی وجود دارد ولی همین نسخه ی ابتدایی ، خبری بزرگ از آینده ای خوب را برای این موتور و بازیسازان جوان دارد . شما می توانید این موتور را از سایت رسمی آن دانلود و استفاده کنید .

در آخر این مورد را هم ذکر کنم که کار با این موتور بازیسازی از بازی کردن هم گاهی شیرین تر می شود ( با توجه به تجربه شخصی ). محیط کاربری راحت و ظاهر قابل فهم این نرم افزار می تواند راهگشای دسترسی به ایده ها باشد پس هر چه زودتر اقدام کنید .

0
0

نظرات

دیدگاهتان را بنویسید