شایعه: اکس‌باکس سری اکس از سیستم عامل ویندوز پشتیبانی خواهد کرد

۲۰ دی ۱۳۹۸ - ۱۶:۰۰

اخیرا در جوامع خبرنگاران داخلی اکس‌باکس، شایعاتی مبنی بر پشتیبانی اکس‌باکس سری اکس از فروشگاه‌های استیم و اپیک گیمز (Epic Games) به گوش می‌رسد و کنسول مایکروسافت (Microsoft) ممکن است یک ویژگی عجیب را به امکانات خود اضافه کند.

پیش از هر چیزی لازم به ذکر است که این مهم فقط در حد شایعه است و نمی‌توان اعتباری زیادی به آن داد. با این حال، برخی خبرنگاران که وظیفه‌ی پوشش اخبار داخلی اکس‌باکس را دارند، اعلام کرده‌اند که این کنسول قرار است از حالتی به نام Windows Mode پشتیبانی کند که به بازی‌باز اجازه می‌دهد سیستم عامل کنسول را به ویندوز تغییر دهد. در این صورت بازی‌باز می‌تواند به فروشگاه‌های استیم و اپیک گیمز دسترسی داشته باشد.

اگر این خبر درست باشد، تنها ظاهر اکس‌باکس نیست که شبیه یک رایانه‌ی شخصی خواهد بود. این ویژگی به خصوص وقتی جالب می‌شود که می‌توانید بازی‌هایی مانند Detroit: Become Human، Heavy Rain و صدالبته Death Stranding را برروی اکس‌باکس سری اکس تجربه کنید. حتی شایعاتی مبنی بر پورت بازی Horizon Zero Dawn برای رایانه‌ی شخصی وجود دارد.

این ایده چندان دیوانه‌وار و دور از ذهن نیست. مایکروسافت از زمان عرضه‌ی اکس‌باکس وان به دنبال تولید اکوسیستم تکنولوژی مخصوص خود بوده است. حتی یکی از تبلیغات حول کنسول نسل هشتمی مایکروسافت، این بود که این کنسول فقط برای بازی ساخته نشده است. حتی کنسول کنونی مایکروسافت از قابلیت‌های مانند قابلیت بازی میان پلتفرمی بین اکس‌باکس و رایانه‌ی شخصی و همچنین پشتیبانی از بازی‌های نسل قبلی، بهره می‌برد. اینکه اکس‌باکس سری اکس قرار است از تمامی بازی‌های پیشین کنسول‌های اکس‌باکس، از جمله اکس‌باکس اول پشتیبانی کند از همین حالا تایید شده است.

حتی از نظر ظاهری هم اکس‌باکس سری اکس در حالت عمودی مانند یک کیس رایانه است و با اینکه فعلا نمی‌توان به این شایعات استناد کرد، امکان بهره‌برداری از ویندوز برروی کنسول قوی مایکروسافت ایده‌ی هیجان‌انگیزی است.

0
0
برچسب‌ها: ، ،

نظرات

دیدگاهتان را بنویسید