آبسیدین از نقص‌ها و مشکلات بازی The Outer Worlds در ابتدای کار می‌گوید

۲۰ دی ۱۳۹۸ - ۱۳:۰۰

بیش از دو ماه از انتشار بازی The Outer Worlds، آخرین اثر استودیوی آبسیدین اینترتینمنت (Obsidian Entertainment)، می‌گذرد. این بازی علاوه بر دریافت نقدهای مثبت و بسیار خوب از سوی منقدین، تاکنون توانسته است  از لحاظ فروش نیز عملکرد قابل قبولی داشته باشد. اخیرا آقای تیم کین (Tim Cain)، از تهیه‌کنندگان و دستیار کارگردان بازی The Outer Worlds، در مصاحبه با وب‌سایت Gamasutra از برخی مشکلات این عنوان سخن گفته است.

وی گفت که در ابتدا مشکلاتی در بخش دیالوگ‌های بازی وجود داشت:

بخش دیالوگ یکی از مشکلاتی که بود که می‌خواستیم در بازی کم‌تر باشد. هنگامی که گزینه‌های دیالوگ ظاهر می‌شد، زمان‌سنج بسیار کمی برای انتخاب وجود داشت. پس از گذشت ۵ ثانیه، یکی از گزینه‌های پاسخ ناپدید می‌شد و به همین ترتیب پس از ۵ ثانیه‌ی دیگر، گزینه بعدی نیز ناپدید می‌گشت تا در نهایت یک گزینه باقی بماند.

البته این مشکل در نهایت برطرف شد.

وی ادامه داد:

بازی به شما نمی‌گفت که باید بدون فکر گزینه را انتخاب کنید. این بدان معنا بود که شما تا زمانی که با انگیزه بازی می‌کنید، ما یکی از گزینه‌ها را برای شما انتخاب می‌کنیم. بنابراین شما در این موقعیت باید به سرعت گزینه‌ی خود را انتخاب می‌کردید.

نقص‌ها و مشکلات در بازی The Outer Worlds جزو ویژگی‌های منفی است که بازی‌بازان در ازای گرفتن یک امتیاز می‌توانند قدرت بدست آورند. در بیشتر مواقع، هنگامی یک بازی‌باز از یک دشمن و از طریق یک سلاح خاص به طور مکرر شکست می‌خورد، این مشکلات دیده می‌شد.

آقای کین اشاره کرد که یکی از هداف سیستم نقص این بود که همه‌ی بخش‌های مربوط به شخصی‌سازی در ابتدا انجام نشود. تیم سازنده این‌گونه می‌خواست که بازی‌بازان موارد و چیزهایی را در شخصی‌سازی استفاده نمایند که برخی از چیزهای دیگر بعدا مشخص شوند.

وی در این خصوص گفت:

خلق شخصیت نشان‌دهنده‌ی این است که یک بازی‌باز چگونه می‌خواهد بازی را تجربه کرده و به پیش برود. نقص‌ها و مشکلات بازی هستند که به بازی‌باز می‌گویند ” آیا می‌خواهی آنچه را که در اینجا انجام داده‌اید، به آن واکنش نشان دهی؟ به طور مثال شما از طریق اسلحه پلاسما زخمی شده‌اید، آیا می‌خواهید به پلاسما حساس باشید؟ شما با ربات‌های مختلفی مبارزه کرده‌اید، آیا می‌خواهید از آن‌ها بترسید؟

استودیوی آبسیدین چندی پیش تایید کرد که در سال ۲۰۲۰ میلادی، بسته الحاقی جدیدی برای بازی The Outer Worlds عرضه خواهد شد. بازی The Outer Worlds هم‌اکنون برروی کنسول‌های پلی‌استیشن ۴، اکس‌باکس وان و پلتفرم رایانه‌های شخصی در دسترس قرار دارد. این بازی قرار است در سال جاری میلادی برای کنسول نینتندو سوییچ نیز عرضه شود. شما می‌توانید نقد و بررسی این بازی را تحت عنوان «جهانی از جنس دیگر» مطالعه نمایید.

0
0

نظرات

دیدگاهتان را بنویسید