گیفت کارت
گیفت کارت

نظرسنجی تازه‌ی استیم نشان می‌دهد که چینی محبوب‌ترین زبان این پلتفرم است

۱۸ دی ۱۳۹۸ - ۱۱:۴۵

طبق نظرسنجی سخت‌افزار و نرم‌افزار شرکت ولو (Vavle) در دسامبر ۲۰۱۹، چینی تبدیل به گسترده‌ترین دموگرافیک زبانی برروی این پلتفرم شده است.

نظرسنجی سخت‌افزار و نرم‌افزار سالیانه‌‌ی استیم که در بین تمامی ۹۰ میلیون کاربر فعال استیم برگزار می‌شود، از آن‌ها سوال‌هایی مانند فضای باقی‌مانده برروی حافظه‌شان یا پردازنده‌ای که استفاده می‌کنند، می‌پرسد. این نظرسنجی همچنین از کاربران می‌پرسد که از چه زبانی استفاده می‌کنند. تا پیش از این زبان انگلیسی همیشه در صدر جدول بود و چیزی بین ۳۰ تا ۴۰ درصد کاربران از زبان انگلیسی استفاده می‌کردند.

این مهم اما این ماه تغییر کرده است، چرا که آمار نشان می‌دهد زبان چینی اکنون با جهشی یک‌پله‌ای، به صدر جدول زبان‌های پرکاربر استیم رسیده است. در حال حاضر ۳۷٫۸ درصد کاربران استیم از زبان چینی استفاده می‌کنند. این زبان رشدی ۱۴٫۴ درصدی نسبت به ماه قبل داشته است. زبان انگلیسی نیز مورد انتخاب ۳۰٫۴ کاربران استیم بوده است.

البته نظرسنجی سخت‌افزار و نرم‌افزار استیم هیچ‌گاه یک منبع معتبر و علمی نبوده است. سال ۲۰۱۸ بود که ولو تغییراتی بزرگی در نظرسنجی‌اش انجام داد تا برخی ایرادات آن را اصلاح کند. ولو از طریق برخی کافی‌نت‌های آسیایی مطلع شده بود که آن‌ها موفق شده‌اند چندین بار این نظرسنجی را تکمیل کنند و به ثبت برسانند. این مسئله باعث مشکلات گسترده‌ای شد چرا که نظرسنجی استیم احتمالا گسترده‌ترین نظرسنجی در میان بازی‌بازان رایانه‌ی شخصی است.

دنیل احمد (Daniel Ahmen) که یک تحلیل‌گر صعنت بازی‌های ویدئویی است، ادعا می‌کند که کاربران چینی استیم اکنون به بیش از ۳۰ میلیون نفر رسیده است. بخش عمده‌ای از این رشد، مربوط به این حقیقت می‌شود که محدودیت‌های دولت چین، جلوی بازی‌بازان از خرید بازی‌ها به صورت قانونی را می‌گیرد. این در حالی است که استیم مانند یک راه گریز از قانون‌های این کشور است. همچنین تعداد زیادی بازی چینی موفق به کسب موفقیت در سال‌های اخیر شده‌اند. نمونه‌ی اخیر آن بازی Sands of Salzaar است که در یک هفته، چیزی حدود ۵۰۰۰۰ نسخه فروخت.

0
0

نظرات

دیدگاهتان را بنویسید