گیفت کارت
گیفت کارت

کارت کپچر جدید الگاتو با قابلیت ضبط ۴K و نرخ فریم ۶۰ فریم بر ثانیه معرفی شد

۱۷ دی ۱۳۹۸ - ۲۳:۴۵

این طور که به نظر می‌رسد، الگاتو (Elgato) اولین شرکتی خواهد بود که کارت کپچری با قابلیت ضبط ۴K، نرخ فریم ۶۰ فریم بر ثانیه و پشتیبانی از HDR به بازا عرضه خواهد کرد. البته تمامی این ویژگی‌ها به قیمت این کارت کپچر خواهند افزود.

در حالی که تصور می‌شود این ایورمدیا (Avermedia) باشد که اولین کارت کپچر ۴K را به بازار عرضه خواهد کرد، الگاتو با معرفی این کارت در CES 2020، پیروز این رقابت شد. کارت کپچر ۴K60 S+ هم اکنون با قیمت ۳۹۹٫۹۹ دلار برای پیش‌خرید در دسترس است. الگاتو مدعی شده که این کارت طی سه تا چهار هفته‌ی آینده به بازار عرضه خواهد شد.

تا پیش از این، برای ضبط ویدئو ۴K به یک کارت کپچر داخلی نیاز داشتید. کارت کپچر ۴K60 S+ یک کارت کپچر خارجی است و برای بهره‌برداری از آن نیاز به یک رایانه‌ی شخصی ندارید. البته راه‌ حل‌های خارجی برای ضبط ویدئو گیم‌پلی وجود داشت، اما هیچ‌کدام قابلیت ضبط ویدئو با وضوح ۴K و نرخ فریم ۶۰ فریم بر ثانیه را نداشتند. با استفاده از این کارت کپچر می‌توانید گیم‌پلی خود را مستقیما برروی یک کارت حافظه‌ی SD ذخیره کنید.

با اینکه داشتن یک رایانه‌ی شخصی لازم نیست، اما طبعا داشتن آن باعث مزایایی می‌شود. الگاتو در این باره گفته است:

استفاده از ۴K60 S+ با یک رایانه‌ی شخصی، باعث می‌شود بتوانید به صورت نامحدود ویدئو ضبط کنید. همچنین با استفاده از نرم‌افزار الگاتو می‌توانید به قابلیت‌هایی مانند Flashback Recording و Live Commentary دسترسی داشته باشید.

البته همانطور که مشخص است ضبط نامحدود ویدئو، نیاز به فضای ذخیره‌سازی نامحدود نیز دارد. به هنگام استفاده از یک رایانه‌ی شخصی، نیاز به یک پردازنده‌ی نسل ششم i5 اینتل (Intel) یا یک پردازنده‌ی Ryzen 7 دارید. همچنین ۸ گیگابایت حافظه‌ی رم یا بیشتر و کارت گرافیکی معادل GeForce GTX سری ۱۰ یا بهتر برای استفاده از الگاتو برروی رایانه‌های شخصی لازم است. کارت کپچر الگاتو به پورت‌های USB 3.0 متصل می‌شوند.

0
0

نظرات

دیدگاهتان را بنویسید