فیل اسپنسر تصویری از پردازنده‌ی مرکزی اکس‌باکس سری اکس منتشر کرد

۱۷ دی ۱۳۹۸ - ۰۹:۳۰

باتوجه به روزهای پایانی نسل هشتم کنسول‌های خانگی، بازار اخبار مربوط به اکس‌باکس سری اکس و پلی‌استیشن ۵ به‌شدت داغ شده‌اند که تازه‌ترین این خبرها به رونمایی از پردازنده‌ی مرکزی نماینده‌ی مایکروسافت اختصاص دارد.

روز گذشته فیل اسپنسر (Phil Spencer)، رئیس بخش اکس‌باکس، بدون جلب توجه خاصی حساب کاربری خود در توییتر را ویرایش کرده و تصویری از پردازنده‌ی مرکزی کنسول اکس‌باکس سری اکس را برروی آن گذاشته است. از نکات جالب‌ در این تصویر می‌توان به نوشته‌های “۸K” و “پروژه‌ی اسکارلت” (Project Scarlett) برروی این پردازنده اشاره کرد.

متاسفانه اطلاعات بیشتری از این پردازنده منتشر نشده است اما گفته می‌شود احتمالاً اندازه‌ی آن کمی بزرگ‌تر از پردازنده‌ی مورد استفاده در اکس‌باکس وان اکس باشد. باوجود این‌که هنوز مشخص نیست اسپنسر دقیقاً چه قصد و هدفی از این کار خود دارد ولی می‌دانیم در حال حاضر او یک نسخه از اکس‌باکس سری اکس را به خانه برده‌ است و از آن به‌عنوان کنسول اصلی خود استفاده می‌کند. به‌گفته‌ی اسپنسر کنسولِ مورد بحث به آرامی و ساکتی اکس‌باکس وان اکس بوده و می‌تواند به‌صورت افقی نیز مورد استفاده قرار بگیرد.

اکس‌باکس سری اکس در تعطیلات سال ۲۰۲۰ میلادی به همراه بازی Halo Infinite روانه‌ی بازار خواهد شد. در صورت تمایل می‌توانید اولین تصاویر از نمای پشتی این کنسول که به‌تازگی در رویداد CES 2020 به‌نمایش درآمده است را از طریق وب‌سایت گیمفا مشاهده کنید.

0
0

نظرات

دیدگاهتان را بنویسید