دو مادربرد حرفه‌ای جدید توسط گیگابایت معرفی شدند

۱۶ دی ۱۳۹۸ - ۲۱:۰۰

شرکت گیگابایت (Gigabyte) به تازگی از دو مادربرد جدید خود رونمایی کرده است. این دو مادربرد متعلق به خانواده‌های سرور و ورک‌استیشن هستند و برای پردازنده‌های شرکت اینتل (Intel) طراحی شده‌اند.

این دو مادربرد که برای کارکنان حوزه‌های ورک‌استیشن و سرور طراحی شده‌اند و به ترتیب MU71-SU0 و MD71-HB0 نام دارند. MU71-SU0 برای پردازنده‌ی Xeon W-3200 از شرکت اینتل طراحی شده و MD71-HB0 هم قرار است برای تمام پردازنده‌های سری Xeon مناسب باشد. این دو مادربرد براساس تراشه‌های C621 و C622 طراحی شده‌اند.

MU71-SU0 قرار است برای پایگاه‌های کاری و کارهای گرافیکی سنگین مناسب باشد. این مادربرد همانطور که اشاره شد برای پردازنده‌ی Xeon W-3200 طراحی شده است که از ۸ تا ۲۸ هسته قدرت پردازشی دارد. این مادربورد از تکنولوژی VROC RAID key utility شرکت اینتل پشتیبانی می‌کند و توانایی کنترل از راه دور به وسیله‌ی ASPEED AST2500 را نیز دارد. این مادربرد همچنین از هشت جایگاه برای ارتقای حافظه‌ی رم بهره‌ می‌برد. در صورت استفاده از پردازنده‌های قدرتمند، این مادربرد توانایی پشتیبانی تا ۲ ترابایت رم را دارد. گیگابایت در صفحه‌ی رسمی خود به هنگام معرفی این محصول، اعلام کرد که این مادربرد قرار است از ماژول Optane DCPMM نیز پشتیبانی کند. چهار پورت USB 3.1 نیز در این مادربرد قرار داده شده است.

در طرف دیگر مادربرد MD71-HB0 قرار دارد که برخلاف محصول اول، از دو سوکت پردازنده بهره می‌برد و به همین دلیل توانایی فنی بیشتری خواهد داشت. این مادربرد در مقایسه با مادربرد قبلی، از چهار جایگاه بیشتر برای ارتقای حافظه‌ی رم بهره می‌برد. در این مادربرد دو پورت USB 3.1 و یک پورت اترنت گیگابیت اینتل قرار دارد. این مادربرد همچنین دارای دو پورت کنترلر X557-AT2 10 GbE است.

با مراجعه به وبسایت گیگابایت، می‌توانید ببینید که هر دوی این مادربردها از طراحی ظاهری مشابه‌ای بهره می‌برند. این شرکت هنوز اطلاعاتی مبنی بر قیمت یا تاریخ عرضه‌ی این محصول ارائه نداده است. با این حال، مشخصات آن خبر از مادربردهای گران و حرفه‌ای را می‌دهند.

0
0

نظرات

دیدگاهتان را بنویسید