مانیتور مخصوص بازی جدید ایسوس و انویدیابا نرخ تازه‌سازی معادل ۳۶۰ هرتز معرفی شد

۱۶ دی ۱۳۹۸ - ۱۵:۱۵

اگر تا کنون فکر می‌کردید مانیتوری با نرخ تازه‌سازی (Refresh Rate) معادل ۲۴۰ هرتزی هرتز زیادی کند است، انویدیا (Nvidia) و ایسوس (Asus) صدای شما را شنیده‌اند و قرار است در همکاری با یکدیگر، مانیتوری با نرخ ۳۶۰ هرتز تولید کنند.

در مراسم CES 2020 که در لاس وگاس برگزار شد، ایسوس و انویدیا دست به معرفی مانیتوری با نرخ تازه‌سازی ۳۶۰ هرتز زدند. این مانیتور ۲۴٫۵ اینچی از وضوح تصویر ۱۰۸۰p برخوردار است و به تکنولوژی G-Sync انویدیا مجهز شده است. این نرخ تازه‌سازی بالا به معنای این است که فاصله‌ی بین هر دو فریم تنها ۲٫۸ میلی‌ثانیه خواهد بود. البته این در صورتی است که رایانه‌ی شخصی شما، توان خروجی معادل ۳۶۰ هرتز را داشته باشد. با توجه به وضوح تصویر نسبتا پایین ۱۰۸۰p این امر قطعا شدنی است. البته بیشتر می‌تواند شاهد این اتفاق برروی بازی‌های قدیمی مانند Counter-Strike: Global Offensive یا Dota 2 باشیم.

۳۶۰ هرتز شاید عدد زیادی به نظر برسد، اما دورانی وجود داشت که جامعه‌ی بازی‌بازان معتقد بود هر چیزی بالای ۶۰ فریم بر ثانیه، زیاده‌روی است. با این حال، ۳۶۰ هرتز احتمالا تاثیر چندانی در بازی‌های تک‌نفره نخواهد داشت، اما در مسابقات شوتر جهانی همین میلی‌ثانیه‌ها برد و باخت را رقم می‌زنند.

این مانیتور هنوز قیمت یا تاریخ عرضه‌ی مشخصی ندارد. با این حال انویدیا و ایسوس در حال حاضر آن را در مراسم CES 2020 نمایش می‌دهند.

0
0
برچسب‌ها: ، ، ، ،

نظرات

دیدگاهتان را بنویسید