مدیرعامل نینتندو: ما همیشه در حال بررسی تکنولوژی‌های جدید هستیم

۱۵ دی ۱۳۹۸ - ۱۶:۳۰

در طی یک مصاحبه‌ی جدید با رسانه‌ی ژاپنی Nikkei، آقای شونتارو فوروکاوا (Shuntaro Furukawa) در مورد روند پیوسته‌ی تحقیق و توسعه‌ی تکنولوژی‌های جدید توسط نینتندو صحبت کرد.

با این‌که نینتندو معمولاً در محصولاتش از سخت افزار‌های قدرتمند استفاده نکرده و رسیدن به جلوه‌های بصری واقع‌گرایانه را دنبال نمی‌کند، اما این شرکت در استفاده از تکنولوژی‌های جدید نظیر صفحه‌های لمسی، کنترل‌های حرکتی و واقعیت افزوده، در اغلب موارد پیشرو بوده است. آقای فوروکاوا در این مصاحبه توضیح داد که تیم‌های توسعه دهنده‌ی نرم افزار و سخت افزار نینتندو همیشه در حال بررسی تکنولوژی‌های متفاوت هستند و آن‌ها را برای بازی‌های خود در نظر می‌گیرند:

چیزی که نمی‌خواهم مردم اشتباه متوجه شوند این است که ما به تکنولوژی‌های جدید پشت نمی‌کنیم. ما همواره در حال تحقیق و توسعه هستیم. تیم‌های توسعه دهنده‌ی سخت افزار ما همه‌ی تکنولوژی‌های در دسترس را بررسی کرده و سپس با توسعه دهندگان نرم افزار مشورت می‌کنند. اگر آن‌ها تعیین کنند که می‌توانند از یک تکنولوژی در بازی خود استفاده کنند، آن را به کار خواهند گرفت. ما قصد نداریم این رویکرد اساسی را تغییر بدهیم.

یکی از تکنولوژی‌هایی که نینتندو در گذشته برروی آن کار کرده بود، واقعیت افزوده است؛ برای مثال، کنسول ۳DS دارای یک نرم افزار مخصوص بود که می‌توانست محتویات کارت‌های واقعیت افزوده‌ را به نمایش بگذارد. آقای فوروکاوا در ادامه توضیح داد که نینتندو هنوز هم می‌خواهد از این تکنولوژی بهره ببرد:

در مورد واقعیت افزوده، این قطعاً یکی از موارد متعددی است که به آن‌ها علاقه داریم. ما هم‌اکنون در حال بررسی روش‌های جالبی برای استفاده از آن هستیم.

با توجه به محبوبیت فعلی پلتفرم‌های واقعیت مجازی، توجه زیادی به ظرفیت واقعیت افزوده نمی‌شود. به نظر شما آیا نینتندو می‌تواند این شرایط را تغییر دهد؟

0
0

نظرات

دیدگاهتان را بنویسید