نسخه‌ی بعدی Killer Instinct در فهرست بازی‌های روز عرضه‌ی اکس‌باکس سری اکس قرار ندارد

۱۵ دی ۱۳۹۸ - ۰۹:۳۰

اگر از هواداران مجموعه‌ی Killer Instinct هستید و انتظار تجربه‌ی نسخه‌ی جدیدی از آن را برروی کنسول اکس‌باکس سری اکس می‌کشید، متاسفانه باید مدت بیشتری صبر کنید.

اکنون که به روزهای آغاز نسل نهم نزدیک می‌شویم، تب و تاب کنسول‌ها و بازی‌های جدید بیش از پیش بالا گرفته است. درحالی که شرکت سونی با سکوت ناخوشایند خود باعث گمانه‌زنی‌ها و دامن زدن به شایعاتی مبنی بر فقدان بازی‌های انحصاری در روز عرضه برای پلی‌استیشن ۵ شده است اما مایکروسافت از مدتی قبل خیال هواداران را از بابت بازی‌های آینده‌ی اکس‌باکس سری اکس راحت کرده و عناوین Halo Infinite و Hellblade 2 را به آن‌ها وعده داده است. بااین وجود بسیاری از مخاطبان پلتفرم اکس‌باکس درباره‌ی بازی‌های انحصاریِ احتمالی دیگر گمانه‌زنی می‌کنند و گزینه‌های مختلف را یکی پس از دیگری به بررسی می‌گذارند؛ یکی از این گزینه‌ها Killer Instinct 2 است.

اگر به‌خاطر داشته باشید نسخه‌ی ریبوت Killer Instinct یکی از عناوینی بود که مایکروسافت برای روزهای نخستین عرضه‌ی اکس‌باکس وان در اختیار داشت. این بازی‌ پرطرفدار که سال‌ها از تاریخ انتشارش می‌گذرد و به دلیل سبک مبارزه‌ای خود جای خالی‌اش میان عناوین انحصاری اکس‌باکس احساس می‌شود، به‌تازگی مورد توجه هواداران قرار گرفته و آن‌ها را وادار کرده است تا با طرح سوال از آدام هارت (Adam Heart)، یکی از کارمندان استودیو آیرن گلکسی (Iron Galaxy)، از وضعیتِ نسخه‌ی بعدی مجموعه جویا شوند. اما هارت ضمن بیان این‌که بازی بعدی آن‌ها ارتباطی به Killer Instinct ندارد اشاره کرد که ممکن است عنوانِ هنوز معرفی نشده‌ی آن‌ها سال آینده نیز منتشر نشود:

نه این [بازی بعدی ما] نیست. من واقعاً امیدوارم که بتوانیم به شما نشان دهیم درحال کار برروی چه عنوانی در سال ۲۰۲۰ هستیم و من عاشق آن هستم. اما فعلاً کارهای زیادی برای انجام دادن وجود دارد.

اگرچه نسخه‌ی سال ۲۰۱۳ بازی Killer Instinct توسط دابل هلیکس گیمز (Double Helix Games) تولید شد اما پس از خریداری شدن این استودیو توسط آمازون، آیرن گلکسی وظیفه‌ی پشتیبانی از این بازی برای فصل‌های دوم و سوم را برعهده گرفت. این‌طور که به‌نظر می‌رسد مایکروسافت برنامه‌ای برای بازگرداندن Killer Instinct به جمع بازی‌های نسل آینده‌ی خود ندارد و اگر هم دارد، این کار برعهده‌ی آیرن گلکسی نخواهد بود.

در حال حاضر که خبری از نسخه‌ی جدیدی از این مجموعه نیست، هم‌اکنون می‌توانید به انجام بازی Killer Instinct برروی پلتفرم رایانه‌های شخصی و کنسول اکس‌باکس وان بپردازید.

0
0

نظرات

دیدگاهتان را بنویسید