جمع تاریخ‌سازان | برترین بازی‌های دهه‌ی اخیر از نظر وب‌سایت‌های معتبر جهان

Nintendo Switch ، PC ، PS4 ، PS4 Pro ، Xbox One ، Xbox One X ، اخبار ، اخبار مهم ۱۳ دی ۱۳۹۸ - ۱۵:۰۰

با اتمام سال ۲۰۱۹ و البته دهه‌ی مربوطه، سایت‌های معتبر جهان یک به یک شروع به انتشار لیستی کرده‌اند که برترین بازی‌های این دهه را از نظر آنان مشخص می‌کند. در ادامه با گیمفا همراه باشید تا اطلاعات بیشتری در این رابطه به اطلاع شما برسانیم.

با پایان سال ۲۰۱۹، تمامی وب‌سایت‌های معتبر جهان در حال انتشار لیست‌های مختلفی اعم از تاثیرگذارترین بازی‌های دهه، برترین بازی‌های دهه، بدترین و ضعیف‌ترین بازی‌های دهه و … هستند. در ادامه، قصد داریم تا لیستی از برترین بازی‌های دهه را از دیدگاه وب‌سایت‌های معتبر جهان برای شما گردآوری کنیم. توجه کنید که متن زیر هر بازی مربوط به توضیح وب‌سایت مذکور است.

بدون هیچ حرف اضافه‌ای به سراغ اصل مطلب می‌رویم.

وب‌سایت پالیگان (Polygon)

۱۰

  FORTNITE BATTLE ROYALE

بازی Fortnite مملو از خلاقیت بوده؛ بدان معنا که مکانیزم‌های بازی و استفاده از آنان به اندازه‌ی قدرت نشانه‌گیری شما در بازی مهم است. پس این بازی علاوه بر حس پر استرس مبارزات بزرگ، حاوی مکانیزم‌های جالب و مبارزات کوچکی نیز بوده که بسیار جالب هستند.

۹

The Witcher 3 Wild Hunt

با وجود این که نسخه‌ی سوم بر اساس کتاب‌های این مجموعه نوشته نشده، داستان آن بسیار جذاب است. نسخه‌ی سوم این مجموعه کاملا یک دنیای جدید بوده که به وسیله‌ی موجودات مختلف تصرف شده است. این بازی کاملا شاد، مفرح، جذاب و از همه مهم‌تر، دارای داستانی شگفت‌انگیز است.

۸

Dark Souls

به همراه سطح سختی جالب این سری، طراحی مراحل زیبا و البته طراحی دنیای مرده‌ی این سری باعث شده تا Dark Souls بسیار خاص باشد. سبک خاصی که این بازی اختراع کرد، منجر به ساخته شدن ۲ بازی منحصر به فرد در این نسل یعنی Bloodborne و Sekiro Shadows Die Twice شده است.

۷

P.T

P.T را می‌توان نیم‌نگاهی از دید کوجیما به سبک وحشت و بازی Silent Hill دانست. این بازی معیارهای جدیدی برای سبک وحشت معرفی کرد و نشان داد که یک بازی کوتاه، می‌تواند به اندازه‌ی یک بازی طولانی، جذاب و شگفت‌انگیز باشد.

۶

League of Legends

 

این بازی، بانی و دلیل اصلی بسیاری از عناوین موفق امروزه است. بیش از هر موردی، این بازی باعث شد که تماشای بازی‌های ویدئویی به عنوان یک سرگرمی شناخته شود. در حقیقت، بازی مذکور به همه نشان داد که صنعت بازی‌های ویدئویی، چیزی بیشتر از خود آن بازی است و باید به روح و ساختارهای درونی عنوان ساخته شده نیز دقت کرد.

۵

Pokemon GO

بعد از چند سالی که از انتشار این بازی می‌گذرد، Pokemon GO هنوز هم اینجا است و به واسطه‌ی به‌روزرسانی‌های متعدد، هر ساله نیز بهتر می‌شود.

۴

Kentucky Route Zero

با این که بازی هنوز به صورت کامل عرضه نشده، ولی Kentucky Route Zero به قدری جذاب و جالب است که می‌تواند هم در بهترین بازی‌های این دهه حضور داشته باشد و هم در لیستی که برای دهه‌ی بعد منتشر خواهیم کرد.

۳

Spelunky

یکی از معدود عناوین سکوبازی که به جای ترغیب بازی‌باز به حفظ راه‌های مختلف، او را ترغیب به اهمیت به خود و مراقبت از خود می‌کند. این بازی چنان خوب و جالب بود که برای همگان این سوال را پیش می‌آورد: آیا نسخه‌ی بعدی می‌تواند به خوبی نسخه‌ی ابتدایی باشد؟

۲

The Legend of Zelda Breath of the Wild

انتشار این بازی تمامی نگاه‌ها را به کنسول نینتندو سوییچ جلب کرد و اثبات شد که این کنسول توانایی‌های بالایی در اجرا بازی‌های بزرگ دارد. دنیای زیبا و نقاشی‌مانند این بازی منتظر است که توسط شما کشف شود. حواستان به حریفان و جادوهای مختلف موجود در این دنیا باشد. در حقیقت، این بازی را می‌توان یکی از شکیل‌ترین عناوین دهه دانست.

۱

Minecraft

وقتی به گذشته نگاه کنیم، اشتباه‌ها، کار‌های جالب و احمقانه، خوشی‌ها و بدی‌ها را مشاهده می‌کنیم، ولی در این میان Minecraft نیز حضور دارد! عنوانی که در این دهه همیشه همراه بازی‌بازان بود و شاید در دهه‌ی بعد تازه بتواند پتانسیل خود را نشان دهد و دنیاهای جدیدی را خلق کند.

وب‌سایت تک‌رادار (Techradar)

۱۰

The Last of Us

بازی The Last of Us هر آنچه که از یک شاهکار می‌خواهید را دارد: مکانیزم‌های کامل، گرافیک عالی، گیم‌پلی خوب و داستان زیبا. ولی از هر چه که بگذریم، The Last of Us در رابطه با روابط الی و جوئل است که نهایتا این بازی را به یک شاهکار تبدیل می‌کند.

۹

The Legend of Zelda Breath of the Wild

در این بازی بیشترین چیزی که به چشم می‌خورد، آزادی عمل در دنیایی بدین بزرگی است. شما از هر سطحی که بخواهید می‌توانید بالا بروید و این مورد می‌تواند سطح جدیدی از آزادی عمل را در دنیایی بدین زیبایی برای شما آزاد کند. شما همچنین می‌توانید از این بازی به عنوان مهم‌ترین بازی نینتندو در دهه‌ی اخیر یاد کنید.

۸

Pokemon GO

این بازی یک عنوان کامل است، حتی بهتر از چیزی که فکرش را بکنید. این عنوان را برای بیشتر بخش‌هایش می‌توانید به صورت رایگان تجربه کنید و احتمالا هیچ بازی نیست که توانسته باشد فرمول این سری را به این خوبی پیاده سازی کند.

۷

Mass Effect 2

بازی Mass Effect 2 هر آنچه که از قسمت قبلی خوب بود را بهبود می‌بخشد و آن را به بهترین شکل ممکن به بازی‌باز ارائه می‌دهد. در این میان داستان‌پردازی و شخصیت‌های بازی نیز از عمق بیشتری برخوردار می‌شوند که یک معجون عالی را به بازی‌باز تحویل می‌دهد

۶

GTA V

بازی GTA V با وجود دنیایی به بزرگی و واقعی جهان خودمان، یک شاهکار بود و بخش آنلاین این بازی نیز معیارهای جدیدی را برای عناوین آنلاین مشخص کرد که به نظر می‌رسد خود راک‌استار نیز برای رسیدن به این معیارها کار سختی در پیش رو دارد.

۵

Journey

بازی Journey اثبات کرد که برای خوب بودن نیاز به بودجه‌ی زیادی نیست. این بازی بدون هیچ حرفی، احساسات شما را برمی‌انگیزد. بدون هیچ شکی، بازی Journey از آن دسته تجربه‌هایی است که بدون شک تا سال‌های سال در خاطر شما باقی خواهد ماند.

۴

Stardew Valley

بازی Stardew Valley حس آرامش عجیبی دارد که کم‌تر عنوانی می‌تواند به شما القا کند. این عنوان شبیه یک فرار از دنیای واقعی نیست، بلکه شما را به دیدار یار قدیمی می‌فرستد که سال‌ها است او را ندیده‌اید و با ملاقاتش، شور و شعف تمام وجود شما را در بر می‌گیرد.

۳

Fortnite

برای یک بازی ویدئویی که هنوز در مرحله‌ی دسترسی زودهنگام است، Fortnite یک موفقیت عجیب به حساب می‌آید. تنها در همین حد بدانید که بازی Fortnite افرادی را به عنوان سلبریتی به جهان معرفی کرده که کم‌تر رسانه‌ای می‌تواند چنین شهرتی به افراد ببخشد؛ برای مثال این موضوع می‌توانید به شهرت جهانی و چندساله‌ی شخصیت نینجا دقت کنید.

۲

Skyrim

درست است که بازی Skyrim از باگ‌های فراوان رنج می‌برد، ولی روایت داستان اصلی زیبا، حجم عظیم ماموریت‌های فرعی، کتاب‌ها و نامه‌های مختلف و فراوان، گیم‌پلی عظیم و گسترده و از همه مهم‌تر، جهانی به وسعت کل کهکشان، بی‌اختیار بازی‌باز را مجبور به علاقه به این عنوان می‌کند. بدون شک، نام Skyrim تا عرضه‌ی نسخه‌ی بعدی این سری در ذهن تمامی بازی‌بازان هک شده خواهد بود.

۱

The Witcher 3

بازی The Witcher 3 مملو از لحظات خشن، شاد و خنده‌دار، داستان سرایی بی‌نظیر، دنیایی بزرگ و شخصیت‌هایی شگفت‌انگیز است. سال‌های مدیدی از عرضه‌ی بازی The Witcher 3 خواهد گذشت و ما هنوز به دنبال ماجراجویی‌های بیشتر به همراه گرالت افسانه‌ای هستیم.

وب‌سایت انترتینمنت (Entertainment)

۱۰

No Man’s Sky

بروزرسانی جدیدی برای بازی No Man's Sky منتشر خواهد شد

شما می‌توانید روزها و ماه‌ها در جهان بی‌پایان این بازی غرق شوید و بدانید که به‌روزرسانی‌های منتشر شده برای این عنوان، آن را به یک بازی قدرتمند و بی‌بدیل تبدیل کرده است.

۹

Titanfall 2

بدون در نظر گرفتن گیم‌پلی و گرافیک فوق‌العاده‌ی این بازی، تشکیل رابطه‌ی بین شخصیت اصلی و BT-7274 یکی از تاثیرگذارترین روابط بازی‌های ویدئویی است. شما واقعا به او اهمیت می‌دهید و زمانی که او آسیب می‌بیند، شعله‌ی خشم در چشمانتان روشن می‌شود و بدون فکر به دنبال انتقام هستید.

۸

Spec Ops: The Line

مکانیزم‌های بازی قطعا شما را راضی نگه می‌دارند، ولی این داستان بازی است که شما را مجذوب خود می‌کند: خشونت و عواقب تصمیم‌های سخت. نکته‌ی جالب در رابطه با جسارت این بازی، قضاوت بازی‌باز و تصمیمات او است. آیا دیگر عناوین مربوط به جنگ همانند Call of Duty و Battlefield می‌توانند چنین جسورانه بازی‌باز را قضاوت کنند؟ قطعا نه.

۷

Journey

شاید گیم‌پلی بازی سطحی باشد، ولی طراحی بازی و موسیقی آن چنان شما را مجذوب می‌کند که بدون شک عاشق آن می‌شوید. بازی‌های مستقل معمولا در تلاش هستند که با بودجه‌ی کم، محیط و موسیقی را در اختیار بازی‌باز قرار دهند که او را مجذوب کنند، ولی کم‌تر بازی توانسته تا این کار را به خوبی Journey انجام دهد.

۶

Metal Gear Solid V: The Phantom Pain

بازی Metal Gear Solid V: The Phantom Pain نیم‌نگاهی از آنچه است که کوجما می‌توانست در آینده با سری Metal Gear انجام دهد: یک بازی جهان‌ازاد با مکانیزم‌های مخفی‌کاری بی‌نهایت زیبا، اکشن روان و داستانی گیرا. افسوس که کونامی این فرصت را از کوجیما به صورت کامل دریغ کرده است.

۵

Red Dead Redemption 2

برخلاف دیگر عناوین جهان‌آزاد و نقش‌آفرینی، شما در Red Dead Redemption 2 احساس نمی‌کنید که داستان برای خودش روایت می‌شود و شما تنها جزئی از آن هستید. در Red Dead Redemption 2 شما داستان را شکل می‌دهید. داستان زیبا، جهان واقعی، لحظات احساسی شگفت‌انگیز و موسیقی گوش‌نواز، همگی دست به دست هم داده‌اند تا Red Dead Redemption 2 به یک تجربه‌ی غنی و بی‌بدیل تبدیل شود.

۴

Skyrim

علاوه بر راه‌های خشن و خونین و پرسر و صدا، شما می‌توانید بازی را کاملا مخفیانه و با تنها یک خنجر ادامه دهید. داستان بازی با بیش از ۳ یا ۴ روش به انتخاب‌های شما واکنش نشان می‌دهد و در یک کلام، هر تصمیم شما می‌تواند یک مسئولیت جدید یا ماموریتی جدید برای شما ازاد کند. با هر حرکت شما، جهان بازی تغییر می‌کند و همین مورد است که بازی‌بازان را سال‌ها مشغول به Skyrim کرده است.

۳

Portal 2

برخلاف بازی‌های اکشنی که امروزه شاهد سیل عظیمی از آن‌ها هستیم، بازی Portal 2 به دنبال درگیری شما و دشمنانتان نیست؛ بلکه می‌خواهد ذهن و مغز شما را درگیر کند. علاوه بر معماهای به شدت جذاب، دیالوگ‌های شخصیت‌های بازی واقعا خنده‌دار و مفرح هستند که تجربه‌ی Portal 2 را به یک سفر تفریحاتی شاد ولی معماگونه تبدیل می‌کند.

۲

Mass Effect 2

بازی‌های نقش‌آفرینی این ویژگی را دارند که به تصمیم‌های شما واکنش نشان دهند. بازی‌های نقش‌‌آفرینی خوب باعث می‌شوند که شما احساس کنید در داستان بازی حضور دارید، ولی Mass Effect 2 این گونه نیست. Mass Effect 2 کاری می‌کند که شما احساس کنید در یک فیلم سینمایی به شدت جذاب و گیرا حضور دارید.

۱

The Legend of Zelda: Breath of the Wild

تبریک شرکت سونی به سازندگان بازی The Legend of Zelda: Breath of the Wild

نکته‌ی جالب در The Legend of Zelda: Breath of the Wild این است که شما با هر بار تجربه‌ی این عنوان، به بخش جدیدی از آن دست پیدا می‌کنید. این امر، کاری است که برترین بازی‌های نقش‌آفرینی می‌تواند برای بازی‌باز خود انجام دهد.

وب‌سایت گیمزرادار (Gamesradar)

۱۰

journey

بازی بدون هیچ حرفی روایت می‌شود و بخش آنلاین که دوباره بدون هیچ کلامی ساخته شده است، احساسات شما را به جوش می‌آورد؛ به صورتی که هیچ چیز دیگری نتوانسته است.

۹

Skyrim

بازی بسیار بزرگ‌تر از چیزی بود که کسی بتواند تصور کند. در هر گوشه و کنار و در هر غاری، شما می‌توانستید داستانی تازه کشف کنید. این عظمت و سیل عظیم ماموریت‌ها، شما را مجبور می‌کرد که ماه‌ها و حتی سال‌ها خودتان را کسی جز Dragonborn ندانید و وظیفه‌ی خودتان را نابودی اژدهاها بدانید.

۸

God of War

«متاسف نباش…بهتر باش» جمله‌ای است که کریتوس در این بازی به کار می‌برد و استودیوی سازنده نیز از آن استفاده می‌کند. سازندگان God of War از اشتباهات گذشته‌ی کریتوس، داستانی عظیم به همراه چاشنی حس پدر و فرزندی را می‌سازند و به همه نشان می‌دهند که انسانیت چه معنایی دارد.

۷

GTA V

بخش آفلاین بازی به خودی خود عالی بود و بخش آنلاین ان، همه چیز را به حد اعلی رساند. GTA Online هنوز هم پس از ۶ سال بسیار محبوب است و با رویدادهای جدید و تازه، هر روز بهتر از روز قبل می‌شود. اگر به دنبال تاسیس باند مخصوص به خود هستید، اکنون می‌توانید شروع کرده و به سراغ GTA Online بروید.

۶

Mass Effect 2

داستان‌سرایی بی‌نظیر استودیوی سازنده‌ی Mass Effect 2 کاری کرد که این بازی برای همیشه در یادها باقی بماند و همچنین شخصیت‌هایی را خلق کرد که صنعت بازی‌های ویدئویی و مخصوصا سبک نقش‌آفرینی، امثال آن‌ها را کم‌تر خواهد دید.

۵

Zelda: Breath of the Wild

وسعت نقشه بازی The Legend of Zelda: Breath Of The Wild نه برابر بزرگ تر از Skyrim می‌باشد

با ماموریت‌های فراوان، جهانی زیبا، معماهای جالب و داستانی جذاب، بازی Zelda: Breath of the Wild این سری را به جلو می‌برد و معیارهای جدیدی برای سبک جهان‌آزاد تعریف می‌کند.

۴

Red Dead Redemption

شاید راک‌استار با Red Dead Redemption چنان تحولی در بازی‌های جهان‌ازاد ایجاد کرده باشد که تا سال‌های فراوان شاهد آن نباشیم. داستان بازی بسیار جذاب و گیرا بود و البته قلب بازی‌باز را به درد می‌اورد. شاید جان مارستون دیگر در میان ما نباشد، ولی میراث او تا سال‌های سال به همراه ما خواهد بود.

۳

Portal 2

واقعا سخت‌ است که بگوییم داستان Portal 2 چقدر عالی است. بازی مملو از دیالوگ‌های خنده‌دار و حس زندگی است؛ کاری که بازی Portal 2 بدون حضور شخصیت‌های فراوان کرد و بسیاری از عناوین بزرگ نمی‌توانند چنین حسی را منتقل کنند.

۲

Witcher 3 Wild Hunt

با شخصیت‌هایی که به اندازه‌ی خود جهان بازی گیرا و جذاب هستند، شما بدون تلف کردن ۱ ثانیه و بلافاصله بعد از شروع این بازی، در جهان و داستان آن غرق می‌شوید.

۱

The Last of Us

بازی The Last of Us عنوانی داستان‌محور همراه با اکشنی جذاب بود که برای تمامی عناوین این سبک، می‌تواند معیار و الگویی قدرتمند باشد.

از نظر شما عزیزان گیمفایی برترین عناوین دهه‌ی گذشته کدام هستند؟ نظرات خود را با ما در میان بگذارید.

12345678910(34 رای, میانگین آرا 9٫15 از 10 )
Loading...

نظرات

دیدگاهتان را بنویسید

 • AladarNumberOne گفت:

  Just Cause 3

  نظر محبوب به انتخاب کاربران 80Thumb up 34Thumb down
 • 00peyman00 گفت:

  سر ساقی تک رادار سلامت باشه رتبه دهم رو داده به tlou ولی رتبه سوم رو به آشغالی به اسم fortnite Neutral
  بیشتر از همه هم با رتبه بندی سایت گیمزرادار موافقم چون بقیه سایت ها به قول آقای آقابابایی خدای نسل هشتم یعنی GOW رو تو لیستشون نگذاشته بودن

  نظر محبوب به انتخاب کاربران 48Thumb up 10Thumb down
 • Xbox is my heart گفت:

  تاپ تن من:
  The witcher 3
  Red dead redemption 2
  The legend of Zelda breath of the wild
  The last of us
  GTA V
  Resident evil 2 remake
  (God of war(2018
  Uncharted 4
  Forza horizon 4
  Sekiro shadows die twice

  نظر محبوب به انتخاب کاربران 61Thumb up 6Thumb down
 • AMIN BARGHZADEGAN گفت:

  با تشکر از اقای مرادی Rose
  من میگم ملاک انگیزه شخصی خودتونه که با چه بازی حال میکنید و لذت میبرید نه وبسایتها
  برای من اسکایریم برترین بازی تاریخه و به حرف هیچ وبسایتی هم اهمیت نمیدم چون نمیتونن ارزششو پیش من کم کن یا بالا ببرن

  14Thumb up 5Thumb down
  • notagamer گفت:

   “ملاک انگیزه شخصی خودتونه”
   کاملا موافقم

   به نظر من بهترین بازی تاریخ halo ce یا همون halo 1 بود که هنوز هم از نظر سطح هوش مصنوعی بی رقیبه
   و بعد از اون mass effect 2 که از همه نظر عالی بود
   و بهترین بازی حال حاضر هم Black Desert Online میتونه باشه که مرزهای گرافیک هنری و فنی رو جابجا کرده!

   10Thumb up 1Thumb down
 • SEHSANHS گفت:

  بهترین بازی تاریخ رو نمیشه با اینا مشخص کرد بهترین بازی ها همون بازی هایی هستن که شما انتخاب میکنین هیچ درست و غلطی هم تو این بین وجود نداره و فقط به سلیقه ی خود شما بستگی داره پس خودتونو با این لیستا گول نزنین

  16Thumb up 0Thumb down
 • Aradkeshvari گفت:

  فارتنایت و no man’s sky چی میگن این وسط No

  22Thumb up 5Thumb down
 • RED DEAD OF US گفت:

  به طرز عجیبی هیچ آنچارتدی تو این لیست نیست (بعد فورتنایت هست ) بایوشاک اینیفینت هم نیست ، باز گیمز رادار لیستش قابل قبول بود اما بقیه سایت ها اصلا باهاشون موافق نیستم

  23Thumb up 1Thumb down
 • GERALT گفت:

  درود بر همه عزیزان به نظر من witcher 3 و وبسایت های دیگه مثل gameinformer و gamespot رو قرار ندادین که بهترین تاریخ رو witcher میدونن البته همه میدونیم که پرافتخارترین بازی تاریخ هستش

  23Thumb up 2Thumb down
 • parvaz1 گفت:

  درحالیکه فعلا کُل کشور در شُک عکس العمل هست، باید گفت بعد از اون همههههههه هیترهای Death Stranding، سرانجام کوجیما یکبار دیگه کار خودش رو کرد و با ۶۰ جایزه GOTY در سال ۲۰۱۹، به عنوان Big Winner شناخته شد…
  تبریک بزرگ به منتقدان کوجیما: شما اصلا در حدی نیستید که بخواهید Death Stranding رو حتی درک کنید!
  انشالله با برنده شدن TLOU 2 در سال ۲۰۲۰، یک هتریک Big Winnerی بزرگ در تاریخ PlayStation رقم خواهد خورد…
  حالا شما دوستان برید دنبال همون شایعاتِ ترافلاپ های PC و Xboxتون، ما هم میریم دنبال Big Winnerهای هر سال صنعت گیم!

  3Thumb up 5Thumb down
  • parvaz1 گفت:

   نکته خنده دار ماجرا اینجاست که امسال برای اولین‌بار، وبسایت محاسبه‌گر تعداد GOTYها، جوایز وبسایت‌ها/مجلاتی که تنها به پوشش یک پلتفرم میپردازند مثل PlayStationLifeStyle، PlayStation.Blog، Nentendo-World، PC Gamer و غیره رو اصلا در نتیجه نهایی محاسبه نکرده و بقولا الگوریتم جدید محاسبه‌اش تنها مختص وبسایت های پوشش‌دهنده همه پلتفرم‌هاست که تعداد جوایز به شدت کمتر از هر سال شده (تازه پارسال هم الگوریتمیش خیلی محدودکننده‌تر از سالی شده بود که the Witcher 3 جایزه Big Winnerی رو گرفت)…
   حالا فکر کنید اگر مثل دوران ویچر ۳ بود، تعداد جوایز Death Stranding چقدررررر میشد!

   2Thumb up 4Thumb down
 • s.a.m گفت:

  اینا بهترین بازیای ۱۰ سال گذشته هستن Question
  اوکی بای ROTFL No

  9Thumb up 4Thumb down
 • ST.ranger گفت:

  برترین های دهه اخیر از نظر من :
  fallout new vegas (2010)
  portal 2 (2011)
  dishonored (2012)
  bioshock infinite (2013)
  the evil within (2014)
  dying light (2015)
  doom (2016)
  prey (2017)
  shadow of the colossus (2018)
  sekiro shadow die twice (2019)

  15Thumb up 11Thumb down
 • BA→←→←↓↓↑↑ گفت:

  Tlou، هیچی نزدیکش هم نمیاد.

  16Thumb up 31Thumb down
 • ice00221 گفت:

  توی این دهه بهترین بازی برای من بازیای فرام سافتور بود و واقعا نمیتونم بگم کدوم رو بیشتر دوس داشتم همشون عالی بودن . بعد از بازیای فرام سافتور بنظرم گاد کبیر بعد رد دد ۲ و لست. خیلی با این بازیا لذت بردم

  5Thumb up 1Thumb down
 • vergil2max گفت:

  دقیقا حرفی که تو دلم بود سایت انترتینمنت گفت که با هر بار تجربه‌ی این عنوان، به بخش جدیدی از آن دست پیدا می‌کنید
  واقعا حیف که این بازی شاهکار تجربه نکنید(حتی اگه شده با cemu).بنظرم این نسل سری سولز تاثیرگذارترین بازی بود ولی بهترین نبود.البته بنظرم زلدا تاثیراتش از نسل بعد بیشتر به چشم بیاد

  5Thumb up 0Thumb down
 • mm_44 گفت:

  سایت معروف یوتیوب watchmojo هم لیستی از بهترین بازی های چند سال اخیر بیرون داد , دوستان از اخر به اول هست یعنی ویچر رتبه ی اول رو داره

  Overwatch
  Bloodborne
  Undertale
  Super mario galaxy 2
  Celeste
  Super smash bros ultimate
  Nier automata
  Red dead redemption 2
  Metal gear solid v the phantom pain
  Persona 5
  Batman arkham city
  God of war
  Portal 2
  Minecraft
  Mass effect 2
  Grand theft auto v
  The last of us
  The elders scrolls v : skyrim
  The legend of zelda breath of the wild
  The witcher 3 wild hunt

  11Thumb up 2Thumb down
 • DUDE گفت:

  بدون کوچکترین تاملی تاثیرگذارترین بازی دهه اخیر.

  The Witcher3:Wild Hunt

  21Thumb up 11Thumb down
 • Eseboss18 گفت:

  برای من
  تلو
  گاد
  ویچیر ۳
  رد دد۲
  د والکینک دد
  اسکایریم
  مافیا ۲
  بهترینا بودن

  7Thumb up 3Thumb down
 • ocelat گفت:

  با وب سایتentertainment موافقم.

  3Thumb up 1Thumb down
 • Dovahkiin گفت:

  اسکایریم فقط تو لیست polygan نبود ویچر هم فقط تو لیست techradar نبود

  قدرت RPG Cool

  11Thumb up 0Thumb down
 • ocelat گفت:

  از کل این لیستا اینا بازیای مورد علاقه منن:
  ۱٫mgsv tpp
  ۲٫pt
  ۳٫spec ops
  ۴٫mass effect2
  ۵٫witcher3
  ۶٫journey
  همین شش شاهکار و دگر هیچ Cool

  4Thumb up 1Thumb down
 • lastofus2 گفت:

  و باز هم انحصاری های سونی جورنی لست گاد در لیست میدرخشن و نامی از هیچ بازی جعبه نیست احتمالا سونی پول داده ROTFL

  13Thumb up 6Thumb down
 • 2003 Hamid Reza گفت:

  عناوینو دیگه کسی نیست که بازی نکرده باشه.
  شاهکار هایی بی مانند
  ولی من نفهمیدم فازشون چیه دو تا از برترین های تاریخ دوتا بازی که پر افتخار ترین ها هم هستن رو اومدن گزاشتن رتبه دهم
  اولش اینقدر تعجب کردم گفتم شاید شماره ۱۰ برترین بازیشون هستش و بعدش بقیه ولی انگار نه
  بی شک عناوینی مثل witcher 3.last of us.skyrim.gta v.legend of zelda.red dead 1.2.mass effect.god of war.minecraft همگی شاهکار های نسل بودن همگی و باعث تحولات بسیار در صنعت گیم شدن
  اینم بگم اصلا و ابدا چیزی که شایسته عنوان فوق العاده spec ops the line بود بهش نرسید یه بازی تمام عیار و بسیار درگیر کننده چندی پیش رفتمش به جرعت میتونم بگم یه بازی فوق العاده بود خیلی تاثیر گزاره پیش نهاد میکنم حتما بازیش کنید
  اینم بگم شایعه مسخرشون چی شد عرضه horizon zero down در ماه ژانویه سال ۲۰۲۰ روی pc Laugh

  2Thumb up 2Thumb down
 • MAFIA)TOMAS ANJELO) گفت:

  به نظر من
  mass effect 2
  (Sekirow (2019
  mafia2
  bioshock infinite
  gta v
  uncharted 4
  red dead redemptiin 1
  red dead redemption 2
  witcher 3

  1Thumb up 1Thumb down
 • Ali boostani گفت:

  من شخصا نمی تونم لیستی از بهترین ها با یه تعداد محدود در نظر بگیریم چون واقعا کار سختیه از بس که تو این ۱۰ سال بازی عالی ساخته شده

  2Thumb up 0Thumb down
 • Mikasa گفت:

  به “شخصه “نگاه کردن به هر لیستی که توش دارک سولز و بلادبورن نباشن رو اتلاف وقت میدونم

  4Thumb up 3Thumb down
 • abdollah_a2 گفت:

  ویچر فقط از نظره یک سایت برترین بازی دهه ی اخیر بوده ROTFL ویچری که عین بت بعضی ها برده بودنش بالا و القابی مثل بهترین نسل بهش میدادن اینجا فقط از نظره یه سایت بهترین انتخاب شده ROTFL ROTFL
  ویچر تو نسل خودش هم از خیلی بازی ها عقب تره
  اووریتد ترین بازی نسل

  12Thumb up 30Thumb down
  • Vagabond گفت:

   پشمک معتبرترین سایت گیم یعنی Gamespot ویچر۳ رو اول انتخاب کرده به همراه ده ها سایت دیگه!
   مثل اینکه گرگ سفید بدجور زخمیت کرده Question ROTFL ROTFL

   24Thumb up 3Thumb down
   • abdollah_a2 گفت:

    خوشم میاد وقتی طرف میسوزه به توهین کردن رو میاره Laugh Laugh مثله کتاب باز راحت میشه خوندت
    الانم هم مشخصه بدجور سوزوندمت
    بین برترین های دهه اخیر یک سایت بیش تر ویچرو انتخاب نکرده، لیسته متاکریتیک منبع برو ببین
    گیم اسپات هم جایی ندیدم انتخاب کنه لینک بده
    فعلا که حرف های من بد جور زخمیت کرده چقندر

    3Thumb up 22Thumb down
  • farshadx گفت:

   این سایتهایی که اینجا اورد شده در برابر سایت هایی مثل
   IGN
   gameinforme
   gamespot
   و…
   اسمهای گم نام هستن
   ویچر تو نسل خودش کدومه؟! دقیقآ
   امثال شما که هنوز معنی نسل رو نمیدونید با فکت هاتون دنیارو دگرگون میکنید

   13Thumb up 4Thumb down
   • abdollah_a2 گفت:

    سایت هایی که متاکریتیک حسابشون کرده گم نام هستن اونوقت حرف شما سنده؟ پس edge و cent و time هم کشکن… edge که به سخت گیر ترین بودن معروفه و به هر بازی ای کشکی نمره نمیده تا cent که از اولین سایت های ویدیو گیم بوده و از امثاله ign و gamespot قدیمی تر و چند تا دیگه که حوصله نمیکنم یکی یکی برات بنویسم
    حالا لابد شما مشخص میکنی چه سایت هایی درست حسابی هستن و چه سایت هایی نه! اصلا شما کی باشی که بخوای تایین تکلیف کنی کدوم سایتا مهمن کدوما نه
    همین گیم اسپات و ign هم که میگید من لیستی ندیدم بدن که ویچر توش اول باشه، لینک بده لطفا… فقط ign یه لیست داده که به ترتیب چند تا از بازی های هر سال رو انتخاب کرده توش، لیستی از ده برتره دهه نداده
    بله ویچر تو نسل خودش که نسل ۸ هست از خیلی بازی ها عقب تره، یعنی ویچر که عنوانی نسل هشتمی هست از خیلی بازی های تاپ دیگه نسل ۸ هم پایین تر قرار میگیره… الان بازم اگه نفهمیدی دقیق تر برات توضییح بدم؟ مشخصا یا یه حرف ساده ی منو نفهمیدی یا مثلا میخواستی فقط یه تیکه ای پرونده باشی؟ یعنی من یه چیزه ساده ای مثل نسل رو نمیدونم و امثال شما خیلی فهمیده اید!!! try harder اقای فهمیده Smile

    3Thumb up 13Thumb down
 • MS GAMER گفت:

  آخری از همشون عقلانی تره حداقل هر چی شاهکار بوده گذاشته تو لیستش

  4Thumb up 2Thumb down
 • Alijjjj گفت:

  کم کم دارم به این نتیجه میرسم که تنها کسی هستم که میکنه بهرن بازی تاریخ سری devil may cry هستش. Smug Smug Smug
  لامصب هر چه قدر میری جلوتر و رو حالت سخت تر بازی میکنی جذاب تر میشه!!!

  4Thumb up 1Thumb down
 • SLλYER #2077 گفت:

  بدون ترتیب
  DOOM
  Wolfenstein 1,2
  Witcher 3
  Portal 2
  Sekiro
  DMC 5
  TES V

  3Thumb up 1Thumb down
 • Rich Man گفت:

  سایت ها رو ول کنید . ۳ بازی از بهترین تجربیاتتون روی نسل های سونی رو محک بزنید .
  Ps4 :
  Read dead redemption 2; Metal Gear Phantom pain ; Resident Evil 2
  Ps3 :
  The Last Of Us ; Beyond two souls ; Uncharted 2
  Ps2 :
  به ۳ تا ختم نمیشه . دنیای خاطره ست Laugh
  Ps1 :
  Resident evil 3 ; Harvest Moon ; Dino crisis 2

  1Thumb up 0Thumb down
 • Mohammad ali psi گفت:

  چندتا بازی هستن که از نظر من هیچ اثر هنری فکر نکنم بهشون برسه:
  Bioshock infinite
  Bloodborne
  Red dead redemption 2
  God of war
  Mass effect
  GTA V
  The Last of Us
  هنوز Witcher رو بازی نکردم خیلی از دوستان میگن بهترین بازی نسله فکر کنم اگه بازیش کنم بتونه رتبه ی یک رو پر کنه.

  6Thumb up 0Thumb down
 • TheWolverine گفت:

  بهترینای دهه برای من اینا بودن :
  ۱_Red Dead Redemption 2 (با اختلاف زیاد)
  ۲_God of war
  ۳_The Witcher 3 Blood and wine
  ۴_Uncharted 4
  ۵_The witcher 3 wild hunt
  ۶_The Last of us
  ۷_GTA V
  ۸_Batman Arkham Knight
  بهترین کرکتر این دهه هم صددرصد آرتور مورگان بود.

  6Thumb up 3Thumb down
 • farshadx گفت:

  بهترین بازیها واسه من
  ۱-the witcher 3 wild hunt
  ۲-zelda breath of the wild
  ۳-the elder scrolls v skyrim
  ۴-GTA V
  ۵-Resident evil 2 remake
  ۶-(God of war(2018
  ۷-dying light
  هنوز کلی بازی هست که انجام ندادم و اگه بازی کنم احتمالآ لیستم عوض میشه
  عجیبه بازیی مثل فورتنایت و پوکمون و نو من اسکای و.. تو لیست هاشون هست

  6Thumb up 0Thumb down