جمع تاریخ‌سازان | برترین بازی‌های دهه‌ی اخیر از نظر وب‌سایت‌های معتبر جهان

Nintendo Switch ، PC ، PS4 ، PS4 Pro ، Xbox One ، Xbox One X ، اخبار ، اخبار مهم ۱۳ دی ۱۳۹۸ - ۱۵:۰۰

با اتمام سال ۲۰۱۹ و البته دهه‌ی مربوطه، سایت‌های معتبر جهان یک به یک شروع به انتشار لیستی کرده‌اند که برترین بازی‌های این دهه را از نظر آنان مشخص می‌کند. در ادامه با گیمفا همراه باشید تا اطلاعات بیشتری در این رابطه به اطلاع شما برسانیم.

با پایان سال ۲۰۱۹، تمامی وب‌سایت‌های معتبر جهان در حال انتشار لیست‌های مختلفی اعم از تاثیرگذارترین بازی‌های دهه، برترین بازی‌های دهه، بدترین و ضعیف‌ترین بازی‌های دهه و … هستند. در ادامه، قصد داریم تا لیستی از برترین بازی‌های دهه را از دیدگاه وب‌سایت‌های معتبر جهان برای شما گردآوری کنیم. توجه کنید که متن زیر هر بازی مربوط به توضیح وب‌سایت مذکور است.

بدون هیچ حرف اضافه‌ای به سراغ اصل مطلب می‌رویم.

وب‌سایت پالیگان (Polygon)

۱۰

  FORTNITE BATTLE ROYALE

بازی Fortnite مملو از خلاقیت بوده؛ بدان معنا که مکانیزم‌های بازی و استفاده از آنان به اندازه‌ی قدرت نشانه‌گیری شما در بازی مهم است. پس این بازی علاوه بر حس پر استرس مبارزات بزرگ، حاوی مکانیزم‌های جالب و مبارزات کوچکی نیز بوده که بسیار جالب هستند.

۹

The Witcher 3 Wild Hunt

با وجود این که نسخه‌ی سوم بر اساس کتاب‌های این مجموعه نوشته نشده، داستان آن بسیار جذاب است. نسخه‌ی سوم این مجموعه کاملا یک دنیای جدید بوده که به وسیله‌ی موجودات مختلف تصرف شده است. این بازی کاملا شاد، مفرح، جذاب و از همه مهم‌تر، دارای داستانی شگفت‌انگیز است.

۸

Dark Souls

به همراه سطح سختی جالب این سری، طراحی مراحل زیبا و البته طراحی دنیای مرده‌ی این سری باعث شده تا Dark Souls بسیار خاص باشد. سبک خاصی که این بازی اختراع کرد، منجر به ساخته شدن ۲ بازی منحصر به فرد در این نسل یعنی Bloodborne و Sekiro Shadows Die Twice شده است.

۷

P.T

P.T را می‌توان نیم‌نگاهی از دید کوجیما به سبک وحشت و بازی Silent Hill دانست. این بازی معیارهای جدیدی برای سبک وحشت معرفی کرد و نشان داد که یک بازی کوتاه، می‌تواند به اندازه‌ی یک بازی طولانی، جذاب و شگفت‌انگیز باشد.

۶

League of Legends

 

این بازی، بانی و دلیل اصلی بسیاری از عناوین موفق امروزه است. بیش از هر موردی، این بازی باعث شد که تماشای بازی‌های ویدئویی به عنوان یک سرگرمی شناخته شود. در حقیقت، بازی مذکور به همه نشان داد که صنعت بازی‌های ویدئویی، چیزی بیشتر از خود آن بازی است و باید به روح و ساختارهای درونی عنوان ساخته شده نیز دقت کرد.

۵

Pokemon GO

بعد از چند سالی که از انتشار این بازی می‌گذرد، Pokemon GO هنوز هم اینجا است و به واسطه‌ی به‌روزرسانی‌های متعدد، هر ساله نیز بهتر می‌شود.

۴

Kentucky Route Zero

با این که بازی هنوز به صورت کامل عرضه نشده، ولی Kentucky Route Zero به قدری جذاب و جالب است که می‌تواند هم در بهترین بازی‌های این دهه حضور داشته باشد و هم در لیستی که برای دهه‌ی بعد منتشر خواهیم کرد.

۳

Spelunky

یکی از معدود عناوین سکوبازی که به جای ترغیب بازی‌باز به حفظ راه‌های مختلف، او را ترغیب به اهمیت به خود و مراقبت از خود می‌کند. این بازی چنان خوب و جالب بود که برای همگان این سوال را پیش می‌آورد: آیا نسخه‌ی بعدی می‌تواند به خوبی نسخه‌ی ابتدایی باشد؟

۲

The Legend of Zelda Breath of the Wild

انتشار این بازی تمامی نگاه‌ها را به کنسول نینتندو سوییچ جلب کرد و اثبات شد که این کنسول توانایی‌های بالایی در اجرا بازی‌های بزرگ دارد. دنیای زیبا و نقاشی‌مانند این بازی منتظر است که توسط شما کشف شود. حواستان به حریفان و جادوهای مختلف موجود در این دنیا باشد. در حقیقت، این بازی را می‌توان یکی از شکیل‌ترین عناوین دهه دانست.

۱

Minecraft

وقتی به گذشته نگاه کنیم، اشتباه‌ها، کار‌های جالب و احمقانه، خوشی‌ها و بدی‌ها را مشاهده می‌کنیم، ولی در این میان Minecraft نیز حضور دارد! عنوانی که در این دهه همیشه همراه بازی‌بازان بود و شاید در دهه‌ی بعد تازه بتواند پتانسیل خود را نشان دهد و دنیاهای جدیدی را خلق کند.

وب‌سایت تک‌رادار (Techradar)

۱۰

The Last of Us

بازی The Last of Us هر آنچه که از یک شاهکار می‌خواهید را دارد: مکانیزم‌های کامل، گرافیک عالی، گیم‌پلی خوب و داستان زیبا. ولی از هر چه که بگذریم، The Last of Us در رابطه با روابط الی و جوئل است که نهایتا این بازی را به یک شاهکار تبدیل می‌کند.

۹

The Legend of Zelda Breath of the Wild

در این بازی بیشترین چیزی که به چشم می‌خورد، آزادی عمل در دنیایی بدین بزرگی است. شما از هر سطحی که بخواهید می‌توانید بالا بروید و این مورد می‌تواند سطح جدیدی از آزادی عمل را در دنیایی بدین زیبایی برای شما آزاد کند. شما همچنین می‌توانید از این بازی به عنوان مهم‌ترین بازی نینتندو در دهه‌ی اخیر یاد کنید.

۸

Pokemon GO

این بازی یک عنوان کامل است، حتی بهتر از چیزی که فکرش را بکنید. این عنوان را برای بیشتر بخش‌هایش می‌توانید به صورت رایگان تجربه کنید و احتمالا هیچ بازی نیست که توانسته باشد فرمول این سری را به این خوبی پیاده سازی کند.

۷

Mass Effect 2

بازی Mass Effect 2 هر آنچه که از قسمت قبلی خوب بود را بهبود می‌بخشد و آن را به بهترین شکل ممکن به بازی‌باز ارائه می‌دهد. در این میان داستان‌پردازی و شخصیت‌های بازی نیز از عمق بیشتری برخوردار می‌شوند که یک معجون عالی را به بازی‌باز تحویل می‌دهد

۶

GTA V

بازی GTA V با وجود دنیایی به بزرگی و واقعی جهان خودمان، یک شاهکار بود و بخش آنلاین این بازی نیز معیارهای جدیدی را برای عناوین آنلاین مشخص کرد که به نظر می‌رسد خود راک‌استار نیز برای رسیدن به این معیارها کار سختی در پیش رو دارد.

۵

Journey

بازی Journey اثبات کرد که برای خوب بودن نیاز به بودجه‌ی زیادی نیست. این بازی بدون هیچ حرفی، احساسات شما را برمی‌انگیزد. بدون هیچ شکی، بازی Journey از آن دسته تجربه‌هایی است که بدون شک تا سال‌های سال در خاطر شما باقی خواهد ماند.

۴

Stardew Valley

بازی Stardew Valley حس آرامش عجیبی دارد که کم‌تر عنوانی می‌تواند به شما القا کند. این عنوان شبیه یک فرار از دنیای واقعی نیست، بلکه شما را به دیدار یار قدیمی می‌فرستد که سال‌ها است او را ندیده‌اید و با ملاقاتش، شور و شعف تمام وجود شما را در بر می‌گیرد.

۳

Fortnite

برای یک بازی ویدئویی که هنوز در مرحله‌ی دسترسی زودهنگام است، Fortnite یک موفقیت عجیب به حساب می‌آید. تنها در همین حد بدانید که بازی Fortnite افرادی را به عنوان سلبریتی به جهان معرفی کرده که کم‌تر رسانه‌ای می‌تواند چنین شهرتی به افراد ببخشد؛ برای مثال این موضوع می‌توانید به شهرت جهانی و چندساله‌ی شخصیت نینجا دقت کنید.

۲

Skyrim

درست است که بازی Skyrim از باگ‌های فراوان رنج می‌برد، ولی روایت داستان اصلی زیبا، حجم عظیم ماموریت‌های فرعی، کتاب‌ها و نامه‌های مختلف و فراوان، گیم‌پلی عظیم و گسترده و از همه مهم‌تر، جهانی به وسعت کل کهکشان، بی‌اختیار بازی‌باز را مجبور به علاقه به این عنوان می‌کند. بدون شک، نام Skyrim تا عرضه‌ی نسخه‌ی بعدی این سری در ذهن تمامی بازی‌بازان هک شده خواهد بود.

۱

The Witcher 3

بازی The Witcher 3 مملو از لحظات خشن، شاد و خنده‌دار، داستان سرایی بی‌نظیر، دنیایی بزرگ و شخصیت‌هایی شگفت‌انگیز است. سال‌های مدیدی از عرضه‌ی بازی The Witcher 3 خواهد گذشت و ما هنوز به دنبال ماجراجویی‌های بیشتر به همراه گرالت افسانه‌ای هستیم.

وب‌سایت انترتینمنت (Entertainment)

۱۰

No Man’s Sky

بروزرسانی جدیدی برای بازی No Man's Sky منتشر خواهد شد

شما می‌توانید روزها و ماه‌ها در جهان بی‌پایان این بازی غرق شوید و بدانید که به‌روزرسانی‌های منتشر شده برای این عنوان، آن را به یک بازی قدرتمند و بی‌بدیل تبدیل کرده است.

۹

Titanfall 2

بدون در نظر گرفتن گیم‌پلی و گرافیک فوق‌العاده‌ی این بازی، تشکیل رابطه‌ی بین شخصیت اصلی و BT-7274 یکی از تاثیرگذارترین روابط بازی‌های ویدئویی است. شما واقعا به او اهمیت می‌دهید و زمانی که او آسیب می‌بیند، شعله‌ی خشم در چشمانتان روشن می‌شود و بدون فکر به دنبال انتقام هستید.

۸

Spec Ops: The Line

مکانیزم‌های بازی قطعا شما را راضی نگه می‌دارند، ولی این داستان بازی است که شما را مجذوب خود می‌کند: خشونت و عواقب تصمیم‌های سخت. نکته‌ی جالب در رابطه با جسارت این بازی، قضاوت بازی‌باز و تصمیمات او است. آیا دیگر عناوین مربوط به جنگ همانند Call of Duty و Battlefield می‌توانند چنین جسورانه بازی‌باز را قضاوت کنند؟ قطعا نه.

۷

Journey

شاید گیم‌پلی بازی سطحی باشد، ولی طراحی بازی و موسیقی آن چنان شما را مجذوب می‌کند که بدون شک عاشق آن می‌شوید. بازی‌های مستقل معمولا در تلاش هستند که با بودجه‌ی کم، محیط و موسیقی را در اختیار بازی‌باز قرار دهند که او را مجذوب کنند، ولی کم‌تر بازی توانسته تا این کار را به خوبی Journey انجام دهد.

۶

Metal Gear Solid V: The Phantom Pain

بازی Metal Gear Solid V: The Phantom Pain نیم‌نگاهی از آنچه است که کوجما می‌توانست در آینده با سری Metal Gear انجام دهد: یک بازی جهان‌ازاد با مکانیزم‌های مخفی‌کاری بی‌نهایت زیبا، اکشن روان و داستانی گیرا. افسوس که کونامی این فرصت را از کوجیما به صورت کامل دریغ کرده است.

۵

Red Dead Redemption 2

برخلاف دیگر عناوین جهان‌آزاد و نقش‌آفرینی، شما در Red Dead Redemption 2 احساس نمی‌کنید که داستان برای خودش روایت می‌شود و شما تنها جزئی از آن هستید. در Red Dead Redemption 2 شما داستان را شکل می‌دهید. داستان زیبا، جهان واقعی، لحظات احساسی شگفت‌انگیز و موسیقی گوش‌نواز، همگی دست به دست هم داده‌اند تا Red Dead Redemption 2 به یک تجربه‌ی غنی و بی‌بدیل تبدیل شود.

۴

Skyrim

علاوه بر راه‌های خشن و خونین و پرسر و صدا، شما می‌توانید بازی را کاملا مخفیانه و با تنها یک خنجر ادامه دهید. داستان بازی با بیش از ۳ یا ۴ روش به انتخاب‌های شما واکنش نشان می‌دهد و در یک کلام، هر تصمیم شما می‌تواند یک مسئولیت جدید یا ماموریتی جدید برای شما ازاد کند. با هر حرکت شما، جهان بازی تغییر می‌کند و همین مورد است که بازی‌بازان را سال‌ها مشغول به Skyrim کرده است.

۳

Portal 2

برخلاف بازی‌های اکشنی که امروزه شاهد سیل عظیمی از آن‌ها هستیم، بازی Portal 2 به دنبال درگیری شما و دشمنانتان نیست؛ بلکه می‌خواهد ذهن و مغز شما را درگیر کند. علاوه بر معماهای به شدت جذاب، دیالوگ‌های شخصیت‌های بازی واقعا خنده‌دار و مفرح هستند که تجربه‌ی Portal 2 را به یک سفر تفریحاتی شاد ولی معماگونه تبدیل می‌کند.

۲

Mass Effect 2

بازی‌های نقش‌آفرینی این ویژگی را دارند که به تصمیم‌های شما واکنش نشان دهند. بازی‌های نقش‌‌آفرینی خوب باعث می‌شوند که شما احساس کنید در داستان بازی حضور دارید، ولی Mass Effect 2 این گونه نیست. Mass Effect 2 کاری می‌کند که شما احساس کنید در یک فیلم سینمایی به شدت جذاب و گیرا حضور دارید.

۱

The Legend of Zelda: Breath of the Wild

تبریک شرکت سونی به سازندگان بازی The Legend of Zelda: Breath of the Wild

نکته‌ی جالب در The Legend of Zelda: Breath of the Wild این است که شما با هر بار تجربه‌ی این عنوان، به بخش جدیدی از آن دست پیدا می‌کنید. این امر، کاری است که برترین بازی‌های نقش‌آفرینی می‌تواند برای بازی‌باز خود انجام دهد.

وب‌سایت گیمزرادار (Gamesradar)

۱۰

journey

بازی بدون هیچ حرفی روایت می‌شود و بخش آنلاین که دوباره بدون هیچ کلامی ساخته شده است، احساسات شما را به جوش می‌آورد؛ به صورتی که هیچ چیز دیگری نتوانسته است.

۹

Skyrim

بازی بسیار بزرگ‌تر از چیزی بود که کسی بتواند تصور کند. در هر گوشه و کنار و در هر غاری، شما می‌توانستید داستانی تازه کشف کنید. این عظمت و سیل عظیم ماموریت‌ها، شما را مجبور می‌کرد که ماه‌ها و حتی سال‌ها خودتان را کسی جز Dragonborn ندانید و وظیفه‌ی خودتان را نابودی اژدهاها بدانید.

۸

God of War

«متاسف نباش…بهتر باش» جمله‌ای است که کریتوس در این بازی به کار می‌برد و استودیوی سازنده نیز از آن استفاده می‌کند. سازندگان God of War از اشتباهات گذشته‌ی کریتوس، داستانی عظیم به همراه چاشنی حس پدر و فرزندی را می‌سازند و به همه نشان می‌دهند که انسانیت چه معنایی دارد.

۷

GTA V

بخش آفلاین بازی به خودی خود عالی بود و بخش آنلاین ان، همه چیز را به حد اعلی رساند. GTA Online هنوز هم پس از ۶ سال بسیار محبوب است و با رویدادهای جدید و تازه، هر روز بهتر از روز قبل می‌شود. اگر به دنبال تاسیس باند مخصوص به خود هستید، اکنون می‌توانید شروع کرده و به سراغ GTA Online بروید.

۶

Mass Effect 2

داستان‌سرایی بی‌نظیر استودیوی سازنده‌ی Mass Effect 2 کاری کرد که این بازی برای همیشه در یادها باقی بماند و همچنین شخصیت‌هایی را خلق کرد که صنعت بازی‌های ویدئویی و مخصوصا سبک نقش‌آفرینی، امثال آن‌ها را کم‌تر خواهد دید.

۵

Zelda: Breath of the Wild

وسعت نقشه بازی The Legend of Zelda: Breath Of The Wild نه برابر بزرگ تر از Skyrim می‌باشد

با ماموریت‌های فراوان، جهانی زیبا، معماهای جالب و داستانی جذاب، بازی Zelda: Breath of the Wild این سری را به جلو می‌برد و معیارهای جدیدی برای سبک جهان‌آزاد تعریف می‌کند.

۴

Red Dead Redemption

شاید راک‌استار با Red Dead Redemption چنان تحولی در بازی‌های جهان‌ازاد ایجاد کرده باشد که تا سال‌های فراوان شاهد آن نباشیم. داستان بازی بسیار جذاب و گیرا بود و البته قلب بازی‌باز را به درد می‌اورد. شاید جان مارستون دیگر در میان ما نباشد، ولی میراث او تا سال‌های سال به همراه ما خواهد بود.

۳

Portal 2

واقعا سخت‌ است که بگوییم داستان Portal 2 چقدر عالی است. بازی مملو از دیالوگ‌های خنده‌دار و حس زندگی است؛ کاری که بازی Portal 2 بدون حضور شخصیت‌های فراوان کرد و بسیاری از عناوین بزرگ نمی‌توانند چنین حسی را منتقل کنند.

۲

Witcher 3 Wild Hunt

با شخصیت‌هایی که به اندازه‌ی خود جهان بازی گیرا و جذاب هستند، شما بدون تلف کردن ۱ ثانیه و بلافاصله بعد از شروع این بازی، در جهان و داستان آن غرق می‌شوید.

۱

The Last of Us

بازی The Last of Us عنوانی داستان‌محور همراه با اکشنی جذاب بود که برای تمامی عناوین این سبک، می‌تواند معیار و الگویی قدرتمند باشد.

از نظر شما عزیزان گیمفایی برترین عناوین دهه‌ی گذشته کدام هستند؟ نظرات خود را با ما در میان بگذارید.

12345678910(33 رای, میانگین آرا 9٫12 از 10 )
Loading...

نظرات

دیدگاهتان را بنویسید