استودیوی رمدی از ساخت بازی‌های نقش‌آفرینی استقبال می‌کند

۲۸ آذر ۱۳۹۸ - ۱۵:۰۰

استودیوی رمدی اینترتینمنت (Remedy Entertainment) همیشه به ساخت عناوین اکشن ماجراجویی داستان محور معروف بوده است. از جمله عناوین این استودیو می‌توان به سری بازی‌های Max Payne، Alan Wake و Quantum Break اشاره کرد. آخرین اثر این استودیو، یعنی بازی Control، حدود ۴ ماه پیش عرضه شد و با دریافت نقدها و نمرات بسیار خوب از سوی منتقدین توانست در جمع نامزدهای بهترین عناوین سال قرار بگیرد. حال با توجه به صحبت‌های طراح ارشد بازی Control، به نظر می‌رسد که این استودیو قصد دارد در سبک‌های دیگر از جمله نقش‌آفرینی نیز به ساخت بازی بپردازد.

اخیرا آقای سرگی ماهوف (Sergey Mohov)، طراح ارشد بازی Control، در جریان یک جلسه‌ی پرسش و پاسخ در وب‌سایت Resetera به پرسش‌های مختلف پاسخ داد. وی در صحبت‌های خود اشاره کرد که علاقه دارد برروی یک عنوان نقش‌آفرینی کار کند.

وی اظهار داشت:

من شخصا سبک نقش‌آفرینی را انتخاب می‌کنم و از طرفداران آن هستم. من با تجربه‌ی عناوینی مانند Baldur’s Gate, Planescape Torment, Arcanum, Fallout 2 و Neverwinter Nights بزرگ شده‌ام و به طور مرتب به آن‌ها در جلسات طراحی اشاره می‌کنم. من فکر می‌کنم که رمدی در ساخت بازی‌های نقش‌آفرینی نیز به خوبی عمل می‌کند.

به گفته‌ی آقای ماهوف، رمدی همیشه به دنبال خلق دنیاهای پر جزئیات و شخصیت‌های کامل است.

وی ادامه داد:

ما همیشه به دنبال ساخت دنیاهای پرچزئیات و مرموز هستیم. همچنین شخصیت‌های مختلفی را از طریق گفتن داستان و گیم‌پلی معرفی می‌کنیم. این‌طور فکر می‌کنم که این یک نقطه‌ی شروع عالی برای ساخت یک بازی نقش‌آفرینی است.

البته عناوین نقش‌آفرینی نیازمند یک موتور گرافیکی هستند که بتواند گیم‌پلی غیرخطی را ارائه دهد. و از محیط‌های جهان‌باز پشتیبانی نماید. با این حال، موتور داخلی استودیوی رمدی که Northlight دارد، با گذشت زمان تکامل یافته و اکنون می‌تواند از تجربه‌های غیرخطی نیز پشتیبانی کند.

آقای ماهوف در این مورد اظهار داشت:

هنگامی که از قابلیت‌های گرافیکی صحبت می‌شود، Northlight از این نظر یک موتور شگفت‌انگیز است. بازی Control با کارت‌های گرافیکی RTX فوق‌العاده به نظر می‌رسد و Northlight این کار را با سرعت انجام می‌دهد.

از طرف دیگر، موتور Northlight ابتدا برای ساخت عناوین خطی و سرراست در نظر گرفته شده بود. اگر بازی خطی باشد و طراحان بدانند که چه چیزی و در چه موقعی رخ می‌دهد، بارگذاری مراحل، کنترل هوش مصنوعی و … فوق‌العاده خواهد بود. در یک بازی با محیط جهان‌باز، این مورد کمی پیچیده می‌شود. شما در این حالت نمی‌دانید که بازی‌باز دقیقا به کجا می‌رود و چه کاری را انجام می‌دهد. بنابراین ما مجبور شدیم تا کارهای زیادی را با این موتور انجام دهیم تا بازی به یک حالت قابل‌بازی برسد. البته این موتور داخلی با گذشت زمان تکامل یافته و در پایان ساخت بازی Control، ما راه‌های بیشتری را برای ساخت عناوین غیرخطی پیدا کردیم.

نظر شما در خصوص این خبر چیست؟ آیا استودیوی رمدی می‌تواند در ساخت عناوین نقش‌آفرینی موفق ظاهر شود؟ نظرات و دیدگاه‌های خود را با ما به اشتراک بگذارید.

0
0

نظرات

دیدگاهتان را بنویسید