گیفت کارت
گیفت کارت

به گفته‌ی فیل اسپنسر، نام نهایی پروژه‌ی اسکارلت به قابلیت‌های آن اشاره خواهد کرد

۱۹ آذر ۱۳۹۸ - ۲۲:۰۰

از نظر بسیاری از افراد، روند نام گذاری کنسول‌های شرکت مایکروسافت بسیار عجیب است. برخلاف روند نام گذاری ترتیبی کنسول‌های پلی‌استیشن، هر نسل اکس‌باکس از نام متفاوتی استفاده کرده است و این طور که به نظر می‌رسد، این موضوع برای کنسول اسکارلت نیز صدق خواهد کرد.

در مصاحبه‌ای با وب‌سایت Stevior، از آقای فیل اسپنسر (Phil Spencer) در مورد تفاوت نام گذاری بین کنسول‌های سونی و مایکروسافت سوال شد. همچنین اگر تصور می‌کنید که این موضوع باعث می‌شود تا نام گذاری کنسول نسل بعد مایکروسافت سخت‌تر شود، باید بگوییم که اشتباه می‌کنید. به عقیده‌ی مدیر بخش اکس‌باکس، این کار سختی نیست؛ در واقع جالب است بدانید که مایکروسافت نام کنسول‌های خود را متناسب با کاربرد‌های آن‌ها انتخاب می‌کند.

سنت نام گذاری ما همیشه حول محور قابلیت‌های کنسول می‌گردد. اکس‌باکس ۳۶۰ برروی تجربه‌ی سرگرمی اطراف جعبه تمرکز داشت و جعبه در مرکز این تجربه‌ی سرگرمی بود. اگر بازاریابی اولیه‌ی اکس‌باکس وان را به خاطر داشته باشید، این کنسول برروی ورودی و ارائه‌ی یک تجربه‌ی All In One متمرکز بود. این نام‌ها با توجه هدف هر کنسول انتخاب شده بودند.

من حس نمی‌کنم نیازی باشد راه آن‌ها ادامه بدهم؛ چراکه هرکدام از آن‌ها مستقل بودند.

طبق توضیحات آقای اسپنسر، نام نهایی پروژه‌ی اسکارلت نیز به جای تمرکز برروی پیوستگی و ارتباط برند اکس‌باکس، نشان دهنده‌ی قابلیت‌های این کنسول خواهد بود.

نظر شما چیست؟ با در نظر گرفتن کنسول‌های پیشین مایکروسافت، آیا می‌توانید نام کنسول نسل نهم مایکروسافت را حدس بزنید؟

0
0

نظرات

دیدگاهتان را بنویسید