گیفت کارت
گیفت کارت

AI Dungeon: یک عنوان ماجراجویی متنی‌ که به هر عملی واکنش متناسب نشان می‌دهد

۱۷ آذر ۱۳۹۸ - ۱۳:۳۰

تصور این که پیشرفت هوش مصنوعی جه تاثیری می‌تواند در بازی‌های استراتژیک یا نسخه‌های دیجیتال بازی‌های فکری مانند شطرنج و اتللو بگذارد، آسان است، اما یکی از جالب‌ترین استفاده‌هایی که تا به حال از هوش مصنوعی دیده‌ایم یک عنوان ماجراجویی متنی است.

AI Dungeon ۲، ساخته‌ی Nick Walton، از OpenAI استفاده می‌کند تا یک عنوان ماجراجویی متنی در حال و هوای عنوان Zork به شما ارائه دهد؛ با این تفاوت که این جا برای این که بفهمید برای استفاده از فلان چیز دقیقا چه متنی را باید تایپ کنید، نیازی نیست که ذهن توسعه‌دهنده را بخوانید، بلکه این جا شما هر جمله‌ای به زبان انگلیسی بنویسید به نتیجه می‌رسید. البته بهتر است که جملات را با فعل شروع کنید اما در غیر این صورت هم نتیجه می‌گیرید، و نتیجه‌ها هم معمولا شگفت‌آور است. مثلا یکی از بازیکنان در نقش یک جادوگر در حال گشتن در خرابه‌هایی ناشناس بود که پس از چند دور متوجه شد خود او مسئول این خرابی‌هاست و بازی او را با نسخه‌ی مسن‌تر خودش رو‌ به‌ رو کرد.

نمونه‌ای از تعامل با هوش مصنوعی شگفت‌انگیز این بازی

البته اوضاع همیشه به این خوبی پیش نمی‌رود. ممکن است گاهی در یک دور باطل گیر کنید یا حتی ممکن است از بازی بیرون انداخته شوید. اما زمانی که درست کار می‌کند، محشر است و به شما حسی مشابه صحبت کردن با ربات‌های هوش مصنوعی روانشناسی را می‌دهد، با این تفاوت که این هوش مصنوعی در واقع دارد یک بازی D&D (Dungeons and Dragons) کامل را مدیریت می‌کند. بازیکنان معمولا بازی‌هایشان را به اشتراک می‌گذارند و اغلب آن‌ها داستان‌هایی عجیب و جذابند، مثلا پیدا کردن یک درمان برای بیماری زامبی، تلاشی برای احضار اژدهایان که البته به نتیجه‌ی دلخواه ختم نمی‌شود و کارآگاهی با چشمان لیزری.

شما می‌توانید این عنوان را روی مرورگر خود تجربه کنید، اما حدودا چند دقیقه برای بارگذاری زمان خواهد برد.

0
0
برچسب‌ها: ،

نظرات

دیدگاهتان را بنویسید