Minecraft پر بازدیدترین بازی ویدیویی یوتیوب در سال ۲۰۱۹ شد

۱۶ آذر ۱۳۹۸ - ۱۱:۴۵

مطابق آخرین اطلاعاتی که یوتیوب از طریق ویدیوی پایان سال خودش منتشر کرد، عنوان Minecraft با بازدید ۱۰۰ میلیاردی، با اختلاف رتبه‌ی اول پربازدیدترین بازی‌های ویدیویی یوتیوب را از آن خود کرده است.

یوتیوب مطابق رسم هرساله‌ی خود در پایان این سال میلادی نیز ویدیوی ریوایند (Rewind) خودش را منتشر کرد. این ویدیو که همیشه وسیله‌ای برای قدردانی یوتیوب از کاربران پلتفرمش بوده، امسال به جای آن ویدیوی کوتاه و کارگردانی‌شده‌ی همیشگی، صرفا مرور سریع و سرسام‌آوری بر چیزهای مورد علاقه‌ی کاربران در ۱۲ ماه گذشته بود.

جالب‌ترین بخش ویدیو (حداقل برای ما) دقیقه‌ی ۲:۳۰ است که آمارهای مربوط به بازی‌های ویدیویی را نمایش می‌دهد. برای این که شما را از دردسر تماشای ویدیو نجات دهیم، این آمارها را در این خبر آورده‌ایم.

پنجمین بازی پربازدید یوتیوب در سال ۲۰۱۹ عنوان Roblox بود که با آمار تکان‌دهنده‌ی ۲۹.۶ میلیارد بازدید موفق به کسب این رتبه شد. پشت سر او، عنوان شوتر بتل رویال Garena Free Fire قرار داشت که به رایگان روی گوشی‌های هوشمند منتشر شده است. این بازی نیز ۲۹.۹ میلیارد بازدید داشت. پس از آن Grand Theft Auto 5 با ۳۶.۹ میلیارد و Fortnite با ۶۰.۹ میلیارد بازدید رتبه‌های سوم و دوم را از آن خود کرده بودند.

برنده‌ی واضح البته، که هنوز پس از یک دهه از زمان عرضه‌اش در دنیای بازی‌های ویدیویی یکه‌تازی می‌کند، Minecraft است. بر اساس آمار یوتیوب، عنوان سندباکس ماجراجویی محبوب توسعه‌دهنده مویانگ (Mojang)، با بیش از ۴۰ میلیارد اختلاف با رقیب اصلی‌اش Fortnite، آمار باورنکردنی ۱۰۰.۲ میلیارد بازدید را در سال ۲۰۱۹ به دست آورد.

البته عنوان Minecraft همیشه در یوتیوب به شدت پرطرفدار بوده اما اخیرا دوباره و پس از چندین سال به شکل اعجاب آوری در این پلتفرم احیا شده است. یوتیوبر پرطرفدار، فلیکس “پیودی‌پای” شلبرگ (Felix “PewDiePie” Kjellberg)، در ماه ژوئن امسال پس از ۹ سال با انتشار یک ویدیو به ریشه‌های ماینکرفتی خودش بازگشت (اولین ویدیوی او در این پلتفرم مربوط به بازی Minecraft بود.) که این ویدیو ۳۴ میلیون بازدید کسب کرد.

فلیکس از آن به بعد به طور مرتب ویدیوهای Minecraft خودش را منتشر کرده است. در کنار او چهره‌های محبوب دیگری مانند شان “جک‌سپتیکای” مک‌لولین (Sean “Jacksepticeye” McLoughlin) نیز با بازگشت به Minecraft به بالا بردن بازدید این عنوان کمک شایانی کردند.

امسال از هر نظر سال Minecraft بوده است. نه تنها بازی در ماه مه امسال دهمین سالگرد انتشارش را جشن گرفت، بلکه با توجه به آمارهای منتشر‌شده از سوی مایکروسافت می‌توان گفت این عنوان هم‌اکنون با فروشی ۱۷۶ میلیون نسخه‌ای، پرفروش‌ترین بازی تاریخ صنعت بازی‌های ویدیویی محسوب می‌شود.

1
0
برچسب‌ها: ، ، ، ، ،

نظرات

دیدگاهتان را بنویسید