بیگانه‌ی تنها | نقد و نمرات بازی Alien:Isolation (نسخه نینتندو سوییچ)

۱۳ آذر ۱۳۹۸ - ۲۲:۰۰

پس از گذشت پنج سال از انتشار بازی Alien: Isolation که توسط شرکت کریتیو اسمبلی (Creative Assembly) مراحل تولید را گذارند و دردسترس علاقه‌مندان قرار گرفت، اکنون زمان آن فرارسیده است که دارندگان کنسول نینتندو سوییچ نیز بتوانند نسخه پورت شده این عنوان را تجربه کرده و از آن لذت ببرند. این نسخه که توسط شرکت فرال اینتراکتیو (Feral Interactive) عرضه شده و اقتباسی غیر از مستقیم از فیلم سینمایی Alien است، رخدادهای ۱۵ سال پس از داستان فیلم را بازگو می‌کند. در ادامه نگاهی به نقدها و نمرات پیرامون بازی خواهیم داشت:

 ۹۰/۱۰۰  Cubed3

تهیه این بازی برای طرفداران پلتفرم سوییچ که مشغول جمع‌آوری کلکسیون عناوین شاهکار هستند، کاملا ضروری است و تنها نکته مایوس کننده در مورد این بازی منتشر نشدن نسخه فیزیکی آن -حداقل تا لحظه نگارش این نقد- است.

۹۰/۱۰۰  Nintendo Life

Alien: Isolation یک شاهکار در سبک وحشت-بقا است و صادقانه می‌توان گفت یکی از بهترین بازی‌های رایانه‌ای تاریخ در این سبک است. “موش و گربه بازی” متشنج کننده با یکی از قاتلین نفرت‌انگیز دنیای سینما که به شکل هوشمندانه‌ای بازآفرینی شده است، می‌تواند گیم‌پلی راضی کننده‌ای را در این ژانر برای بازی‌باز به ارمغان بیاورد. همچنین این بازی اقباسی زیبا از یکی از بزرگترین فیلم‌های علمی-تخیلی تاریخ سینما است. فرال اینتراکتیو (Feral Interactive) برای پورت کردن این بازی و بسته‌های الحاقی‌های مربوطه برای پلتفرم سوییچ و کنترل های حرکتی آن به شدت عالی عمل کرده و تجربه‌ی این عنوان برای طرفداران سبک وحشت-بقا ضروری است.

۸۸/۱۰۰  Hobby Consolas

یکی از بهترین پورت‌ها برای نینتندو سوییچ و یکی از بهترین بازی‌های ژانر وحشت در دهه اخیر. اگر می‌خواهید لطفی به خودتان بکنید Alien: Isolation را بازی کنید و خلوص تحسین‌برانگیز آن‌را مشاهده کنید.

۸۰/۱۰۰  Nintendo Enthusiast

Alien: Isolation را میتوان یکی از بهترین بازی‌های اقتباس شده نام برد و فرال اینتراکتیو در بازآفرینی گیم‌پلی ترسناک بازی برای نینتندو سوییچ موفق شده است.

۸۰/۱۰۰  Areajugones

Alien: Isolation بر روی نینتندو سوییچ می‌تواند تجربه‌ای را به بازی‌باز عرضه کند که به نسخه اصلی کاملا وفادار است. این نسخه پورت شده توسط فرال اینتراکتیو (Feral Interactive) هنوز می‌تواند تنش و ترسی مداوم را ایجاد کند و نشان بدهد‌ می‌توان از روی فیلمی اسطوره‌ای، یک بازی خوش‌ساخت تولید کرد.

۷۰/۱۰۰  Metro GameCentral

یک اقتباس حقیقتا عالی و یک وحشت-بقای خوش‌ساخت اما زمان طولانی بازی و نبود یک خط داستانی جذاب از تبدیل شدن این عنوان به اثری کلاسیک جلوگیری می‌کند.

بازی Alien: Isolation فردا برای کنسول‌ نینتندو سوییچ در دسترس قرار خواهد گرفت. برای کسب اطلاعات بیشتر از این بازی، می‌توانید نقد و بررسی آن را به قلم آقای شاهین غمگسار از این نشانی بخوانید.

0
0
برچسب‌ها:

نظرات

دیدگاهتان را بنویسید