زیبایی در سادگی | نقدها و نمرات بازی Arise: A Simple Stroy منتشر شد

۱۱ آذر ۱۳۹۸ - ۲۳:۵۹

Arise: A Simple Story، اولین تجربه‌ی استودیو پیکولو (Piccolo) در توسعه‌ی بازی، با وعده‌ی روایت داستانی احساسی و زیبا از زندگی دو نفر، قول خلق لحظات تلخ و شیرینی را می‌داد. Arise قرار بود داستانی در مورد زندگی، شادی‌ها و پشت سر گذاشتن غم‌ها باشد؛ یک داستان ساده. حال، ساخته‌ی استودیو پیکولو منتشر شده است و به دنبال آن، منتقدان هم نقدهای اولیه خود از این بازی را منتشر کرده‌اند. در ادامه نگاهی به این نقدها و نمرات خواهیم داشت:

Destructoid 8.5/10

Arise: A Simple Story به نام خود وفادار می‌ماند و موفق به ارائه‌ی تجربه‌ای کارآمد و فرمیک می‌شود. به همین سبب به شدت منتظر دیدن پروژه‌ی بعدی این استودیو هستم.

Everyeye.it 8.5/10

طراحی هنری منحصر به فرد و موسیقی زیبا باعث می‌شوند این ماجراجویی به یکی از جادویی‌ترین‌های سال تبدیل شود. Arise: A Simple Story الماسی کوچک است که با وجود ایراداتش، درخشان است.

COGconnected 8.5/10

Arise: A Simple Story برخلاف سادگی‌اش داستانی بسیار قوی را روایت می‌کند. این بازی موفق می‌شود احساساتی را در بازی‌باز بیدار کند که کم‌تر بازی دیگری می‌تواند. المان‌های زیادی در این بازی وجود دارند که به خوبی در کنار یکدیگر قرار گرفته‌اند؛ از رنگ‌ها تا نورپردازی و موسیقی، گیم‌پلی و کنترل‌ها. حتی با وجود کم بودن تعداد کات‌سین‌ها و دیالوگ‌ها، Arise: A Simple Story موفق به روایت داستانی می‌شو که یک تجربه‌ی احساسی خاص را رقم می‌زند.

Dual Shockers 7.5/10

Arise: A Simple Story ماجرای داستان‌محورش را طوری با گیم‌پلی پلتفرمینگ پیوند می‌زند که می‌توان آن را تجربه‌ای موفق دانست. مکانیک تغییر زمان به بازی در طول داستان ۴ تا ۶ ساعته‌اش، کمی تنوع می‌بخشد و هیچ وقت بیش از اندازه جلوه نمی‌کند. با توجه به کارگردانی هنری زیبای بازی و داستان‌گویی خوب آن، قطعا دلیل کافی برای خرید اثر استودیو پیکولو وجود دارد. با این حال، هیچ جنبه‌ای از Arise: A Simple Story موفق به برانگیختن احساسات عمیق‌تری نمی‌شوند و این بازی شخصیت منحصر به فردی ندارد. شاید برای به پایان رساندن پیرمرد قصه نیازی به دستمال کاغذی نداشته باشید اما، اگر از بازی‌های ماجراجویی داستان‌محور لذت می‌برید، Arise: A Simple Story احتمالا مناسب شما است.

wccftech 6.5/10

Arise: A Simple Story یک تجربه‌ی زیبا و تکان‌دهنده است که حسابی اعصاب من را خرد کرد! بازی حس و حال دوست‌داشتنی و طراحی مرحله‌ی بعضا هوشمندانه‌ای دارد، اما کنترل‌های ناکارآمد و یک دوربین مزخرف این بازی را در برزخ رها می‌کند. Arise: A Simple Story شاید شایسته‌ی وقت شما باشد، اما تنها در صورتی که آدم صبوری باشید. به همین سادگی.

Arise: A Simple Story فردا برروی کنسول‌های اکس‌باکس وان و پلی‌استیشن ۴ و پلتفرم رایانه‌های شخصی موجود خواهد شد.

0
0

بیشتر بخوانیدنظرات

دیدگاهتان را بنویسید