خالق Assassin’s Creed به نقدهای بازی اخیرش واکنش نشان داد

PC ، PS4 ، PS4 Pro ، Xbox One ، Xbox One X ، اخبار ۱۰ آذر ۱۳۹۸ - ۲۲:۳۰

توسعه‌دهنده‌ی سابق سری بازی‌های Assassin’s Creed، آقای Patrice Désilets به تازگی در برابر نقدهای تند و تیز منتشر شده علیه عنوان Ancestors: The Humankind Odyssey واکنش نشان داده است.

پاتریک دزیلتز مدعی شده است که متای متوسط بازی اخیرش تنها به این خاطر اینگونه از آب در آمده است که منتقدینی که به این عنوان نمره داده‌اند در واقع بازی را، بازی نکرده‌اند! او می‌گوید:

من به گرفتن نمرات خیلی خوب عادت کرده بود، این مسئله را نمی‌توانم مخفی کنم.

دزیلتز در میان شرکت‌کنندگان مراسم Reboot Develop Red بیان کرد که زمانی که بر روی نسخه‌های مختلف سری Assassin’s Creed کار می‌کرده نمرات خیلی خوبی را توسط منتقدان دریافت می‌کرده و نمرات متوسط و ضعیف بازی اخیرش او را حسابی گیج و ناراحت کرده است. او در ادامه اینطور می‌گوید:

اما مردم از من و تیم ۳۵ نفری‌ام انتظار عنوانی در حد و اندازه‌ی Assassin’s Creed دارند که خب طبیعتا ممکن نیست. ما تصمیمات دشواری در رابطه با انتشار بازی خود گرفتیم و می‌خواستیم که چیز متفاوتی از آب درآید. ما کاملا مطمئن هستیم که تعدادی از منتقدان در واقع بازی را اصلا تجربه نکرده‌اند. این البته اصلا مسئله‌ی عجیبی نیست چرا که در این صنعت منتقدان چیزی در حدود ۱۵ بازی دارند که باید در طول یک هفته همه را نقد و بررسی کنند و طبیعتا فرصت نمی‌کنند تا همه‌ی آن‌ها را بازی کنند. از آنجایی که بازی ما بسیار متفاوت است بسیاری از آن‌ها بیخیال بازی کردن آن شدند.

دزیلتر در ادامه می‌گوید برخی منتقدان پا را فراتر هم گذاشته و مطالبی را از خود می‌سازند که صحت ندارند، برای مثال برخی از منتقدان اعلام کرده بودند که مفهوم اصلی بازی چیزی بیش از یک تا دو ساعت زمان می‌برد تا جا بیفتد در حالی که به گفته‌ی آقای دزیلتز اصلا اینچنین نبوده است.

و ما کاملا مطمئن هستیم که تعدادی از منتقدان المان‌هایی را از خود درآوردند که در بازی اصلا وجود ندارند. برای مثال در این عنوان آتشی وجود ندارد یا شما قادر به اسب‌سواری نیستید در حالی که یک منتقد در متن نقدش نوشته بود اسب‌سواری در این بازی چندان جذاب نیست! البته می‌دانم خیلی از مردم عصبانی هستند، بیشتر به خاطر این که من نمی‌دانم چطور یک بازی خوب بسازم.

همچنین آقای دزیلتز اعلام کرد که قرار گرفتن در نقش مدیر عامل یک استودیو و از طرف دیگر یک بازی‌ساز دو تجربه‌ی کاملا متفاوت هستند و این مورد را از دلایل ضعف در طراحی بازی خود برشمرد.

مدیر یک استودیو مسئول یک خانواده‌ی ۳۵ نفری است. بعد بازی‌ساز درون من تنها می‌خواهد که من در رابطه با چگونگی اجرا شدن ایده‌ها و طراحی بازی نظر بدهم در حالی که بعدی دیگر مدام می‌گوید نه نه، تو مسئول این افراد هستی و باید تصمیماتی بگیری که منجر به ادامه‌ی حیات استودیو شود. بدون این ابعاد شخصیتی من اینجا نخواهم بود.

عنوان Ancestors: The Humankind Odyssey هم‌اکنون برای پلتفرم PC در دسترس قرار دارد و در تاریخ ۶ دسامبر ۲۰۱۹ (۱۵ آذر سال ۹۸) برای کنسول‌های PlayStation 4 و Xbox One نیز منتشر خواهد شد.

12345678910(21 رای, میانگین آرا 9٫52 از 10 )
Loading...

نظرات

دیدگاهتان را بنویسید