خالق Assassin’s Creed به نقدهای بازی اخیرش واکنش نشان داد

PC ، PS4 ، PS4 Pro ، Xbox One ، Xbox One X ، اخبار ۱۰ آذر ۱۳۹۸ - ۲۲:۳۰

توسعه‌دهنده‌ی سابق سری بازی‌های Assassin’s Creed، آقای Patrice Désilets به تازگی در برابر نقدهای تند و تیز منتشر شده علیه عنوان Ancestors: The Humankind Odyssey واکنش نشان داده است.

پاتریک دزیلتز مدعی شده است که متای متوسط بازی اخیرش تنها به این خاطر اینگونه از آب در آمده است که منتقدینی که به این عنوان نمره داده‌اند در واقع بازی را، بازی نکرده‌اند! او می‌گوید:

من به گرفتن نمرات خیلی خوب عادت کرده بود، این مسئله را نمی‌توانم مخفی کنم.

دزیلتز در میان شرکت‌کنندگان مراسم Reboot Develop Red بیان کرد که زمانی که بر روی نسخه‌های مختلف سری Assassin’s Creed کار می‌کرده نمرات خیلی خوبی را توسط منتقدان دریافت می‌کرده و نمرات متوسط و ضعیف بازی اخیرش او را حسابی گیج و ناراحت کرده است. او در ادامه اینطور می‌گوید:

اما مردم از من و تیم ۳۵ نفری‌ام انتظار عنوانی در حد و اندازه‌ی Assassin’s Creed دارند که خب طبیعتا ممکن نیست. ما تصمیمات دشواری در رابطه با انتشار بازی خود گرفتیم و می‌خواستیم که چیز متفاوتی از آب درآید. ما کاملا مطمئن هستیم که تعدادی از منتقدان در واقع بازی را اصلا تجربه نکرده‌اند. این البته اصلا مسئله‌ی عجیبی نیست چرا که در این صنعت منتقدان چیزی در حدود ۱۵ بازی دارند که باید در طول یک هفته همه را نقد و بررسی کنند و طبیعتا فرصت نمی‌کنند تا همه‌ی آن‌ها را بازی کنند. از آنجایی که بازی ما بسیار متفاوت است بسیاری از آن‌ها بیخیال بازی کردن آن شدند.

دزیلتر در ادامه می‌گوید برخی منتقدان پا را فراتر هم گذاشته و مطالبی را از خود می‌سازند که صحت ندارند، برای مثال برخی از منتقدان اعلام کرده بودند که مفهوم اصلی بازی چیزی بیش از یک تا دو ساعت زمان می‌برد تا جا بیفتد در حالی که به گفته‌ی آقای دزیلتز اصلا اینچنین نبوده است.

و ما کاملا مطمئن هستیم که تعدادی از منتقدان المان‌هایی را از خود درآوردند که در بازی اصلا وجود ندارند. برای مثال در این عنوان آتشی وجود ندارد یا شما قادر به اسب‌سواری نیستید در حالی که یک منتقد در متن نقدش نوشته بود اسب‌سواری در این بازی چندان جذاب نیست! البته می‌دانم خیلی از مردم عصبانی هستند، بیشتر به خاطر این که من نمی‌دانم چطور یک بازی خوب بسازم.

همچنین آقای دزیلتز اعلام کرد که قرار گرفتن در نقش مدیر عامل یک استودیو و از طرف دیگر یک بازی‌ساز دو تجربه‌ی کاملا متفاوت هستند و این مورد را از دلایل ضعف در طراحی بازی خود برشمرد.

مدیر یک استودیو مسئول یک خانواده‌ی ۳۵ نفری است. بعد بازی‌ساز درون من تنها می‌خواهد که من در رابطه با چگونگی اجرا شدن ایده‌ها و طراحی بازی نظر بدهم در حالی که بعدی دیگر مدام می‌گوید نه نه، تو مسئول این افراد هستی و باید تصمیماتی بگیری که منجر به ادامه‌ی حیات استودیو شود. بدون این ابعاد شخصیتی من اینجا نخواهم بود.

عنوان Ancestors: The Humankind Odyssey هم‌اکنون برای پلتفرم PC در دسترس قرار دارد و در تاریخ ۶ دسامبر ۲۰۱۹ (۱۵ آذر سال ۹۸) برای کنسول‌های PlayStation 4 و Xbox One نیز منتشر خواهد شد.

12345678910(21 رای, میانگین آرا 9٫52 از 10 )
Loading...

نظرات

دیدگاهتان را بنویسید

 • Playgrond games گفت:

  ما کاملا مطمئن هستیم که تعدادی از منتقدان در واقع بازی را اصلا تجربه نکرده‌اند.
  بیچاره راست میگه
  نمونش گیرز ۵ با متای برابر نسخه قبل
  پس معلوم میشه یا نسخه قبل رو بازی نکردن یا این نسخه رو

  36Thumb up 34Thumb down
 • Majid گفت:

  بازیش ناقص بود اما نکات عالی ای داشت
  از اول هم قرار نبود یه بازی درجه یک باشه
  داشتن دید دیگه اشتباهه و هیچ دلیلی که مربوط باشه به اینکه این بازی قراره یه بازی aaa باشه هیج وقت وجود نداشت
  این بازی می تونه الگوی بازی های آینده بشه چون مهم ترین نقطه ضعفش داستانش بود(فکر کنم کلا نداشت)
  برخی بازی ها برای سازنده فقط جنبه تمرین دارن و بس فقط کافیه خرج هزینه هاشو در بیاره

  16Thumb up 2Thumb down
 • Sadegh.si گفت:

  متاسفانه بازی رو تجربه نکردم ولی صحبت هاش واقعاً درسته و داره میگه هیچی نباشه من و تیم کوچیکم براش زحمت کشیدیم.
  و بهترین قسمت صحبت هاش:
  «ما کاملا مطمئن هستیم که تعدادی از منتقدان المان‌هایی را از خود درآوردند که در بازی اصلا وجود ندارند. برای مثال در این عنوان آتشی وجود ندارد یا شما قادر به اسب‌سواری نیستید در حالی که یک منتقد در متن نقدش نوشته بود اسب‌سواری در این بازی چندان جذاب نیست!» یکی از جالب ترین تعابیری که در مورد منتقدان کوته نظر حال حاضر دنیای گیم خوندم!

  7Thumb up 0Thumb down
 • Milad8tech گفت:

  ع.. بازیه جدید بازی سازا، فردا ea میاد میگه ما هیچ وقت (پی تو وین) نبودیم و منتقدان بازی را تجربه نکردند

  1Thumb up 2Thumb down
 • 2003 Hamid Reza گفت:

  من که باهاش موافقم
  اصلا چیشد از assassin creed فاصله گرفت

  2Thumb up 1Thumb down