کنترلرهای پلی‌استیشن ۵ در تصویر جدید لو رفته از این کنسول دیده می‌شوند

PS5 ، اخبار ، اخبار بازی ۹ آذر ۱۳۹۸ - ۲۳:۱۵

ساعتی پیش یکی از کاربران توییتر با نام Alcoholikaust تصویر جدیدی از کنسول پلی‌استیشن ۵ را منتشر کرد. در این تصویر، دو کیت توسعه‌ی کنسول پلی‌استیشن ۵ مشاهده می‌شود که دقیقا مشابه تصویر استخراج شده از طرح ثبت شده توسط شرکت سونی هستند.

با این حال، مهم‌ترین و جالب‌ترین نکته‌ی این تصویر وجود کنترلرهای کنسول پلی‌استیشن ۵ یا همان DualShock 5 (شرکت سونی هنوز رسما نام کنترلرهای کنسول نسل بعدی خود را منتشر نکرده است و این نام تنها یک فرض است) در آن است. اگرچه این تصویر از فاصله‌ی نسبتا زیاد گرفته شده است ولی یک نکته‌ی بسیار مهم در این عکس مشاهده می‌شود که این کنترلر را از دوال‌شاک ۴ (DualShock) جدا می‌کند؛ دیگر خبری از پنل نورانی یا همان لایت بار (Light Bar) پشت کنترلر نیست. علاوه بر این، به نظر می‌رسد در مقایسه با کنترلرهای کنسول قبلی، دکمه‌های پشتی کنترلر جدید کمی بزرگ‌تر بوده و طراحی آنالوگ‌های کنترلر نیز اندکی تغییر کرده‌اند که تمامی این موارد با طرح رسمی ثبت شده از سوی شرکت سونی برای کنترلر کنسول بعدی مطابقت دارند (تصاویر مربوط به طرح شرکت سونی برای کنترلر بعدی در انتهای خبر قرار گرفته‌اند). براساس طرح منتشر شده، کنترلر دوال‌شاک ۵ شامل یک میکروفون داخلی نیز می‌شود که متاسفانه در این تصویر بخش جلوی کنترلر دیده نمی‌شود.

تنها چیزی که به صورت رسمی از کنترلرهای نسل بعدی می‌دانیم، به صحبت‌های کوتاه منتشر شده از سوی آقای مارک سرنی (Mark Cerny) مربوط می‌شود. به گفته‌ی ایشان دوال‌شاک ۵ شامل یک بازخورد لمسی (Haptics Feedback: تکنولوژی که دستگاه با استفاده از اعمال فشار یا لرزش و از طریق حس لامسه، با کاربر ارتباط برقرار می‌کند) بسیار پیشرفته‌تر می‌شود که تجربه‌ای متفاوت را با توجه به سطوحی که کاربر در بازی برروی آن قرار گرفته است، به شما ارائه می‌کند. علاوه بر این، کنترلر کنسول نسل بعدی شرکت سونی شامل یک اسپیکر ارتقا یافته نیز می‌شود که احتمالا با هدف ارائه‌ی کیفیت صوتی بالاتر از روی کنترلر طراحی شده است. در کنار این موضوع، دکمه‌های فشاری پشت کنترلر سطوح مقاومت متفاوتی را دارا هستند که یک تجربه‌ی مناسب در مواردی مانند کشیدن زه یک کمان را با بازی‌باز ارائه خواهند کرد.

در کنار این موارد، یکی از خبرهای خوب شرکت سونی برای هواداران، بهبود کیفیت و افزایش طول عمر باتری‌های کنترلر جدید نسبت به دوال‌شاک ۴ بود که توسط درگاه یواس‌بی تایپ سی (USB – C) تعبیه شده برروی کنترلر شارژ خواهند شد. اگرچه این امکانات باعث شده است تا کنترلر جدید شرکت سونی نسبت به کنترلر فعلی کمی سنگین‌تر باشد ولی به گفته‌ی این شرکت، این کنترلر همچنان از کنترلر رقیب در حالتی که باتری درون کنترلر قرار گرفته است، سبک‌تر خواهد بود. همان‌طور که گفته شد، شرکت سونی تا به امروز اطلاعات زیادی از کنترلر و یا کنسول نسل بعدی خود را منتشر نکرده است. از این رو، بهتر است به تصویر یاد شده تنها به دید یک شایعه نگاه کرده و تا معرفی رسمی کنسول منتظر بمانید.

12345678910(52 رای, میانگین آرا 7٫38 از 10 )
Loading...

نظرات

دیدگاهتان را بنویسید