کمبود PS3 و ۲ iPad در چین به خاطر سونامی ژاپن

۲۹ اسفند ۱۳۸۹ - ۱۸:۵۵

سونامی و زلزله در ژاپن باعث کمبود بسیاری از لوازم الکتریکی در سراسر جهان شده‌ است. بیشتر کارخانجات بزرگ محصولات الکتریکی مانند Sony، Panasonic و Canon از این حوادث صدمه و خسارت دیده‌اند. Sony اعلام کرده که بر اثر این حوادث ۱۲۷ هزار PS3 از بین رفته‌اند و قیمت این کنسول در چین ۳۰ دلار افزایش داشت!

به گزارش China Daily، قیمت PS3 Slim 120 gb در چین به علت کم شدن واردات از ژاپن به این کشور، ۳۰ دلار افزایش به خود دیده است. همچنین iPad 2 هم که زمان کمی از انتشار آن می‌گذرد، به سختی در بازار پیدا می‌شوند. تا پیش از این مردم می‌توانستند iPad 2 را با قیمت ۶۹۹ دلار خریداری کنند، اما حالا باید ۱۳۰۰ دلار پول برای آن بدهند!

همچنین پیدا کردن لنز های دوربین های Canon در چین به کاری غیرممکن بدل شده که این مسئله می‌تواند روی بازار ایالات متحده آمریکا هم تاثیر منفی داشته باشد.

پیش‌بینی می‌شود که این وضعیت تا ۳ ماه آینده ادامه داشته باشد؛ اما کارشناسان می‌گویند که آثار بلند مدت آن تا مدت ها بر جای خواهند ماند. زلزله‌ی ژاپن هم نقش بسیار مهمی در ایجاد این وضعیت داشته و هنوز بسیاری از کارخانه‌های تخریب شده نمی‌خواهند ساختمان هایشان را تعمیر کنند تا خطرات بعدی به طور کامل دفع شود.

0
0
برچسب‌ها:

نظرات

دیدگاهتان را بنویسید