تمدن کنسولی | نقدها و نمرات نسخه‌ی کنسولی بازی Sid Meier’s Civilization VI منتشر شد

۷ آذر ۱۳۹۸ - ۲۱:۰۰

بازی Sid Meier’s Civilization VI که طبق عادت این فرنچایز تحسین بالای منتقدان را در بر داشته است، پس از انتشار برروی پلتفرم رایانه‌های شخصی و کنسول نینتندو سوئیچ، بالاخره برای کنسول‌های پلی‌استیشن ۴ و اکس‌باکس وان هم منتشر شده است و نمرات آن نشان می‌دهد توانسته پورت خوبی برای کنسول‌ها باشد. جدیدترین نسخه از سری Civilization مثل همیشه به شما اجازه می‌دهد تا با روش‌هایی خلاقانه با دنیای بازی تعامل داشته باشید، امپراطوری‌تان را گسترش دهید، فرهنگ‌تان را پیش ببرید و با برخی از بزرگ‌ترین رهبرهای تاریخ رقابت کنید تا بتوانید تمدنی را بسازید که طی سالیان دوام داشته باشد. در ادامه تعدادی از نقدها و نمرات بازی را بررسی می‌کنیم:

COGconnected 9.2/10

به زبان ساده، اگر از بازی‌های استراتژی یا سری بازی‌های Civilization لذت ببرید، باید این بازی را خریداری کنید. البته خودم می‌دانیم که این کار را انجام داده‌اید و Sid Meier’s Civilization VI همین حالا در لیست دانلودتان است. اگر اینطور نیست، هنوز وقت دارید تا این کار را انجام دهید.

Playstation Universe 9/10

Civilization VI بازی فوق‌العاده‌ای است و موفق می‌شود تقریبا بدون کم و کسری و با دو بسته‌ی الحاقی بزرگ، به کنسول‌ها بیاید. این یک عنوان ضرروی برای هواداران استراتژی کنسولی است.

Push Square 9/10

Civilization VI یک بازی فوق‌العاده است که راه‌های زیادی برای بازی کردن پیش روی مخاطب می‌گذارد. شما می‌توانید رهبر یک ملت صلح‌جو باشید یا یک امپراطوری جنگ‌افروز راه بیاندازید و به تجربه‌ای دست پیدا کنید که تنها تعداد انگشت‌شماری از سایر عناوین پلی‌استیشن ۴، قادر به ارائه‌ی آن هستند. زمان بارگذاری طولانی، موسیقی نه چندان جالب و کنترل‌های بعضا اذیت‌کننده تنها نکات منفی یکی از بهترین استراتژی‌های این نسل است. این بازی عنوانی است که هواداران ژانر استراتژی به هیچ عنوان نباید از دست دهند.

IGN Spain 8.9/10

یک مثال موفق بارز در زمینه‌ی پورت کردن یک بازی استراتژی برای کنسول‌ها. با تشکر از رابط کاربری و کنترل‌ها، دل‌مان برای ماوس و کیبورد تنگ نخواهد شد.

Xbox Achievements 8.5/10

Civilization بالاخره به کنسول‌ها بازگشته است و هنوز هم به شدت سرگرم‌کننده است. تعداد زیادی مکانیک جدید که شما را مشغول می‌کنند، یک سری کنترل کارآمد و توانایی تهاجم نظامی به کشوری دیگر فقط برای اینکه به شما چپ نگاه کرده است! چه کسی می‌تواند به چنین مواردی نه بگوید؟

Eurogamer 8/10

در مجموع باید گفت Sid Meier’s Civilization VI، سر و شکل فوق‌العاده برروی پلی‌استیشن ۴ و اکس‌باکس وان دارد. تمام امکانات بازی اعم از نقشه‌ی عظیم تا بخش آنلاین در بازی وجود دارند. گرافیک بازی در سطح خوبی است و گیم‌پلی به لطف کنترل‌های خوب و رابط کاربری کارآمد، به طرز بی‌نقصی به کنسول‌ها پورت شده است. تنها افسوس از بابت غایب بودن مادها برروی کنسول‌ها است. با این حال، Sid Meier’s Civilization VI آماده فتح قلب‌هایی است که تا کنون حتی یک بازی هم در این ژانر تجربه نکرده‌اند.

Attack of the Fanboy 8/10

Sid Meier’s Civilization VI برروی کنسول‌ها، به زبان ساده همان بازی است که می‌توانستید برروی رایانه‌های شخصی انجام دهید. با اینکه عادت کردن به کنترل‌ها کمی زمان می‌برد، این عنوان در حال حاضر یکی از بهترین‌ بازی‌های استراتژی موجود در بازار است و بالاخره، با کوچک‌ترین یا حتی بدون هیچ گونه کمبودی به روی کنسول‌ها آمده است.

میانگین نمرات بازی برروی کنسول اکس‌باکس وان

میانگین نمرات بازی برروی کنسول پلی‌استیشن ۴

با این اوصاف، بازی Sid Meier’s Civilization VI اکنون برروی کنسول‌های پلی‌استیشن ۴، اکس‌باکس وان، نینتندو سوئیچ و رایانه‌های شخصی در دسترس است.

 

0
0

نظرات

دیدگاهتان را بنویسید