فروش بازی‌های ویدیویی در سال جاری رشد زیادی داشته است

۳ آذر ۱۳۹۸ - ۲۲:۳۰

اوایل سال جاری پیش‌بینی شده بود که درآمد خالص بازی‌های ویدیویی در انتهای سال ۲۰۱۹ چیزی بالغ بر ۱۵۰ میلیارد دلار خواهد بود. این رقم به تازگی تصحیح شده است.

اعلامیه‌ مذکور توسط Newzoo منتشر شده است که در ماه ژوئن سال جاری تحقیقی را در رابطه با فروش جهانی بازی‌های ویدیویی به سرانجام رسانید. در این تحقیق پیش‌بینی شده بود که میزان فروش خالص جهانی بازی‌ها چیزی بالغ بر ۱۵۲٫۱ میلیارد دلار خواهد بود که رشدی ۹٫۶ درصدی را نسبت به سال گذشته نشان می‌دهد.

ابتدا تخمین زده شده بود که ایالات متحده، چین را که بزرگ‌ترین بازار بازی‌های ویدیویی را در اختیار دارد، شکست خواهد داد. دلیل این امر آن است که اخیرا در چین مدت زمانی که کودکان اجازه‌ی بازی کردن دارند دچار محدودیت‌هایی شده و علاوه بر آن، لغو لایسنس انتشار برخی بازی‌ها در این کشور نیز مزید بر علت شده است. در نهایت پیش‌بینی نام‌برده محقق نشد.

بیانیه‌ی اصلاح‌شده‌‌ای به تازگی منتشر شده است که نشان می‌دهد میزان درآمد خالص بازی‌های ویدیویی در سال جاری چیزی بالغ بر ۱۴۸٫۸ میلیارد دلار می‌باشد. اختلاف مقدار تخمین زده شده با رقم واقعی چیزی در حدود ۳٫۳ میلیارد دلار است که رقم بسیار چشم‌گیری محسوب می‌شود. گرچه این مقدار محاسبه شده هنوز جای کار دارد، چرا که فروش بازی‌هایی که در ۳ ماه آخر سال منتشر شده یا خواهند شد را دربر نگرفته است.

این تحقیق همچنین اذعان کرده که سود خالص فروش بازی‌های ویدیویی تا سال ۲۰۲۲ چیزی در حدود ۱۸۹ میلیارد دلار خواهد بود که ۸۰ درصد آن متعلق به بازار بازی‌های کنسولی و موبایل خواهد بود. با روند افزایشی سود حاصل از فروش جهانی بازی‌های ویدیویی، دستیابی به رقم ۲۰۰ میلیارد دلار چندان دور از انتظار نیست.

0
0
برچسب‌ها: ، ، ، ،

نظرات

دیدگاهتان را بنویسید