گیفت کارت
گیفت کارت

بازی Final Fantasy 14 برای اکس‌باکس وان عرضه خواهد شد

۲۴ آبان ۱۳۹۸ - ۱۹:۳۰

طبق اخبار رسمی منتشر شده، بازی Final Fantasy 14 بالاخره قرار است برای کنسول اکس‌باکس وان منتشر شود و دارندگان کنسول مایکروسافت (Microsoft)، می‌توانند از ساخته‌ی اسکوئر انیکس (Square Enix) لذت ببرند.

به گفته‌ی فیل اسپنسر (Phil Spencer)، معاون اجرایی بخش بازی‌هایی ویدئویی مایکروسافت، در آینده‌ای نه چندان دور می‌توانیم شاهد عرضه‌ی این  بازی نقش‌آفرینی آنلاین برروی اکس‌باکس وان باشیم:

هواداران هوشیار احتمالا متوجه شده‌اند که تنها یک بازی از سری Final Fantasy برای کنسول ما منتشر نشده است: شماره ۱۴٫ Final Fantasy 14، یکی از بازی‌هایی است که من سخت مشغول کار جهت آوردن برروی اکس‌باکس بوده‌ام. هر چند امروز این مورد را هنوز در اخبار نمی‌بینید اما مطمئن باشید، این بازی برای اکس‌باکس وان عرضه خواهد شد. ما رابطه‌ی بسیار خوبی با یوشیدا-سان (Yoshida-San) داریم و سعی می‌کنیم برروی یک بازی تماما آنلاین که آن‌ها سال‌ها برروی آن کار کرده‌اند را با قابلیت بازی میان پلتفرمی، به اکس‌باکس بیاوریم. این یکی از بازی‌هایی است که قطعا برای اکس‌باکس وان عرضه خواهد شد و می‌دانم که خیلی از هواداران‌مان از دیدن آن هیجان‌زده خواهند شد.

بازی Final Fantasy 14 در نسل پیشین پس از بهینه‌سازی، با عنوان Final Fantasy 14: A Realm Reborn برروی کنسول پلی‌استیشن ۳ و پلتفرم رایانه‌های شخصی عرضه شد. با این حال، برای بسیاری سوال بود که چرا این بازی برروی کنسول آن زمان مایکروسافت، یعنی اکس‌باکس ۳۶۰ عرضه نشده است. به نظر می‌رسد عدم عرضه‌ی این بازی در آن زمان، به خاطر سیاست‌های مایکروسافت جهت جلوگیری از بازی میان پلتفرمی با پلی‌استیشن ۳ و رایانه‌های شخصی بوده است. به نظر می‌رسد زمانه عوض شده است و فیل اسپنسر، قصد دارد این بازی را برای هواداران اکس‌باکس هم قابل بازی کند.

0
0

نظرات

دیدگاهتان را بنویسید

 • Mgs4 گفت:

  خب مثل اینکه رابته سونی و ماکرو سافت خیلی باهم خوب شده یادش بخیر یه زمانی سونی به سیاست های اولیه اکس باس وان مثل اتصال دائم به اینترنتو قیمت ۵۰۰ دلاری تیکه مینداخت مارو سافتم به ps4proفورکی اپ اسکریل ولی الان خیلی خوبن وبا هم دوست شدن بیان ماهم باهم دوست باشیم

  0
  0
 • TzzzT23 گفت:

  من که از این بازی سر در نیاوردم, ۱۰$ شده بود خریدم بازی رو بعد که dlc shadow bringer اومد بازی رو آپدیت کردم میرم تو بازی میزنه free trial !!!!!! واقعا خورد تو ذوقم. نمیدونم اینا هم از سیاست کثیف destiny استفاده کردن یا نه ولی خیلی بازیشو دوست داشتم. البته بازی هنوز قابل اجرا هست ولی یه سری کار ها رو نمیشه انجام داد.

  0
  0