تولد نسل هشتم پوکمون‌ها | نقد‌ها و نمرات بازی Pokemon Sword and Shield

۲۳ آبان ۱۳۹۸ - ۰۹:۰۰

بالاخره یکی از مهم‌ترین بازی‌های تعطیلات سال جاری در دسترس قرار گرفت و حالا شاهد نقد‌ها و نمرات بازی Pokemon Sword & Shield هستیم. پس با ما همراه باشید تا نظرات منتقدین را با یکدیگر بررسی کنیم.

با این‌که مجموعه‌ی به شدت بزرگ و محبوب Pokemon برروی کنسول دستی متولد شده است، اما بسیاری از طرفداران بی‌صبرانه منتظر بودند تا این سری به کنسول‌های خانگی شرکت نینتندو نیز راه پیدا کند. حال به لطف کنسول ترکیبی نینتندو سوییچ و عدم انتشار یک کنسول دستی جداگانه، جدیدترین نسخه‌ی اصلی مجموعه‌ی Pokemon برای اولین بار برروی کنسول‌ خانگی عرضه شده است. حال پس از بازسازی اولین نسخه‌ی سری در قالب عناوین Let’s Go Pikachu and Eevee برای نینتندو سوییچ، استودیوی گیم فیریک (Game Freak) تائید کرد که اولین بازی نسل هشتم مجموعه‌ی Pokemon با نام Pokemon Sword & Shield منتشر خواهد شد.

داستان Pokemon Sword & Shield در دنیای Galar جریان دارد. این سرزمین بسیار زیبا که در واقع از بریتانیا الهام گرفته شده است، شامل محیط‌های متنوعی نظیر شهر‌های صنعتی، جنگل‌های سرسبز، کوهستان‌های برفی و روستا‌های زیبا می‌شود. در سرزمین Galar، انسان‌ها و پوکمون‌ها با یکدیگر زندگی کرده و برای پیشرفت صنعت تلاش می‌کنند. مثل همیشه، شما باید با رفتن به باشگاه‌های (Gyms) مختلف این منطقه، با افراد دیگر مسابقه داده و برای بدست آوردن عنوان قهرمان تلاش کنید.

IGN 9.3/10

Pokemon Sword and Shield بهترین بازی‌های مجموعه هستند که بدون از بین بردن جادوی جذاب سری، خسته کننده‌ترین سنت‌های مجموعه‌یPokemon را ساده‌تر کرده‌اند.

GameSpot 9/10

در طی جمع آوری پوکمون‌ها، مبارزه و اکتشاف، Sword and Shield بخش‌های اضافی را حذف کرده و برروی موارد بسیار مهمی که بازی‌های Pokemon را از همان ابتدا درگیر کننده و جذاب کردند، تمرکز می‌کند. سیستم‌های بیش از حد پیچیده، دیگر جلوی شما را نمی‌گیرند؛ از همان ابتدا، شما می‌توانید در منطقه‌ی Galar به اکتشاف بپردازید، پوکمون‌های جدید را مشاهده کرده و استراتژی‌های جدید مبارزات را با محدودیت بسیار کمی امتحان کنید. این به شما اجازه می‌دهد تا از هدف اصلی Pokemon لذت ببرید و این موضوع سبب می‌شود تا شاهد یک شروع قدرتمند برای این سری برروی نینتندو سوییچ باشیم.

GamesRadar 9/10

تغییرات گیم‌پلی و توجه به جزئیات، باعث می‌شوند تا Pokemon Sword and Shield به درگیر کننده‌ترین نسخه‌ی Pokemon تبدیل شود.

Game Informer 8.8/10

Pokemon Sword and Shield شروع قدرتمندی برای انتقال مجموعه به کنسول‌ها محسوب می‌شوند. با این‌که برخی موارد سبب می‌شوند تا این بازی‌ها در رسیدن به مقام افسانه‌ای واقعی ناکام بمانند، اما نسل جدید ثابت می‌کند که حتی پس از گذشت بیش از دو دهه از انتشار نسخه‌ی اول مجموعه‌ی Pokemon، این مجموعه هنوز هم عالی است.

Everyeye.it 8.5/10

Pokemon Sword and Shield بازی‌های پیچیده و قانع کننده‌ای هستند: یک داستان خوب، گیم‌پلی متنوع و طراحی مراحل هوشمندانه، ویژگی‌های اصلی نسل جدید Pokemon هستند.

Nintendo Life 8/10

Pokemon Sword and Shield در ارائه‌ی ایده‌های جدید موفق بوده‌اند. اما از طرف دیگر، آن‌ها این مجموعه را به اندازه‌ی کافی به جلو سوق نمی‌دهند. نقاط قوت بازی به خوبی کار می‌کنند، اما موارد منفی طوری هستند که به نظر می‌رسد حاصل اید‌ه‌های طراحی یک دهه پیش بوده‌اند. لحظاتی در این عناوین وجود دارند که بهترین تجربه‌ی مجموعه مجسوب می‌شوند، اما این لذت به دلیل حضور لحظات متناقض که ما را ناامید کردند و در حد و اندازه‌ی بقیه‌ی بازی نبودند، کاهش پیدا می‌کند. چیزی که در این‌جا داریم، پر از پستی‌ها و بلندی‌هاست؛ از لذت و شگفتی مشاهده‌ی پوکمون‌های جدید در استادیوم‌های مملو از تماشاگران مشتاق گرفته تا مکالمه‌های یک نواخت و طولانی که می‌خواستیم آن‌ها را رد کنیم.

EGM 8/10

اولین نسل بازی Pokemon که برروی یک کنسول خانگی عرضه شده است، شما را ناامید نمی‌کند. ویژگی‌های جدید مانند Dynamaxing و Wild Area، موارد سرگرم‌ کننده‌ی جدیدی هستند که تجربه‌ی تبدیل شدن به یک قهرمان پوکمون را باز هم تازه نگه می‌دارند. حیف که گیم فیریک تمرکز خود را بیشتر برروی ویژگی‌های جدید نگذاشته بود.

Metro GameCentral 7/10

شاید حواشی مربوط به Dexit (کاهش تعداد پوکمون‌ها) کمی اغراق شده باشند، اما بدون آن نیز این یک تلاش نه چندان جاه طلبانه و ناامید کننده برای مدرن سازی Pokemon و گسترش آن است.

VG247 6/10

Pokemon Sword & Shield در اغلب موارد کمی ناامید کننده هستند و در برخی موارد، کمی ناتمام به نظر می‌رسند. اما با این حال، این عناوین هنوز هم همان حس گرم و دوست داشتنی که از این سری انتظار می‌رود را ارائه می‌دهند. مهمترین چیز این است که حتی آزار دهنده‌ترین بخش‌های بازی نیز نتوانستند من را از ادامه‌ی تجربه‌ی بازی دلسرد کنند؛ این یکی از نقاط قوت بازی است.

Daily Star 6/10

Pokemon Sword & Shield بازی‌های بدی نیستند. اما در اغلب موارد، به ازای شخصیت پردازی سرگرم کننده و نوآورانه و همچنین طراحی خلاقانه‌ی پوکمون‌های جدید، نقاط ضعفی مانند ریتم نامناسب و طراحی محدود دنیا نیز وجود دارند. دنیای Galar بسیار دوست داشتنی بوده و تفسیری زیبا از بریتانیا است که از دوران کودکی آرزوی آن را داشتم. اما به خاطر محدود کردن گرفتن پوکمون‌ها به وسیله‌ی Gym Badg‌e‌ها،  برخی طراحی‌های نصفه کاره برای مسیر‌ها و شهر‌ها ومحتویات متوسط برای پس از اتمام بازی، Sword & Shield را تنها می‌توان در دسته‌ی عناوین «خوب» Pokemon قرار داد… نه بهترین‌ها.

بازی Pokemon Sword & Shield هم‌اکنون به صورت انحصاری برروی کنسول‌ نینتندو سوییچ در دسترس قرار دارد.

0
0

نظرات

دیدگاهتان را بنویسید