استراتژی در اوج | نقدها و نمرات بازی Age of Empires II: Definitive Edition

۲۱ آبان ۱۳۹۸ - ۲۳:۵۹

سرانجام یکی از مورد انتظارترین بازی‌های سبک استراتژی، یعنی نسخه‌ی Definitive بازی Age of Empires II منتشر شد. بازی که حدود بیست سال پیش منتشر شد و توانست به بازی جریان‌ساز و مهمی در سبک استراتژی تبدیل شود. هواداران این بازی می‌توانند این بار این بازی را با گرافیک چشم‌نواز ۴K Ultra Hd، ساندترک کاملا ریمستر شده و چند قلم محتوای جدید تجربه کنند. The Last Khans با ۳ کمپین جدید و چهار Civilization جدید نیز در این بازی وجود دارند.

جدیدترین نسخه‌ی سری Age of Empires (به ترتیب عددی)، Age of Empires IV خواهد بود که توسط مایکروسافت (Microsoft) تایید شده است اما هنوز تاریخ عرضه‌ی دقیقی برای آن در نظر گرفته نشده است. با این حال Age of Empires: Definitive Edition که در واقع همان اولین Age of Empires با تغییراتی مشابه با تغییرات Age of Empires II: Definitive Edition نسبت به نسخه‌ی اصلی، در سال ۲۰۱۸ منتشر شد.

حالا نمرات Age of Empires II: Definitive Edition منتشر شده است و به نظر شاهد بازی استراتژی خوبی هستیم. در ادامه این نمرات را با یکدیگر بررسی می‌کنیم:

Windows Central 9/10

Age of Empires II: Definitive Edition با وجود مشکلاتی قابل اشاره در زمینه‌ی هوش مصنوعی و عدم تعادل در برخی بخش‌ها، تجربه‌ی بسیاری لذت‌بخشی است. فقط حتما از تطبیق مشخصات رایانه‌تان با حداقل سیستم مورد نیاز بازی مطمئن شوید تا تجربه‌ی کاملی از بازی داشته باشید.

Wccftech 9/10

Age of Empires II: Definitive Edition مقدار زیادی محتوا را در قالب صدها ساعت بخش داستانی به شما اهدا می‌کند. با یک هوش مصنوعی بهبودیافته که نبرد‌های چالش‌ برانگیزتری را ایجاد می‌کنند و تصویر و صدای ارتقایافته، به هیچ عنوان از انجام Age of Empires II: Definitive Edition خسته نخواهید شد. با چنین قیمت ارزانی، پیشنهاد نکردن بازی بسیار سخت است.

The Games Machine 8.3/10

بهترین نسخه‌ی موجود از یک بازی ارزشمند که باعث تاریخ‌سازی شد. یک بازی لایق شایسته برای جشن گرفتن بیستمین سالگرد این بازی.

IGN Italia 8/10

یک بازگشت شکوهمند به رایانه‌های شخصی و یک تجربه‌ی همچنان شایسته در سبک Real-Time Strategy. نسخه‌ی Definitive بازی Age of Empires با حفظ هسته‌ی اصلی و انجام بهبودهای لایق توجه، بازی ارزشمندی است. با این حال، هنوز ایراداتی در بخش فنی وجود دارند اما حس نوستالژی موجود باعث می‌شود Age of Empires II: Definitive Edition، بهترین نسخه‌ی حاضر از این بازی استراتژی مایکروسافت باشد.

PC Gamer 7.8/10

یک به‌روز‌رسانی صیقل خورده و گسترده که این بازی استراتژی کلاسیک را به عصر مدرن می‌آورد.

PC Invasion 6/10

Age of Empires II: Definitive Edition محتوای لازم برای سرگرم کردن شما برای مدتی کوتاه را دارد. متاسفانه، جلوه‌های بصری بازی و هسته‌ی گیم‌پلی بیست سالی تاریخ مصرف‌شان گذشته است. با توجه به قیمت اندک بازی، این به عنوان یک سفر نوستالژی‌گونه برای هواداران مناسب است اما نمی‌تواند در مقابل بازی‌های استراتژی امروز ایستادگی کند.

 Everyeye.it 75/10

این به این معنا نیست که بازی که اصالتا توسط Ensemble ساخته شده بود امروز بی‌کیفیت است اما، Age of Empires II: Definitive Edition را باید با کمی آمادگی بازی کنید: باید بدانید که برخی جنبه‌های بازی اکنون “قدیمی” هستند و آن محدودیت‌های فنی که امروز توسط پیشرفت‌های نرم‌افزاری برطرف شده‌اند هنوز وجود دارند.

Age of Empires II: Definitive Edition تا فردا برروی پلتفرم رایانه‌های شخصی منتشر خواهد شد.

0
0

نظرات

دیدگاهتان را بنویسید