اپل در حال کار برروی یک هدست ترکیبی از واقعیت افزوده و مجازی است

۲۱ آبان ۱۳۹۸ - ۲۰:۰۰

در حالی که فناوری واقعیت مجازی نتوانست در ابتدا به آنگونه که پیش‌بینی می‌شد، جای خود را در میان جامعه‌ی فناوری و بازی‌بازان باز کند، با این‌حال همراه با یک پیشرفت کند، به لطف فیسبوک و سونی، در حال گسترش در میان جوامع بازی‌باز‌ان و صنعت بازی‌های ویدئویی است. همچنین فناوری واقعیت افزوده نیز، با اینکه عمر نسبتا زیادی از آن می‌گذرد، تنها در آثاری واقعیت افزوده‌ای مانند Pokemon Go و Minecraft Earth به صورت گسترده مورد استفاده قرار گرفت. حال به نظر می‌رسد که شرکت اپل (Apple)، قصد دارد تا برای بهبود عملکرد، دو فناوری مورد نظر را در یک دستگاه ادغام کند.

بر اساس گزارشات منتشر شده، این عینک تنها بازار بازی‌های ویدئویی را هدف قرار نخواهد داد و می‌توان برای تماشای ویدئو و همچنین برگزاری کنفرانس‌های واقعیت مجازی و یا واقعیت افزوده نیز از آن بهره برد. شرکت اپل امیدوار بود تا این فناوری را طی سال جاری میلادی به بازار عرضه کند اما به دلایلی، عرضه و ارائه‌ی آن به خریداران و کاربران با تاخیر مواجه شده است.

در حالی که این فناوری، بسیار هیجان‌انگیز است و می‌تواند مرز بین جهان واقعی و تکنولوژی و البته بازی‌های ویدئویی را در هم بشکند، اما باید برای دسترسی به آن، احتمالا تا سال ۲۰۲۱ و یا ۲۰۲۲ صبر کنیم. البته احتمالا تا سال آینده، شاهد عرضه‌ی نسخه‌های محدود و مخصوص تست این هدست واقعیت افزوده باشیم اما برای دسترسی به نسخه‌ی نهایی آن، باید دو سالی را صبر کنیم.

0
0

نظرات

دیدگاهتان را بنویسید