شایعه‌: مرحله‌ی بتای Diablo IV در سال ۲۰۲۰ آغاز خواهد شد | کنسل شدن بازسازی Diablo II

۲۰ آبان ۱۳۹۸ - ۱۵:۰۰

هفته‌ی گذشته شاهد معرفی اثر مورد انتظار Diablo IV بودیم که قرار هست ما را دوباره با ظاهری گوتیک و قرون وسطایی به مانند نسخه‌ی دوم اما اینبار تاریک‌تر و خون‌بارتر از گذشته، در خود غرق کند. حال اطلاعات جدید و زیادی از این اثر مانند تاریخ آغاز بتای آن و همچنین دو قهرمان معرفی نشده‌ی آن درز کرده است که در ادامه به بررسی آن‌ها خواهیم پرداخت.

این اطلاعات توسط فردی که چهار ماه پیش، طرح‌های هنری و همچنین اطلاعات بسیار زیادی را از Diablo IV منتشر ساخته بود، درز کرده است. با توجه به این موضوع که وی کاملا اطلاعات درستی را از این اثر در اختیارمان گذاشته بود، به نظر می‌رسد که می‌توان به اطلاعات درز شده‌ی جدید نیز اعتماد کرد. بر اساس اطلاعات منتشر شده، دو کلاس دیگر که فعلا معرفی نشده‌اند، Paladin و Amazon نام دارند. البته بر اساس توضیحات وی، کلاس‌های بازی به پنج عدد ختم نشده و پس از عرضه‌ی رسمی Diablo IV، شاهد در دسترس قرار گرفتن کلاس Necromancer نیز هستیم.

همچنین بر اساس اطلاعاتی دیگر، بلیزارد (Blizzard)، توسعه‌ی ریمستر و یا ریمیک Diablo II را با هدف تمرکز کامل خود برروی Diablo IV، متوقف کرده است. ما نسبت به توسعه‌ی نسخه‌ی بازسازی Diablo II، کاملا اطمینان داشتیم اما به نظر می‌رسد که با توجه به شباهت ظاهری و هنری Diablo IV به Diablo II، بلیزارد جدا هیچ اجباری در ادامه‌ی روند بازسازی Diablo II ندیده و به نظر می‌رسد که تصمیم درستی نیز گرفته است. البته به هر حال کنسل شدن توسعه‌ی بازسازی Diablo II باعث می‌شود تا نتوانیم تجدید دیداری مدرن را با یکی از آثار دوست داشتنی و قدیمی پلتفرم رایانه‌ی شخصی داشته باشیم.

البته به نظر می‌رسد که چون در ابتدا قرار بوده است تا Diablo IV به صورت سوم شخص و مانند دیگر آثار نقش‌آفرینی متعارف مانند God of War و مجموعه‌ی Witcher و The Elder Scrolls توسعه یابد، بلیزارد تصمیم به بازسازی Diablo II گرفت اما پس از تصمیم‌گیری اعضای تیم توسعه‌ی Diablo IV نسبت به توسعه‌ی این اثر به همان سبک کلاسیک مجموعه‌ی Diablo، روند توسعه‌ی ریمستر و یا ریمیک Diablo II کنسل شد. همچنین فرد مورد نظر توضیح داد که Diablo II قرار بوده است تا از سرورهایی با ظرفیت ۱۰۰ نفر همراه با قابلیت تبادل آیتم‌ها بین بازی‌بازان بهره ببرد که به نظر می‌رسد به چنین سروری حداقل در Diablo IV دسترسی پیدا کنیم.

در آخر نیز می‌رسیم به کوتاه‌ترین اما شاید مهم‌ترین شایعه و خبر امروز که مربوط به تاریخ آغاز بتا و همچنین تاریخ عرضه‌ی Diablo IV است. فرد مورد نظر اعلام کرده که مرحله‌ی تست بتای Diablo IV تا پایان سال ۲۰۲۰ آغاز می‌گیرد و احتمالا نسخه‌ی نهایی این اثر در سال ۲۰۲۱ در دسترس بازی‌بازان قرار بگیرد.

در حال حاضر هیچ تاریخ عرضه‌ی رسمی از سوی بلیزارد برای عرضه‌ی Diablo IV اعلام نشده است. این اثر در حال حاضر برای کنسول‌های پلی‌استیشن ۴ و اکس‌باکس وان و همچنین پلتفرم رایانه‌ی شخصی در دست توسعه قرار دارد و احتمالا در هنگام عرضه، برای کنسول‌های نسل نهم نیز عرضه گردد.

0
0

نظرات

دیدگاهتان را بنویسید