مسدود شدن حساب کاربری یکی از بازی‌بازان حرفه‌ای بازی Fortnite

مهیار امیدی
۱۴ آبان ۱۳۹۸ - 14:00

طبق جدیدترین اخبار بازیها، به تازگی مشخص شده که حساب کاربری یکی از بازیکنان حرفهای بازی Fortnite به دلیل استفاده از کدتقلب به طور دائمی مسدود شده است. جزئیات خبر را در ادامه مشاهده کنید.

چند سالی میشود که عنوان Fortnite به یکی از پرطرفدارترین و محبوب‌ترین بازی‌ها تبدیل شده و سرورهای آن روزانه میزبان تعداد زیادی از بازیکنان است. با توجه به محبوبیت بالای این اثر، افراد زیادی هستند که قصد دارند با استفاده از کدهای تقلب یا برنامه‌های دیگر، وضعیت خود را نسبت به سایر کاربران تغییر دهند و به طور ناعادلانه، دیگر حریفان را از بین ببرند. حال در رابطه با این موضوع، استودیو اپیک گیمز سازنده‌ی بازی Fortnite قوانین و شرایط خاصی را مانند تمامی شرکت‌های دیگر برای بازی خود تدارک دیده‌اند تا تقلب‌های صورت گرفته در بازی تا حد زیادی کاهش پیدا کرده و افراد متقلب با جریمه‌های مختلفی مجازات شوند.

اما در این هفته، جریمه‌های مذکور به سراغ یکی از حرفه‌ای‌ترین بازیکنان این بازی یعنی فیز جارویس (Faze Jarvis) رفته‌اند. به طور دقیق‌تر، فیز که یک سال است به طور حرفه‌ای بازی Fortnite را تجربه می‌کند و حساب کاربری وی در شبکه‌ی یوتیوب ۲ میلیون دنبال کننده دارد، در روز ۱۲ آبان یعنی یکشنبه با مسدود شدن دائمی حساب کاربری خود مواجه شده است. اپیک گیمز اعلام کرده که وی به دلیل استفاده از Aimbot، حساب کاربری خود را از دست داده و به طور دائمی بن شده است.

این موضوع از جایی آغاز شد که فیز یک ویدئو در حساب کاربری یوتیوب خود منتشر کرد که در آن از تقلب Aimbot استفاده می‌کند و با کمک آن، تمامی دشمنان خود را از بین می‌برد. بعد از آن مشخص شد که وی در بیشتر بازی‌های خود از Aimbot استفاده می‌کند و تعادل بازی را به هم می‌زند. بعد از مسدود شدن حساب کاربری او، ویدئوی مذکور توسط فیز پاک شد اما شما می‌توانید این ویدئو را در اینجا تماشا کنید.

بعد از این که او از مسدود شدن حساب کاربری خود مطلع شد، ویدئویی را در یوتیوب منتشر کرد و در جریان آن از تمامی کاربران بازی بابت استفاده از تقلب مذکور عذرخواهی نمود. او ادعا کرده که از قوانین رسمی جامعه‌ی کاربری این بازی و قوانین EULA که یک توافق نامه در میان کاربران است، اطلاعی نداشته است و در این باره توضیح داده:

من اصلا به این فکر نمی‌کردم که به علت استفاده از کدتقلب در ویدئویی‌هایی که ضبط کرده‌ام برای همیشه حساب کاربری خود را از دست بدهم. البته که باید بیشتر به قوانین جامعه‌ی کاربری بازی توجه می‌کردم.

در فهرست قوانین جامعه‌ی کاربری بازی و توافق نامه ی EULA، ذکر شده که استفاده از هر نوع کد تقلب در بازی و یا هر کاری که قوانین رسمی آن را زیر پا بگذارد، باعث می‌شود تا حسب کاربری فرد متقلب برای همیشه مسدود شود. استودیو اپیک گیمز در رابطه با موضوع اتفاق افتاده اعلام کرد:

ما سیاست ویژه‌ای را برای استفاده از کد تقلب و افراد متقلب در بازی به کار می‌گریم و در عملی کردن آن هم بسیار جدی هستیم. استفاده از Aimbot یا هر کاری که تجربه‌ی معمولی کاربران را به هم بزند، باعث مسدود شدن حساب کاربری می‌شود. زمانی که شما از این ابزار استفاده می‌کنید، به طور ناعادلانه در حال تجربه‌ی بازی هستید و قصد دارید بدون هیچ زحمتی، از دیگران پیشی بگیرید!

مطالب مرتبط سایت

تبلیغات

نظرات

دیدگاهتان را بنویسید

 • UNESISM گفت:

  طرف چندسالشه که نمیدونه تقلب در بازیهای گروهی و‌حتی آنلاین جرمه؟؟!!!!!
  حرفش مثل این میمونه که من یه ادم بکشم بعد بگم شرمنده نمیدونستم طبق قوانین حقوق بشر آدم کشی جرم و جنایته

 • PERSIAN STALKER گفت:

  من نمیدونم چرا بعضیها میان تقلب میکنن اخه ؟
  طرف بازی رزیدنت اویل ۴ و ۵ رو تو ۱ ثانیه رکورد گذاشته :laugh:
  دیشب هانت بازی میکردم یارو سر جاش وایساده بود بهش ۱۸ تا تیر زدم برگشت با قنداق اسلحه زد و منو هد شات کرد حالا جالبیش به اینه که نفر اول هانت هم هست :laugh:
  کانتر بازی میکنی طرف میکشتت و بعد میبینی اصلا تیر رو ۵ متر خطا زده :laugh:
  کلا حالم از چیتر جماعت بهم میخوره

  • lumpennn گفت:

   یه زمانی cod4 انلاین خیلی طرفدار داشت یه پلیر های میدیدی خدا اصلا انگار اینا زمینی نبودن یعنی جوری تو مچ ها میزدنت که خندت میگرفت چون قدیمی بودن مثلا فک میکردن خیلی شاخن همینا توی لن راه نمیتونستن برن از معروف ترین چیتر هاشم ممد گوست بود از کلن فوق چیتر ۶۶۶٫چرا چیت میزنن؟چون عقده دیده شدن دارن از این دلیل بالاتر؟

 • mehrab123 گفت:

  ینی درسته من هرچی بازی کنم توش نوبم (از سیزن ۴ فورت دارم بازی میکنم کلا ۳ وین سولو دارم که هر ۳ تاشم تو این سیزن گرفتم 😎 😀 ) ولی چیت زدن واقعا کار کثیفیه اونم وقتی یه بازیکن حرفه ای باشی ، چیت بزنی ، ویدیوشو هم آپلود کنی

 • (که به علت استفاده از کدتقلب) کلا تو بازی ها آنلاین یکی از دلایل مسدود شدن حسابه یا همون بن شدن اکانت

 • eljugador گفت:

  با اکانت اصلیش نبوده
  یه اکانت ساخته اینو تست کنه
  ولی اپیک آی پی شخص رو مسدود میکنه نه فقط اکانتشو در صورت تقلب
  خیلی کثیفه اینکار که چیت استفاده میکنن
  ولی این نمیدونسته و رو اکانت اصلیش استفاده نکرده اما خب درس عبرتی میشه برای بقییه

 • MS GAMER گفت:

  با کد تقلبم میترکوندنش :rotfl: اما اینم دیگه زیادی ضایع کرده بوده ها