هیدئو کوجیما به هیچ‌وجه تجربه‌ی آفلاین بازی Death Stranding را «توصیه نمی‌کند»

۱۳ آبان ۱۳۹۸ - ۲۲:۱۵

با وجود اینکه هر بازی‌باز می‌تواند عنوان Death Stranding را به شکل کاملا آفلاین تجربه کند، از روز اول معرفی این بازی عناصر چند نفره‌ی این اثر یا همان سیستم Social Strand به عنوان یکی از مهم‌ترین پایه‌های این بازی معرفی شده‌ است. در این سیستم هر بازی‌باز می‌تواند با ساخت تجهیزاتی به طور غیرمستقیم به دیگر بازی‌بازها کمک کند. سیستمی که به شکل بسیار زیبابی با موضوع اصلی این بازی، یعنی ارتباط، تطابق دارد. حالا در آخرین صحبت‌های خود ،هیدئو کوجیما (Hideo Kojima) به شدت بازی‌بازها را به استفاده از این سیستم تشویق کرده است.

با وجود اینکه شاید برای بسیاری از بازی‌بازها غیرفعال کردن این سیستم و لذت بردن از عنوان Death Stranding به عنوان یک بازی تک‌نفره‌ی کاملا آفلاین بسیار ترغیب کننده باشد، ولی آقای کوجیما در مصاحبه‌ای با مجله‌ی فامیتسو (Famitsu) گفته است که بازی‌بازها با انجام این‌کار یکی از بخش‌های حیاتی بازی‌ را از دست خواهند داد.

شما کاملا پشتیبانی دیگر بازی‌بازها را از دست خواهید داد و این بازی تبدیل به یک تجربه‌ی تک‌نفره‌ی محض خواهد شد. ما فرض کرده‌ایم که بسیاری از بازی‌بازها به طور طبیعی پلی‌استیشن ۴ خود را به اینترنت وصل خواهند کرد بنابراین چشم‌انداز من برای این بازی از ابتدا خلق یک تجربه‌ی تک‌نفره در حال ایجاد یک ارتباط طبیعی در بین بازی‌بازها بوده است. شما با وصل نشدن به اینترنت به شکلی جادویی، راز جدیدی در این بازی را کشف نخواهید کرد. افرادی که دارای یک ارتباط اینترنت مناسب نبوده یا از عناوین آنلاین لذت نمی‌برند، همچنان می‌توانند این بازی را تجربه کنند ولی من به هیچ وجه این رویکرد را توصیه نمی‌کنم.

بازی Death Stranding در حال حاضر برای پلی‌استیشن ۴ منتشر شده و همچنین این بازی با کمک ۵۰۵ گیمز (۵۰۵ Games) در تابستان ۲۰۲۰ میلادی برای رایانه‌های شخصی منتشر خواهد شد.

0
0

نظرات

دیدگاهتان را بنویسید