توضیحات مدیرعامل نینتندو در مورد عناوین بازسازی شده و انتشار بازی‌های کنسول ۳DS برای نینتندو سوییچ

۱۳ آبان ۱۳۹۸ - ۲۲:۳۰

در طی جدیدترین جلسه‌ی پرسش و پاسخ سرمایه گذاران نینتندو، مدیرعامل این شرکت در مورد ساخت نسخه‌ی بازسازی شده‌ی عناوین قدیمی توضیح داد و به انتشار مجموعه‌ عناوین کنسول ۳DS برای نینتندو سوییچ اشاره کرد.

همان‌طور که می‌دانید، بازی The Legend of Zelda: Link’s Awakening، نسخه‌ی بازسازی شده‌ی عنوانی با همین نام که در سال ۱۹۹۳ برای گیم‌بوی منتشر شد، توانست تا در طی تنها ۱۰ روز به فروش سه میلیون نسخه‌ای دست پیدا کند. از طرف دیگر، بازی Pokémon: Let’s Go Eevee and Pikachu که باز هم نسخه‌ی بازسازی شده‌ی یک عنوان گیم‌بوی محسوب می‌شود، با فروش ۱۱/۲۸ میلیون نسخه به پنجمین بازی پرفروش کنسول نینتندو سوییچ تبدیل شده است.

حال با توجه به موفقیت‌های بزرگ عناوین بازسازی شده‌ی نینتندو، ادامه‌ی روند ساخت این نوع از بازی‌ها تصمیمی کاملاً منطقی محسوب می‌شود. اما به گزارش وب‌سایت Siliconera که توضیحات ارائه شده در جلسه‌ی اخیر سرمایه گذاران نینتندو را ترجمه کرده است، این شرکت برنامه‌ی مشخص و دقیقی برای انتشار عناوین بازسازی شده ندارد؛ چراکه معتقد است این بازی‌ها باید علاوه بر انتقال حس نوستالژی، تجربه‌های جدیدی را نیز ارائه دهند.

شما می‌توانید توضیحات آقای شونتارو فوروکاوا (Shuntaro Furukawa) را در ادامه مشاهده کنید:

در مورد آینده، برنامه‌ی مشخص و دقیقی برای انتشار عناوین بازسازی شده وجود ندارد. از یک طرف، ما در طی ۳۰ سال حضور خود در بازار کنسول‌های بازی، عناوین بسیاری ساخته‌ایم که مردم زیادی آن‌ها را تجربه کرده‌اند؛ بازی‌هایی که برروی افراد تاثیرات قابل توجهی گذاشته‌اند. این یکی از برتری‌های باارزش شرکت ما محسوب می‌شود.

نوستالژی یک عنصر جذاب عالی است، اما چیزی که مهم‌تر بوده این است که حتی در عناوین بازسازی شده نیز باید تجربه‌های جدید، سرگرم کننده و موارد دیگر را ارائه داد.

بیشتر از هر چیز، ما معتقد هستیم که شور و اشتیاق خالق اصلی بازی نیز برای بازسازی کردن آن عنوان از اهمیت بسیار بالایی برخوردار است. برای مثال، Link’s Awakening که کمی قبل به آن اشاره شد، مثال خوب از عنوانی است که مشتریان تجربه‌ی آن را به طور همزمان «جدید» و «نوستالژی» توصیف می‌کنند.

در طی همین جلسه، آقای فوروکاوا اعلام کرد که نینتندو در نظر دارد تا مجموعه عناوین کنسول ۳DS را به نینتندو سوییچ بیاورد. به عقیده‌ی مدیرعامل نینتندو، کنسول نینتندو سوییچ لایت این امکان را فراهم کرده است تا این شرکت سری بازی‌های منتشر شده برروی کنسول‌‌ دستی خود را به نینتندو سوییچ انتقال دهد. با توجه به این توضیحات، در آینده شاهد معرفی نسخه‌های جدیدی از عناوین کنسول ۳DS برای کنسول ترکیبی نینتندو خواهیم بود.

نظر شما چیست؟ آیا عناوین بازسازی شده باید تجربه‌ای جدید را ارائه دهند؟

0
0

نظرات

دیدگاهتان را بنویسید