شایعه: Valve در حال کار کردن برروی هدست واقعیت افزوده‌ی Apple است

۱۳ آبان ۱۳۹۸ - ۲۰:۱۵

هدست واقعیت افزوده‌ی اپل (Apple)، یکی از مورد انتظارترین سخت‌افزارهای دنیای فناوری و بازی است. حال به نظر می‌رسد شرکت معروف ولو (Valve)، مسئولیت ساخت و توسعه‌ی این هدست واقعیت افزوده را عهده‌دار شده است.

طبق گزارش جدیدی از مجله‌ی Digitimes، اپل برای این هدست واقعیت افزوده به سراغ همکاری با شریکی دور از انتظار رفته است و آن شرکت، کسی جز ولو نیست. گفته می‌شود این هدست برای عرضه در نیمه‌ی دوم سال ۲۰۲۰ برنامه‌ریزی شده است. همچنین خود اپل برروی نرم‌افزار این هدست کار خواهد کرد و این هدست، مبتنی بر قدرت پردازش آیفون‌های اپل خواهد بود. مشخص نیست که ولو تنها شرکتی است که برروی این هدست کار می‌کند یا این که شرکت‌های دیگری هم در این قضیه دست دارند. شایان ذکر است، اپل در طور عمر واقعیت مجازی و واقعیت افزوده، همیشه علاقه‌ی بیشتری به کار کردن برروی واقعیت افزوده داشته است.

شرکت اپل در ماه مه امسال، تیم سخت‌افزار واقعیت افزوده‌ی خود را اخراج کرد تا این شایعات به گوش برسد که این شرکت، از ساخت هدست واقعیت افزوده منصرف شده است. حال به نظر می‌رسد این شایعات درست نبوده‌اند و اپل در حال کار کردن با ولو است. ولو سابقه‌ی درازی در دنیای بازی‌های ویدئویی دارد و مسئول توسعه‌ی پلتفرم استیم (Steam) و بازی‌های جریان‌سازی مانند Half – Life و Counter Strike است.

0
0

نظرات

دیدگاهتان را بنویسید