گیفت کارت
گیفت کارت

جدول فروش هفتگی بریتانیا | مبارزه‌ی تن به تن کاپیتان پرایس با لوییجی

۱۳ آبان ۱۳۹۸ - ۱۶:۳۰

همان‌طور که مستحضر هستید، شاهد انتشار بازی‌های به شدت محبوبی در هفته‌های جاری بودیم و اکنون مجددا با جدول جدیدی از فروش هفتگی بریتانیا، در خدمت شما عزیزان هستیم. سرانجام پس از هفته‌های متوالی، بازی محبوب FIFA 20 در هفته‌ی گذشته، از صدر جدول کنار رفت و اکنون بازی موفق Call of Duty: Modern Warfare، با اقتدار و برای دومین مرتبه، بر تخت پادشاهی بریتانیا تکیه زده است.

بازی Call of Duty: Modern Warfare که تحسین منتقدین و بازی‌بازن را تا حدودی برانگیخته است، اثر جدید استودیوی اینفینیتی وارد (Infinity Ward) محسوب شده و موضوعات بحث برانگیزی را مطرح می‌کند. اما در کنار انتشار این بازی در هفته‌های جاری، به تازگی شاهد عرضه‌ی بازی به شدت محبوبی به نام Luigi’s Masion 3 نیز بودیم که تقابل هیجان‌انگیزی را در جدول هفته‌ی جاری به راه انداخته است. طرفداران از بازی Luigi’s Masion 3 انتظارات بالایی را داشته‌اند و فروش مناسب آن، تا حدودی قابل پیش‌بینی بود. اما این بار کاپیتان پرایس (Captain Price) و یاران وفادار وی هستند که تخت پادشاهی بریتانیا را تصاحب کرده‌اند و لوییجی (Luigi) و دوستان وی بایستی به منظور دست‌یابی به رتبه‌ی نخست جدول فروش هفتگی بریتانیا، تا هفته‌های آینده صبر کنند.

اما درست است که بازی Luigi’s Masion 3 نتوانسته رتبه‌ی نخست این هفته را به دست آورد ولی در کنار آن، بهترین انتشار را میان عناوین شرکت نینتندو، در سال جاری رقم زده است. بازی The Legend of Zelda: Link’s Awakening در گذشته این موفقیت را به خود اختصاص داد و اکنون بازی Luigi’s Masion 3، توانسته است از آن پیشی بگیرد. فروش فیزیکی بازی Luigi’s Masion 3، صد و چهل درصد (۱۴۰%) بیشتر از Luigi’s Masion: Dark Moon است که در سال ۲۰۱۳ منتشر شد.

اما همان‌طور که مطلع هستید، بازی FIFA 20 از محبوبیت بالایی در کشور بریتانیا برخوردار بوده و در هفته‌های متوالی، رتبه‌ی نخست جدول را به خود اختصاص داد. اکنون این بازی با ۱ پله سقوط نسبت به هفته‌ی گذشته، رتبه‌ی سوم جدول این هفته‌ی بریتانیا را به خود اختصاص داده و موفقیت دیگری را برای شرکت الکترونیک آرتس (Electronic Arts) رقم زده است. همچنین این بازی تاکنون ۱ میلیون نسخه را در بریتانیا به فروش رسانده است.

این هفته رتبه‌ی چهارم جدول را نیز بررسی می‌کنیم زیرا بازی مورد انتظار The Outer Worlds که در هفته‌های اخیر منتشر شد، توانسته است جایگاه یاد شده را کسب کند. این بازی که توسط استودیوی محبوب آبسیدین اینترتینمنت (Obsidian Entertainment) توسعه یافته است، با برخورداری از ویژگی‌های دوست‌داشتنی سبک نقش‌آفرینی و دنیایی غنی، نظر بسیاری از بازی‌بازان را به خود جلب کرده است.

نکات قابل توجه جدول:

بازی Ghost Recon: Breakpoint که به تازگی منتشر شده و بازخوردهای ضد و نقیضی را از جانب منتقدین و طرفداران دریافت کرده است، وضعیت مناسبی را در هفته‌های گذشته‌ی جدول بریتانیا داشته و اکنون نیز رتبه‌ی ششم جدول را به خود اختصاص داده است.

بازی مورد انتظار MediEvil نیز یکی دیگر از عناوینی است که به تازگی منتشر شده و متاسفانه همانند Ghost Recon: Breakpoint، بازخوردهای ضد و نقیضی را دریافت کرده است. همچنین به تازگی مطلع شدیم، این بازی فروش مناسبی را نیز تجربه نمی‌کند و توانسته است در جدول این هفته‌ی بریتانیا، رتبه‌ی دهم را به خود اختصاص دهد.

بسیاری از بازی‌بازان با مجموعه‌ی Plant vs Zombies نیز خاطره‌های بسیاری را داشته و اکنون نسخه‌ی جدید آن یعنی Plant vs Zombies: Battle for Neighborville، خود را وارد ۱۰ بازی پرفروش بریتانیا کرده است.

بازی‌های موفق Gears 5، The Legend of Zelda: Link’s Awakening و Sea of Thieves نیز که در هفته‌های گذشته، رتبه‌های بالایی را در جدول بریتانیا کسب کردند، اکنون از ۱۰ بازی پرفروش جدول خارج شده و هم‌چنان فروش مناسبی را تجربه می‌کنند.

بازی‌های انحصاری:

عناوین مختلف شرکت نینتندو (Nintendo)، مانند Mario Kart 8: Delux و Super Mario Maker 2 توانسته‌اند هم‌چنان در جدول فروش هفتگی بریتانیا باقی بمانند و قطعا گل سرسبد آن‌ها در هفته‌ی جاری، بازی Luigi’s Mansion 3 است. شرکت نینتندو با استفاده از مکانیزم‌های سرگرم‌کننده‌ی گیم‌پلی و سبک هنری خاص، طرفداران بسیاری را در سراسر جهان به خود جذب کرده و البته بازی‌بازان بریتانیا نیز شامل آن‌ها می‌شوند. با این تفاسیر، انتظار می‌رود که در هفته‌های آینده نیز این موفقیت ادامه داشته و عناوین آینده‌ی این شرکت بتوانند چنین موفقیتی را مجددا تکرار کنند.

اما از این موضوعات که بگزریم، شرکت مایکروسافت (Microsoft) هم‌چنان با دارا بودن بازی‌ محبوب Gears 5 و مجموعه‌ی Forza Horizon، وضعیت مناسبی را در جدول بریتانیا داشته و بازی‌ یاد شده، رتبه‌ی نوزدهم جدول را به خود اختصاص داده است. با این تفاسیر، به نظر می‌رسد شرکت مایکروسافت به خوبی توانسته است نظر بازی‌بازان بریتانیا را به خود جلب کرده و عناوین آن‌ها موفقیت چشمگیری را کسب کرده‌اند.

اما متاسفانه هم‌چنان شرکت سونی (Sony) از وضعیت نامناسبی در بریتانیا برخوردار بوده و بازی MediEvil نیز نتوانسته وضعیت بهتری را برای آن‌ها رقم زند. اما هم‌چنان بازی Spider-Man فروش مناسبی را تجربه کرده و با انتشار بازی Death Stranding در روزهای آینده، انتظار می‌رود شرکت سونی نیز مجددا به وضعیت مناسبی در بریتانیا دست یابد.

نگاهی به هفته‌های آینده:

به نظر می‌رسد، انتشار بازی‌های بزرگ تمامی ندارد و Death Stranding، Need for Speed: Heat و Star Wars Jedi: Fallen Order نیز در روزهای آینده، به عناوین بزرگ سال جاری مانند Control و Borderlands 3 بپیوندند. قطعا رقابت میان رتبه‌های بالای جدول این هفته‌ی بریتانیا نیز در هفته‌های آینده ادامه داشته و با ورود بازی‌های یاد شده، رقابت نفس‌گیری را شاهد خواهیم بود.

علاقه‌مندان می‌توانند فهرست ۱۰ بازی پرفروش بریتانیا را در قسمت پایین مشاهده نمایند:

نام بازیرتبه‌ی این هفتهرتبه‌ی هفته‌ی گذشته
Call of Duty: Modern Warfare۱۱
Luigi’s Mansion 3۲ورودی جدید
FIFA 20۳۲
Mario Kart 8 Delux۴۶
The Outer Worlds۵۴
Ghost Recon: Breakpoint۶۸
Ring Fit Adventure۷۷
Plants vs Zombies: Battle for Neighborville۸۹
Grand Theft Auto 5۹۱۱
MediEvil۱۰۵

شما می‌توانید لیست هفته‌ی گذشته را نیز از این نشانی مشاهده کنید.

0
0

نظرات

دیدگاهتان را بنویسید